واکنش سپاه به حمله احتمالی داعش به ایران:داعش استعداد چنین کاری را ندارد
انتشار خبرهای جدید از داعش/تصاویر هتاکی داعش به قبرها و حسینیه‌های «نینوا»
نقشه داعش برای 5 سال آینده: ایران و افغانستان را فتح می کنیم
افتتاح نمایشگاه مبل،لوستر و سرویس خواب توسط تعاونی فرهنگیان دلوار
بوشهر و خوزستان در نقشه داعشی ها
لحظه به لحظه با عراق؛ داعش در سامرا به در بسته خورد؛ کنترل کامل شهر تکریت در دست ارتش
داعش را چه کسی مدیریت میکند؟ و سئوالات دیگر
چگونگی فرار داعش از مرزهای ایران
لزوم تغییر ساعات اداری برای شب‌های قدر
داعش به روایت تصاویر
راه حل خرید خانه با وام جدید
اظهارنظر معاون رییس جمهور درخصوص ساعات کاری ادارات در ماه مبارک رمضان
مراسم تجديد ميثاق با آرمانهاي خون شهداء در گلزار شهداء شهر دلوارو شهداي گمنام
داعش درحلقه محاصره ارتش عراق؛ آزاد سازی مناطقی در تکریت، بابل، فلوجه و سامراء
۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود
پژو 508 با چهره‌ای جوان‌تر وارد بازار میشود
نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در بخش دلوار
شاه کلید نابودی داعش
(تصاویر) آغاز حمله هوایی آمریکا علیه داعش
اولین تصاویر از زلزله مورموری ایلام
كد خبر: 3383  تاریخ : دوشنبه، 19 تير ماه، 1396   ساعت : 19:16 نسخه چاپی
امام جمعه دلوار : مسوولین قوای سه‌گانه برای احیاء فریضه امر به معروف تلاش کنند/ فرماندار تنگستان به فکر ساخت پلاژ برای بانوان باشد

امام جمعه دلوار گفت:

همه مسوولین قوای سه‌گانه باید تلاش کنند تا امر به معروف به عنوان يك واجب بزرگ دينى و يك اصل مهم قانون اساسى در جامعه دینی ما احياء شود.

به گزارش خبرساحلی ،حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار شهرستان تنگستان با اشاره به دیدار مسوولین و دست اندرکاران قوه قضاییه با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: مسأله مهمی که رهبرى در این دیدار بر آن تأکید کردند،  تلاش براى احیاء امر به معروف و نهى از منکر به عنوان یک اصل واجب در قانون اساسى و دفـــاع از حقوق آمران به معروف و ناهیان از منکر بود. 

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند برخى مکـــرراً مى‌‌ویند بعضى اصول قانون اساســـى معطل مانده اســـت، اما گویا آنها، اصل هشتم قانون اساسى را که مربوط به امر به معروف و نهى از منکر اســـت، جزء اصول قانون اساســـى نمى‌دانند و به این امر واجب توجه نمی‌کنند.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: امیدوارم بعد از این توصیه و تذکر صریح مقام معظم رهبرى قوه قضائیه و همه مسوولان کشور در دفاع از حقوق آمران به معروف و ناهیان از منکر مصمم‌ و جدی‌تر عمل کنند. 

وی ادامه داد: گاهی شنیده مى‌شود که برخى در ایام انتخابات و غیر آن در دفاع از قانون اساسى به صورت شعاری و سیاسی عمل می‌کنند و با طرح کردن و شعار دادن در مورد اصول قانون اساسی یک جانبه عمل کرده به گونه‌ای که برخى از اصول قانون اساسى را به صورت پررنگ شعار مى‌دهند و برخى دیگر را مسکوت مى‌گذارند.

زاهددوست با اعلام این که رفتار این گونه، بازی سیاسی با قانون اساسى و  تلاش برای فریب افکار عمومى است، گفت: اگر کسى مدعی قانون‌گرایی و پایبندی به اصول قانون اساسى است، باید براى تحقق همه اصول قانون اساسی دلسوزی کند و برای احیاء اصل مهمی مانند امر به معروف و نهى از منکر هم به عنوان یک اصل برجسته و مهم دینى هم برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشد. 

وی بیان کرد: دفاع از حقوق آمران به معروف و تلاش براى دفاع از حقوق ناهیان از منکر، مستلزم آن است که مسئولان کشور در همه قوا به صورت جدى به دنبال ایجاد نهادها و فرهنـــگ و قوانین لازم براى امر به معروف باشـــند. 

امام جمعه دلوار یادآور شد: مجلس شوراى اسلامى باید حمایت قانونى و تضمین‌شده از آمـــران به معروف را ایجاد کنـــد و قوه مجریه باید به عنوان مجرى قانون، آمران و ناهیان را به صورت قاطع  پشتیبانی کند و قوه قضائیه هم حمایت قضایى از آمـــران به معروف را تکلیف خود بداند.

وی افزود: همه مسوولین قوای سه‌گانه باید تلاش کنند تا امر به معروف به عنوان یک واجب بزرگ دینى و یک اصل مهم قانون اساسى در جامعه دینی ما احیاء شود. 

