واکنش سپاه به حمله احتمالی داعش به ایران:داعش استعداد چنین کاری را ندارد
انتشار خبرهای جدید از داعش/تصاویر هتاکی داعش به قبرها و حسینیه‌های «نینوا»
نقشه داعش برای 5 سال آینده: ایران و افغانستان را فتح می کنیم
افتتاح نمایشگاه مبل،لوستر و سرویس خواب توسط تعاونی فرهنگیان دلوار
بوشهر و خوزستان در نقشه داعشی ها
لحظه به لحظه با عراق؛ داعش در سامرا به در بسته خورد؛ کنترل کامل شهر تکریت در دست ارتش
داعش را چه کسی مدیریت میکند؟ و سئوالات دیگر
چگونگی فرار داعش از مرزهای ایران
لزوم تغییر ساعات اداری برای شب‌های قدر
داعش به روایت تصاویر
راه حل خرید خانه با وام جدید
اظهارنظر معاون رییس جمهور درخصوص ساعات کاری ادارات در ماه مبارک رمضان
مراسم تجديد ميثاق با آرمانهاي خون شهداء در گلزار شهداء شهر دلوارو شهداي گمنام
داعش درحلقه محاصره ارتش عراق؛ آزاد سازی مناطقی در تکریت، بابل، فلوجه و سامراء
۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود
پژو 508 با چهره‌ای جوان‌تر وارد بازار میشود
نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در بخش دلوار
شاه کلید نابودی داعش
(تصاویر) آغاز حمله هوایی آمریکا علیه داعش
اولین تصاویر از زلزله مورموری ایلام
كد خبر: 3403  تاریخ : شنبه، 7 مرداد ماه، 1396   ساعت : 07:56 نسخه چاپی
خبر ساحلی : تاریخ مملو از سابقه بدعهدی، توطئه و خیانت آمریکاست

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست:

رگ برگ تاریخ مملو از سابقه بدعهدی، توطئه و خیانت آمریکاست و اگر مسوولین در بدعهدی آمریکا و سابقه شوم خیانت‌های این کشور تردید دارند به صحیفه نور و دیدگاه امام و رهبری در مورد آمریکا با دقت مراجعه کنند.

 به گزارش خبرساحلی ،حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و پیشاپیش ولادت باسعادت حضرت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) اظهار داشت: ۱۱ مرداد سال‌روز شهادت آیت الله شهید شیخ فضل الله نورى (ره) از رهبران نهضت مشروطه مشروعه در سال 1288 هجری شمسی است که در آن سال‌ها خفقان، ظلم و ستم شاهان قاجار عرصه را بر مردم ایران تنگ کرده بودند که با هدایت و رهبری علماء بزرگ آن زمان قیام مشروطه شکل گرفت.

 وی افزود: پس از انقلاب مشروطه، متاسفانه در میانه راه با شیطنت عوامل انگلیس و همراهی عده‌ای غرب‌زده در داخل کشور، این قیام از مسیر اصلی به کلی منحرف و در نهایت به حکومتى ضددینى و دیکتاتوری رضاخان قلدر منجر گردید.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: رهبری و هدایت و نقش علمای بزرگواری همچون آیات عظام بهبهانی، آخوند خراسانی و شیخ فضل‌الله نوری در این قیام مردمی  برجسته بود  اما در اثر غفلت و سکوت برخی خواص و بی‌بصیرتی برخی از مردم آن زمان و نفوذ انگلیس، میدان‌داری به دست افراد غرب‌زده و غرب‌پسند افتاد و آنها هم با این کشور و ملت آنچه که غرب و انگلیس می‌خواست انجام دادند که از دل قیام مشروطه، استبداد رضاخان سر در آورد.

وی ادامه داد: متاسفانه نخبگان کشور در این ماجرا نتوانستند به وظایف خویش چنانکه باید عمل کنند و به تعبیر دیگر در آن امتحان بزرگى که با آن مواجه شدند نمره قبولى را در عمل کسب نکردند.

زاهددوست یادآور شد: تفرقه میان نخبگان جامعه ، عدم توجه به ضرورت وحدت و همدلی و فراموش شدن اهداف اصلى نهضت و غافل شدن از مکر و نقشه دشمن، عواملى بود که باعث شد نهضت مشروطه شکست بخورند و کشور به چنین عواقب بزرگى گرفتار شود.

وی بیان کرد: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، استعمار انگلیس در مدت چهارده سال حرکت مشروطیت، با استفاده از روشنفکرهاى غرب‌زده و برخى رجال حکومتـــى و حذف تدریجى جنبه‌هاى دینى و ملى مشروطیت و همچنین ایجاد هرج و مرج، از بین بردن حساسیت در میان برخى چهره‌هاى جبهه عدالت‌خواهى، بروز اختلاف درون جبهه عدالت‌خواه زمینه را براى حکومت استبدادى رضاخان فراهم کرد. 

