واکنش سپاه به حمله احتمالی داعش به ایران:داعش استعداد چنین کاری را ندارد
انتشار خبرهای جدید از داعش/تصاویر هتاکی داعش به قبرها و حسینیه‌های «نینوا»
نقشه داعش برای 5 سال آینده: ایران و افغانستان را فتح می کنیم
افتتاح نمایشگاه مبل،لوستر و سرویس خواب توسط تعاونی فرهنگیان دلوار
بوشهر و خوزستان در نقشه داعشی ها
لحظه به لحظه با عراق؛ داعش در سامرا به در بسته خورد؛ کنترل کامل شهر تکریت در دست ارتش
داعش را چه کسی مدیریت میکند؟ و سئوالات دیگر
چگونگی فرار داعش از مرزهای ایران
لزوم تغییر ساعات اداری برای شب‌های قدر
داعش به روایت تصاویر
راه حل خرید خانه با وام جدید
اظهارنظر معاون رییس جمهور درخصوص ساعات کاری ادارات در ماه مبارک رمضان
مراسم تجديد ميثاق با آرمانهاي خون شهداء در گلزار شهداء شهر دلوارو شهداي گمنام
داعش درحلقه محاصره ارتش عراق؛ آزاد سازی مناطقی در تکریت، بابل، فلوجه و سامراء
۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود
پژو 508 با چهره‌ای جوان‌تر وارد بازار میشود
نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در بخش دلوار
شاه کلید نابودی داعش
(تصاویر) آغاز حمله هوایی آمریکا علیه داعش
اولین تصاویر از زلزله مورموری ایلام
كد خبر: 3116  تاریخ : سه شنبه، 15 تير ماه، 1395   ساعت : 07:04 نسخه چاپی
دکتر سالاری : کارخانه سیمان دشتی و متانول کاوه دیر افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر گفت:

در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برنامه‌های مهمی در استان اجرا  می‌شود که در این راستا کارخانه سیمان دشتی، پتروشیمی متانول کاوه دیر و پروژه  پرورش ماهی در قفس دشتستان افتتاح می‌شود.
 

دکترمصطفی سالاری در همایش سپاه، وحدت و قرآن که در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری کردند اظهار داشت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ابلاغ سیاست‌های دولت محورهای فعالیت اقتصادی در استان بوشهر بر اساس محورفعالیتهای اقتصادی در استان اجرا می‌شود.
 
وی تصریح کرد: در همین راستا علاوه بر اجرای طرح‌های اقتصادی، پروژه‌های عمرانی براساس طرح‌های اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود که بتوان برای سرمایه‌گذاری  در فراهم شدن اشتغال جوانان از ظرفیت‌ها بهره جست.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر فراهم شدن اشتغال جوانان در صنایع مستقر در پارس جنوبی گفت: مردم انتظار دارند اشتغال جوانان بومی استان بوشهر در پارس جنوبی فراهم شود که رویکرد امسال کنترل آمار و معرفی جویندگان اشتغال در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی است.
 
دکترسالاری با تاکید بر افزایش مهارت افزایی جویندگان کار افزود: برای فراهم شدن اشتغال جوانان در صنایع و شرکت‌های پارس جنوبی پس از مهارت‌آموزی افراد فرصت‌های مختلفی برای اشتغال جوانان در این منطقه صنعتی فراهم می‌شود.
 
وی با بیان اینکه رونق اقتصادی در واحدهای تولیدی ایجاد می‌شود افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده طرح‌های تولیدی نیمه تمام، راکد و نیمه فعال امسال راه اندازی می‌شوند.
 
استاندار بوشهر ساماندهی مبادلات مرزی را یکی دیگر از برنامه‌های مهم امسال دانست و خاطر نشان کرد: ساماندهی مبادلات مرزی و ته‌لنجی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا با تصویب آیین نامه جدید فرصت‌های شغلی پایدار همراه با بیمه برای ملوانان لنج‌های تجاری استان بوشهر فراهم می‌شود.
 
دکترسالاری از راه‌اندازی کارخانه سیمان دشتی خبرداد و گفت: کارخانه سیمان دشتی امسال افتتاح می‌شود که فرصت اشتغال برای 400 نفر ایجاد می‌شود.
 
وی بااشاره به اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری افزود: این پروژه در دشتستان در حال اجرا است که فاز نخست آن امسال افتتاح و اشتغال 300 نفر فراهم می‌شود.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ساخت پتروشیمی دشتستان امسال اجرایی می‌شود بیان کرد: امسال علاوه بر آغاز ساخت پتروشیمی دشتستان چند واحد پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر طراحی شده که در حال مذاکره و انعقاد قرارداد برای اجرای این پروژه‌ها هستیم.
 
دکترسالاری دهکده گردشگری را یکی دیگر ازظرفیت‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر دانست و تصریح کرد: دهکده‌های گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر با رویکرد اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی طراحی شده است.
 
