خوش آمدید

250 میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه اهرم به برازجان تخصیص یافت

 
فرماندار تنگستان گفت: ساخت بزرگراه اهرم به برازجان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهربود که برای اجرایی شدن این پروژه 250 میلیارد ریال تخصیص یافت.


فرماندار تنگستان گفت: ساخت بزرگراه اهرم به برازجان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهربود که برای اجرایی شدن این پروژه 250 میلیارد ریال تخصیص یافت.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان، غلامرضا ترک‌زاده در نشست شورای ترافیک شهرستان تنگستان ضمن تبریک ولایت آخرین فرستاده الهی حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت با سعادت ششمین اخترتابناک امامت و ولایت  حضرت امام  جعفر صادق(ع) اظهار داشت: براساس رسالت و شرح وظایفی که برای شورای ترافیک شهرستان‌ها که غالبا در خصوص شبکه‌های درون شهری و مشکلات ترافیکی است باید طرح‌ها و برنامه‌ها ارائه و اجرایی شود.
 
وی از اجرای بزرگراه اهرم تنگستان به برازجان دشتستان خبرداد و گفت:  ساخت بزرگراه اهرم به برازجان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهربود که برای اجرایی شدن این پروژه 250 میلیارد ریال تخصیص یافت.
 
فرماندار تنگستان افزود: با توجه  به اینکه بیش از 8 کیلومتر از این بزرگراه اجرا شده با تصمیم و اراده قوی برای ادامه عملیات این مسیر وجود دارد که بزودی اجرایی می‌شود.
 
ترک‌زاده از استقرار یگان راهور در مسیر اهرم به برازجان درمحدوده شهر آباد تنگستان خبر داد و گفت: اقدامات لازم  برای ایجاد پایگاه پلیس راهور دراین شهر اتخاذ شده است .
 
وی با اشاره به استقرار پلیس راه در بندر عامری تنگستان بیان کرد: پاسگاه  پلیس راه  در بندر عامری این شهرستان مستقر شده که  نیاز است امکانات و تجهیزات لازم برای این یگان در نظر گرفته شود.
 
فرماندار تنگستان افزود : محورهای مواصلاتی تنگستان به یکی از مسیرهای ترانزیتی  انتقال کالاهای تجاری تبدیل شده که  متاسفانه به سبب عدم توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی سبب افزایش تصادفات و تلفات چندین نفر در طی یک‌ماه گذشته در این محور شده است .
 
ترک‌زاده از مسئولان راه و شهر سازی استان بوشهر و شهرستان تنگستان خواست در محور دلوار از مسیر محمدعامری  تا انتهای حوزه شهرستان تنگستان و جاده اهرم به برازجان  با هماهنگی پلیس راه نسبت به نصب سرعت گیر برای کاهش  تصادفات  این محورها اقدام  کند.
 
رئیس پلیس راه استان بوشهربا بیان اینکه محورهای استان بوشهر از ایمن‌ترین محورهای کشور است اظهار داشت: رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان می‌تواند این استان را در حوزه کاهش تصادفات در کشور مطرح کند که این مهم نیاز به فرهنگ سازی است.
 
سرهنگ جابر پاپری با بیان اینکه شهرستان تنگستان از محورهای پرتردد استان بوشهر است گفت: این شهرستان به سبب داشتن مراکز تخلیه و بارگیری کالای تجاری و از آن سو محور ارتباط مرکز استان به جنوب و منطقه پارس جنوبی است یکی از محورهای پرتردد قلمداد شده که تمهیدات لازم برای کنترل تخلفات جاده‌ای اندیشیده شده است.
 
وی افزود:  ماه گذشته بیش 6 نفر در محور مواصلاتی اهرم  به برازجان بر اثر تصادف خودروها جان خود را از دست دادند که نیاز است اقدامات اساسی در این مسیر اتخاذ شود.
 
رئیس پلیس راه استان بوشهر ازتبدیل محور پرتردد تنگستان  به دشتستان به بزرگراه  خبرداد و افزود: برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای  در محور تنگستان به دشتستان این محور با برنامه‌ریزی انجام شده به بزرگراه تبدیل می‌شود.
 
پاپری تصریح کرد: با توجه به اینکه طی چند سال آینده این محور به بزرگراه تبدیل می‌شود اما نیاز است در کوتاه مدت اقدامات لازم برای جلوگیری از تصادفات اتخاذ شود.
 
وی افزود : باتوجه  به اینکه نصب علائم راهنمایی و رانندگی کمک بسیار زیادی برای بهتر شدن عبور و مرور در جاده می‌باشد اداره راه و شهرسازی شهرستان تنگستان در این زمینه  اقدام لازم بعمل آورد.
 
پاپری افزود:  راه و شهرسازی باتوجه به خطراتی که در بعضی جاده‌های شهرستان تنگستان از جمله پیچ‌های خطرناکی که وجود دارد برای رفع این خطرها  تدابیرلازم از جمله علائم هشدار دهند در این مسیرها نصب کند.
 
رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت : با توجه  به استقرار پلیس در مسیر راه اهرم – برازجان در مدت کوتاهی که صورت می‌گیرد اداره راه و شهرسازی شهرستان نیز نسبت به ایمن سازی این مسیر اقدام لازم بعمل اورد .
 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 7 دي ماه 1394
  • 489 بازدید
  • 0 نظر