امام جمعه دلوار عنوان کرد: باید از  تجربه جریان مشروطه درس عبرت بگیریم و نسبت به انقلاب و دستاوردهای آن مراقبت و هوشیاری جدی‌تری داشته باشیم و بدون تردید در هر زمان در جامعه اگر مولفه‌هایی که باعث ناکامی و انحراف جریان مشروطیت شد وجود داشته باشد نیازمند مراقبت و هوشیاری بیشتر مردم و مسوولان کشور هستیم چرا که ممکن است خدایی ناکرده بر اساس غفلت و سهل‌انگاری به آن بلائی که جریان مشروطه گرفتار شد ، گرفتار شویم.

وی عنوان کرد: اثرات تفکر غرب‌زده در دوران مشروطه  امروز هم در کشور وجود دارد و برخی می‌خواهند آن چه بر سر نهضت مشروطه آمد، بر سر انقلاب بیاورند.

امام جمعه دلوار گفت: به لطف خدا و مجاهدت حضرت امام و به برکت انقلاب و رهبری آن ، بصیرت امروز ملت ایران به برکت وجود انقلاب و رهبری دور اندیش و مدبر در مقایسه با  آن دوران به فاصله زمین تا آسمان متفاوت است و باید مراقب باشیم قدر نعمت‌الهی بصیرت را بدانیم و آن را  روز به روز تقویت کنیم. 

وی با اشاره به در پیش بودن سال‌روز شهادت شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار اظهار داشت: انتظار داریم ستاد بزرگداشت استانی سریع‌تر فعال شود و از زمان محدود باقیمانده نهایت استفاده و بهره‌برداری در جهت برگزاری همایش باشکوه و در خور شان نام آن سردار شهید انجام شود.

زاهددوست ادامه داد: از مردم و به خصوص جوانان شهر و بخش دلوار به عنوان فرزندان معنوی شهید رئیسعلی دلواری درخواست داریم به صورت خودجوش و مردمی در برگزاری شکوهمند همایش این سردار سرافراز همکاری کنند.

وی با انتقاد از کمبود سوخت در جایگاه سوخت دلوار بیان کرد: امیدوارم مسوولین مرتبط به صورت جدی پیگیری کنند تا دیگر شاهد کمبود بنزین در شهر نباشیم چرا که زندگی مردم را دچار مشکل و دردسر می‌کند.

امام جمعه دلوار با اشاره به تحریم جدید مجلس نمایندگان و سنای آمریکا علیه ایران اظهار داشت: خود آمریکایی‌ها می‌گویند این تحریم­‌‌ا، یک تحریم بی‌سابقه در تاریخ آمریکا است و آمریکا با وضع تحریم‌های جدید و سنگین در عمل برجام را لگد مال کرد و نشان داد هیچ اراده‌ای برای عمل به تعهدات خود ندارد. 

وی افزود: موضع آمریکا قبل و بعد از برجام علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران هیچگونه تغیری نکرده است و همواره با نگاه عداوت و خصمانه به موضوعات جمهوری اسلامی نگاه کرده است .

امام جمعه دلوار عنوان کرد: برنامه مشخص آمریکا و هم پیمانان او فلج‌کردن اقتصاد کشور و فشار اقتصادی بر مردم ماست که البته ملت بصیر ما هیچ واهمه ای از تحریم‌ها نخواهند داشت و مسیر استقامت خود در برابر نقشه‌های شوم دشمن را ادامه خواهند داد، اما لازم است آمریکا از دستگاه دیپلماسی کشور هم به خاطر بدعهدی‌های مکرر پاسخ قاطع و انقلابی بشنود.

وی یادآور شد: برگ برگ تاریخ مملو از سابقه بدعهدی، توطئه و خیانت آمریکاست و اگر مسوولین در بدعهدی آمریکا و سابقه شوم خیانت‌های این کشور تردید دارند به صحیفه نور و دیدگاه امام و رهبری در مورد آمریکا با دقت مراجعه کنند.

زاهددوست افزود: اگر مسوولین جمهوری اسلامی در همه دولت‌ها خود را مکلف به عمل به سفارشات و وصیت نامه امام راحل(ره) و توصیه‌های خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری می‌دانستند هرگز در دام مکر و خدعه آمریکایی‌ها گرفتار نمی شدیم.

وی بیان کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی همواره سعادت و سربلندی ملت ما در گرو عمل به گفتمان امام و رهبری بوده و هر زمانی که از گفتمان امام و رهبری به اندازه حتی یک ارزن فاصله گرفتیم گرفتار و پشیمان شدیم.
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
نظر:

  [ بازگشت ]
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سايت خبر ساحلی می باشد.
Design and Supported : support.phpnuke.ir