وی از افتتاح پتروشیمی متانول کاوه دیر خبرداد و گفت: با افتتاح این مجتمع  فرصت شغلی برای مردم منطقه فراهم می‌شود که نیمه نخست امسال مراحل پیش راه‌اندازی متانول کاوه دیر آغاز و در نیمه دوم با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار می‌گیرد.
 
استاندار بوشهر افزود: در این راستا پتروشیمی سیراف انرژی در دیر در حال اجرا است که با افتتاح این واحد  فرصت شغلی برای اهالی منطقه فراهم می‌کند.
 
دکترسالاری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای حل بحران کم‌آبی در استان بوشهر 2 سال پیش تدبیر و طرح‌هایی اجرا شد که اکنون طرح آب شیرین‌کن کنگان افتتاح و آب شیرین‌کن بوشهر نیمه نخست امسال وارد مدار تولید می‌شود.
 
وی با بیان اینکه برای حل مشکلات تامین آب استان بوشهر از سال‌های قبل برنامه‌ریزی می‌شد گفت: مشکلات مردم مسئولان درک می‌کنند که برای حل مشکل کم‌آبی طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده که نقش مهمی در جبران کمبود آب استان بوشهر دارد.
 
استاندار بوشهرتاکید کرد: برای حل مشکل کم‌آبی در استان سه مولفه فرهنگ مدیریت مصرف، بازسازی شبکه آبرسانی و افزایش تولید آب از تاسیسات آب شیرین‌کن مد نظر قرار گرفته است.
 
دکترسالاری از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی استان خبرداد و افزود: اجرای طرح آب شیرین‌کن در سیراف  با فراخوانی که برای اجرای این پروژه شده امسال اجرایی می‌شود و در شهرهای دلوار و عسلویه نیز طرح‌های یاد شده امسال وارد عملیات اجرا می‌شود.
 
وی از صدور مجوز ساخت آب شیرین کن با ظرفیت 35 هزار متر مکعب در بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: مجوز ساخت این پروژه صادر شده که برای اجرای این پروژه مراحل جانمایی در حال اجرا است.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ظرفیت تولید آب از آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر و کنگان به 2 برابر افزایش می‌یابد تصریح کرد: علاوه بر این، برنامه افزایش برداشت 23 هزار متر مکعبی آب از سد کوثر در حال اجرا است که با ساخت تاسیسات ایستگاه پمپاژ این طرح به منصه ظهور می‌رسد.
 
دکترسالاری افزود: با اجرای طرح‌های یاد شده 25 درصد به ظرفیت آب آشامیدنی استان بوشهر افزوده می‌شود که بخشی امسال و بخش دیگر در سال‌های آینده افتتاح می‌شود.
 
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های راهسازی در استان بوشهر گفت: 8 پروژه بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجرا است که کمربندی کنگان به طول 33 کیلومتر امسال تکمیل و زیر بار ترافیک می‌رود.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات معارضان بزرگراه دیلم به گناوه افزود: برخی نقاط اجرای بزرگراه دیلم به گناوه معارض‌هایی وجود دارد که سبب به تاخیر افتادن تکمیل این پروژه می‌شود که با رفع این مشکلات بزرگراه دیلم به گناوه امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
 
دکترسالاری با اشاره به اجرای طرح‌های مینی فوتبال چمن مصنوعی در شهرها و روستاهای استان بوشهر گفت: پیش بینی ساخت 250 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در استان بوشهر شده که تاکنون 200 زمین آن افتتاح و 50 زمین دیگر تا دهه فجر امسال تکمیل می‌شود.
 
وی از بازسازی خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی استان بوشهر خبرداد و افزود: در یک برنامه یکساله خانه‌های بهداشتی و مراکز بهداشتی درمانی استان بوشهر که نیاز به مرمت و یا ساخت جدید دارند تکمیل می‌شود.
 
استاندار بوشهر افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده در تمامی محورهای استان بوشهر اورژانس جاده‌ای مستقر می‌شود که نقش مهمی در ارتقا سلامت دارد.
 
دکترسالاری، توسعه بیمارستان کنگان، تامین اجتماعی عسلویه و افتتاح بیمارستان دیر از برنامه‌های دیگر حوزه سلامت در استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: بیمارستان خورموج نیز به امکانات و تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی مجهز می‌شود و در این راستا عملیات ساخت بیمارستان 17 شهریور برازجان امسال اجرایی می‌شود.
 
وی بیان کرد: ساخت سه بیمارستان و اورژانس در بوشهر طراحی شده که اورژانس هسته‌ای 80 تختی بوشهر امسال اجرایی و خوش بین هستیم که بیمارستان 160 تختی بوشهرنیز بزودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
نظر:

  [ بازگشت ]
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به سايت خبر ساحلی می باشد.
Design and Supported : support.phpnuke.ir