واکنش سپاه به حمله احتمالی داعش به ایران:داعش استعداد چنین کاری را ندارد
انتشار خبرهای جدید از داعش/تصاویر هتاکی داعش به قبرها و حسینیه‌های «نینوا»
نقشه داعش برای 5 سال آینده: ایران و افغانستان را فتح می کنیم
افتتاح نمایشگاه مبل،لوستر و سرویس خواب توسط تعاونی فرهنگیان دلوار
بوشهر و خوزستان در نقشه داعشی ها
لحظه به لحظه با عراق؛ داعش در سامرا به در بسته خورد؛ کنترل کامل شهر تکریت در دست ارتش
داعش را چه کسی مدیریت میکند؟ و سئوالات دیگر
چگونگی فرار داعش از مرزهای ایران
لزوم تغییر ساعات اداری برای شب‌های قدر
داعش به روایت تصاویر
راه حل خرید خانه با وام جدید
اظهارنظر معاون رییس جمهور درخصوص ساعات کاری ادارات در ماه مبارک رمضان
مراسم تجديد ميثاق با آرمانهاي خون شهداء در گلزار شهداء شهر دلوارو شهداي گمنام
داعش درحلقه محاصره ارتش عراق؛ آزاد سازی مناطقی در تکریت، بابل، فلوجه و سامراء
۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود
پژو 508 با چهره‌ای جوان‌تر وارد بازار میشود
نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در بخش دلوار
شاه کلید نابودی داعش
(تصاویر) آغاز حمله هوایی آمریکا علیه داعش
اولین تصاویر از زلزله مورموری ایلام
كد خبر: 3398  تاریخ : سه شنبه، 3 مرداد ماه، 1396   ساعت : 07:56 نسخه چاپی
خبر ساحلی : مدارس روستا مرکزی در استان بوشهر تقویت می‌شود

دکتر سالاری استاندار بوشهر:

برای تامین بخشی از اعتبارات مدارس روستای مرکزی شهرداری‌ها مشارکت می‌کنند.

به گزارش خبرساحلی به نقل از روابط عمومی استانداری، دکتر مصطفی سالاری در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ادغام مدارس و کلاس کم‌جمعیت به مدارس دیگر اظهار داشت: ادغام مدارس و کلاس زیر 20 نفر دانش‌آموز در استان بوشهر در مقطع متوسط اول 14 مورد است که برای ادغام به مدارس دیگر باید بررسی‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به تقویت مدارس روستا مرکزی در استان بوشهر تصریح کرد: این مدارس که در شهرستان‌ها و مناطق 18 گانه آموزش و پرورش استان بوشهر قرار دارند برای تامین بخشی از اعتبارات  شهرداری‌ها مشارکت می‌کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به واگذاری مدارس نیمه تمام به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: مدارس نیمه‌تمام استان بوشهر به بخش خصوصی با کاربری آموزشی در مقطع زمان مشخص و بدون واگذاری مالکیت به بخش خصوصی داده می‌شود.

دکترسالاری بر  حمایت از طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصیلی در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از اجرای طرح اردوگاه علمی و فرهنگی دانش‌آموزی استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: برای اجرای اردوگاه علمی و فرهنگی دانش‌آموزی استان بوشهر طرح مطالعه آن آماده شده که برگرفته از اردوگاه دانش‌آموزی کشوری است.

ناصر کرمی با بیان اینکه در این اردوگاه کارگاه‌های مختلف علمی، آزمایشگاهی، کتابخانه‌ای و هنری ایجاد می‌شود افزود: برای اجرای اردوگاه علمی فرهنگی دانش‌آموزی استانی به 10 هکتار زمین و برای اردوگاه ملی به 15 هکتار زمین نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: اجرای این طرح برای کنکوری‌های سال آینده کلاس‌های تقویتی تا 15 مرداد و برای سایر دانش‌آموزان کلاس‌هایی از سال تحصیلی جدید تشکیل می‌شود.

کرمی، افزایش توانمندی معلمان را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی کلاس‌های مقطع ابتدایی حتی اگر  با دو نفر دانش‌آموز تشکیل شود به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تعطیل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر کلاس‌های درس  76 مدرسه متوسط اول بین 21 تا 45 نفر دانش‌آموز دارند خاطر نشان کرد: در مجموع 143 مدرسه  متوسط اول و دوم  بالای 20 نفر دانش‌آموز و 46 مدرسه زیر 20 نفر دانش‌آموز وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه متوسط اول زیر 20 نفر دانش‌آموز تعطیل می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کلاس‌های زیر 20 نفر دانش‌آموز مقطع متوسط اول استان بوشهر تعطیل و در مدارس دیگر ادغام می‌شود.

کرمی افزود: این کلاس‌ها که در روستاهای استان بوشهر قرار دارد به مدارس روستا مرکزی منتقل می‌شوند.

وی با تاکید بر تامین اعتبار مدارس روستا مرکزی استان بوشهر بیان کرد:  مدارس روستا مرکزی استان بوشهر به 23 میلیارد ریال اعتبار نیاز  دارند که 50 درصد آن از سوی آموزش و پرورش تامین می‌شود.
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
نظر:

  [ بازگشت ]
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سايت خبر ساحلی می باشد.
Design and Supported : support.phpnuke.ir