زاهددوست با اشاره به 21 تیر روز عفاف و حجاب و سال‌روز قیام خونین مسجد گوهرشاد و به شهادت رساندن جمع زیادی از هم وطنانمان که به کشف حجاب رضاخانی معترض در سال 1314  معترض بودند، گفت:رضاخان ملعون می‌خواست مردم ایران  مانند غربی‌ها لباس بپوشند و بی‌بندوباری و برهنگی را در کشور رواج دهد و زنان مانند مردان لباس بپوشند و این را نشانه رشد فرهنگی جامعه می‌دانست. 

وی ادامه داد: رواج بی‌بندوباری، برهنگی و بی حجابی در یک جامعه اسلامی،  شمشیر کشیدن مستقیم بر علیه پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع)  و یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان علیه  اسلام در طول تاریخ توطئه کشف حجاب است. 

امام جمعه دلوار یادآور شد: رضاخان ملعون به دنبال اسلام‌زدائی و جایگزین‌کردن ارزش‌های لیبرالیستی به جای ارزش‌های اسلامی بود که مهمترین جلوه‌های آن  پدیده شوم کشف حجاب بود که به خیال خود می‌ توانست فرهنگ مترقی حجاب را با دستور و بخشنامه تغییر دهد اما با قیام و مخالفت‌های مردم و  روحانیت بیدار مواجه شد و چاره‌ای در  سرکوب مردم ندید.

وی افزود: امروز هم  تهاجم فرهنگی با روش‌های جدید و مدرن هر روز قربانی می‌گیردو از طریق ماهواره‌ها و برخی  شبکه‌های اجتماعی حیا، عفت و شخصیت زن را لگدمال می‌کنند که به فرموده مقام معظم رهبری بی‌حجابی فاضلاب مدرنیته است که رضاخان بدنبال ترویج  فاضلاب مدرنیته در جامعه گام برداشته است.

زاهددوست ادامه داد: همه دولت‌ها در خصوص اجرای قانون عفاف وحجاب مصوباتی را گذرانده‌اند  اما صریح بگویم همه دولتها به این مسئله ضروری دین بی‌اعتنایی کرده و آن را فدای مصلحت‌اندیشی و سیاست‌ بازی خودشان کرده‌اند در حالی که اسلام در این زمینه وظیفه حاکمیت را مهم و جدی می‌داند.
 
وی افزود: بیش از  بیست دستگاه و نهاد در جمهوری اسلامی در خصوص عفاف و حجاب وظایفی دارند اما به وظایف خود به هر دلیلی عمل نمی‌کنند که به عنوان نمونه برای جلوگیری از عرضه فروش لباس‌های نامناسب و تعیین مدل لباس‌ها برخی نهادها از جمله  وزارت ارشاد اسلامی مسوولیت دارد اما متاسفانه مسوولین ما گاهی وظایف اصلی خود را فراموش کرده و به بیراهه می‌روند.

زاهددوست عنوان کرد: از دستگاه‌های فرهنگی انتظار می‌رود مساله حجاب و عفاف را نه با اجبار و خشونت بلکه با فرهنگ‌سازی صحیح جدی بگیرند تا این یادگار گرانقیمت حضرت فاطمه زهرا(س) را در جامعه دینی ترویج کنند.

وی با اشاره به وضعیت ساحل دلوار گفت: مسوولان برای ساماندهی وضعیت این ساحل چاره‌اندیشی کنند و همه باید برای مقابله با ترویج فرهنگ لاابالی‎گری در سواحل بسیج شوند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: مردم این بخش متدین،  مومن و دارای روحیات انقلابی هستند و حتی برخی از متدینین به خاطر این شرایط ساحل، خود و خانواده را از استفاده از نعمت دریا و ساحل محروم کرده‌اند اما متاسفانه برخی میهمانان ناخوانده و مسافران در ساحل ابتدایی‌ترین شئونات دینی را رعایت نمی‌کنند و ما نمی‌توانیم چشم خود را روی این واقعیت‌ها ببندیم .

وی افزود: احداث پلاژ ویژه شنای بانوان و تفکیک محل شنای خواهران از برداران یک ضرورت است و امیدوارم فرماندار تنگستان، پیگیر تحقق وعده استاندار بوشهر برای احداث این پروژه مهم در ساحل دلوار باشد.

امام جمعه دلوار با اشاره به ۱۸ تیرماه سال‌روز اقامه اولین نماز جمعه در بخش دلوار شهرستان تنگستان عنوان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی برپایی با شکوه نماز با صلابت و بصیرت‌آفرین جمعه است که به حمدلله امروز در بیش از 800 شهر کشور اقامه می‌شود و مردم از حیث معنوی و فرهنگی متنعم از برکات معنوی و مادی سنگر نماز جمعه هستند.

وی افزود: نماز جمعه برای اولین بار، در تاریخ هجدهم تیر ماه سال 1389 در  زادگاه سردار شهید رئیسعلی دلواری، اقامه شد و تاکنون 336 خطبه نماز جمعه توسط این حقیر و امامان جمعه موقت خوانده شده است. 

زاهددوست ادامه داد: هفت سالی است که توفیق خدمت‌گزاری در بخش دلوار به  فرزندان معنوی سردار شهید رئیسعلی دلواری را داشته‌ام  و همواره این ایام خدمت‌گزاری را بهترین سال‌های عمر خود می‌دانم  و با تمام وجود به آن افتخار می‌کنم.
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
نظر:

  [ بازگشت ]
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سايت خبر ساحلی می باشد.
Design and Supported : support.phpnuke.ir