خوش آمدید

یک توده پنج کیلوگرمی از شکم بیمار برازجانی خارج شد

یک توده پنج کیلوگرمی از شکم بیمار برازجانی خارج شد


در یک عمل جراحی موفقیت آمیز در بیمارستان شهید گنجی برازجان شهرستان دشتستان یک توده به وزن پنج کیلو گرم با قطر 25 سانتی متر از شکم یک بیمار زن خارج شد.

متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری بیمارستان شهید گنجی برازجان شنبه شب در گفت و گو با ایرنا گفت: این توده از شکم یک بیمار خانم ۳۴ ساله که به علت داشتن ادرار خونی به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کرده بود خارج شد.

قاسم صادقی افزود:پس از بستری نمودن بیمار و انجام سونوگرافی و آزمایش های لازم بر روی این بیمار مشخص شد که یک توده ای به اندازه ۲۵ سانتی متر در کلیه چپ این بیمار وجود دارد.

وی اظهارداشت:آزمایش های سی تی اسکن نیز روی بخش هایی از بدن و شکم بیمار انجام شد و مشخص شد که توده ای که منشا آن از کلیه بوده تمامی سمت چپ شکم بیمار را احاطه کرده است.

صادقی اضافه کرد: در ادامه روند درمانی این بیمار طی یک عمل جراحی نادر و سخت توده مورد نظر از روده های بزرگ و کوچک، طحال و عروق اصلی شکم آزاد و با کنترل دقیق خونریزی از بدن بیمار خارج شد.

پزشک معالج با اشاره به اینکه قطر عادی یک کلیه ۱۰سانتی متر است تصریح کرد: توده مذکور حدود پنج کیلوگرم وزن دارد که در بخش پاتولوژی بیمارستان آزمایشات لازم جهت تشخیص دقیق تر و ادامه اقدامات درمانی لازم بر روی آن انجام خواهد شد.

ویگفت:هم اینک حال عمومی و شرایط پس از عمل بیمار رضایت بخش است.

برازجان مرکز شهرستان دشتستان در فاصله ۶۵کیلومتری شرق بوشهر واقع شده است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 7 تير ماه 1394
  • 492 بازدید
  • 0 نظر