خوش آمدید

یادوراه سرداران و 200 شهید شهرستان تنگستان در اهرم برگزار شد

یادوراه سرداران و 200 شهید شهرستان تنگستان در اهرم برگزار شد/ چه باور کنیم و چه نکنیم، امروز شهید رئیسعلی دلواری، شهیدان امیرزاده، زنده بودی، ابراهیمی، دلواری و همه شهدای تنگستان در درب ورودی مصلی نماز جمعه اهرم به این مردم و مسئولین ادای احترام کردند+ تصاویر

به گزارش ساحلی به نقل از دلیران تنگستان، دیروز مورخ 22 اسفندماه 92 مصلی جمعه اهرم بار دیگر شاهد حضور گسترده رهروان شهیدانی بود که با اهدا خون خود، عزت و ابرو را به این کشور ارزانی کرده اند. امروز یادآور 200 شهیدی بود که ما مدیون خون پاک آنانیم.

این یادواره، یادواره شهیدانی چون رئیسعلی دلواری، زایر خضرخان اهرمی، شهید دلواری، شهید امیرزاده، شهید ابراهیمی و شهید زنده بودیها بود. این دیار هرگز رشادتهای متحورانه رئیسعلی دلواری را فراموش نخواهد کرد که با شهادت خود در صفحات تاریکی از تاریخ این مملکت روشنایی نمایانی را با شهادت خود به وجود آورد. سردار شهیدی که مقام معظم رهبری برای عرض ارادت به او به منزلش در دلوار تشریف آورده اند و تنگستان مقتدر را عزتی غیر قابل کتمان قرار دادند.

آری، امروز دیار تنگستان شاهد حضور پاکمردانی بود که با شعار؛ "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست" در مصلی گرد آمدند تا سخنان فوق العاده تحسین برانگیز آیت الله صفایی بوشهری را که خطوط فتنه را با استدلال به ویرانی تبدیل کرد، گوش فرا دهند. هشدار آیت الله صفایی بوشهری به خانم کریح المنظر اشتون بود که وقیحانه در یک اقدام مداخله جویانه با اصحاب فتنه دیدار کرد.

حجت الاسلام پور فاطمی نماینده محترم دشتی و تنگستان در مجلس و دکتر سالاری استاندار بوشهر با حضور خود در این مراسم روحیه ای مضاعف به جمع حاضر اعطا کردند. وجود ائمه محترم جمعه تنگستان؛ حاج آقا زاهددوست و حاج آقا راستگو به اضافه مدیران، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی این مراسم را با شکوه تر جلوه داده بود. پدران، مادران، برادران و خواهران شهدا که مثل نوری مجلس را مزین کرده بودند. وجود مردم خداجو و با اقتدار اعم از زن و مرد و بسیجیان مصمم، امروز مصلی را شبیه فتح خرمشهر و حضور رزمندگان در مسجد جامع ان شهر می کرد. همه و همه باعث باشکوه تر برگزار شدن این یادواره شده بود.

امروز چفیه های بسیجیان شهید، برگردن بیش از 3000 نفر جلوه ای دیگر به شهر و دیار ما داده بود. این در حالیست که در پشت صحنه این هنرنمایی بی نظیر، افرادی مثل دکتر حاج علی افراشته معاون اجرایی رئیس مجلس، دکتر غلامحسین کرمی مدیر بازرسی استان پهناور خوزستان، برادر نامور از بازمانده شهیدی مثل خضر نامور و مدیر دلسوز و متعهد بانک صادرات استان بوشهر، حسین عالی نژاد مدیر امور روستایی استانداری، سرپرست فرمانداری تنگستان و معاون عمرانی او مهندس شعبانی، بخشدار مرکزی تنگستان همچنین دیگر مدیران تنگستانی که برای این یادواره بدون ادعا و بدون اینکه کارشان ثبت دوربین ود با دوندگی و پیگیری و ارتباط مستمر با امور پشتیبانی این یادواره نگذاشتند این شهرستان احساس کمبودی در هیچ زمینه ای داشته باشد.

افتخاری که این مدیران برای ما دارند، قابل کتمان نیست. آنان حتی اصرار داشتند نامی از آنها برده نشود؛ اما وظیفه من حسود این است که حسادت خود را با تعریف کردن از این عزیزان بشکنم. پس می شکنم و می گویم درود خدا برشهیدان، بر رهبرم و بر این مدیران بی ادعای مظلوم تنگستان که برای استانهای دیگر و حتی کشور منبع خیرند؛ اما برای من ...

آری اگر من از انها قدردانی نکنم، قطعا شهیدان کرده اند. پس با افتخار می گویم دکتر افراشته، دکتر کرمی، برادر نامور و مدیران محترم دیگری که سوگند داده اید که نامتان فاش نشود، درود و سلام خدا بر شما که به احترام شهدا دست خادمان این یادواره را گرفتید. درود خدا بر بسیجیان و پاسدارانی که در این یکماه بی ادعا میدان ستاد نماز جمعه را مثل خطوط جبهه شلمچه زینت داده اند.

تشکر از شهردار برادر کردگار، شورای محترم شهر اهرم آقایان سلیمانی، محمدی، اخدر، ابراهیمیان و ریاست آن برادر لطفی نژاد، نیروهای محترم هلال احمر و مرکز بهداشت تنگستان، نیروی انتظامی تنگستان، برادر علی پژمان ریاست شورای شهرستان تنگستان، شورا و شهرداری آباد و برادر پور حیدر ریاست گمرکات استان بوشهر، برادر بازیار ریاست گمرک گناوه و برادر زیرایی مدیر گمرک عسلویه، اقای فروزانی رئیس گمرک بوالخیر، جعفری نسب فرماندار هندیجان، حاج قاسم کریمی رئیس دانشگاه آزاد دلوار، مهندس قدرتیان ریاست دانشگاه ازاد تنگستان و مدیریت پست بانک استان بوشهر که با دست خالی؛ اما با اراده همت خود را برای ثبت این یادواره در تاریخ زحمت کشیدند. اینجانب نه به عنوان مسئول سایت خبری، بلکه به عنوان یک برادر شهید از همه آنهایی که در این مراسم زحمت کشیده اند، تشکر می کنیم و برای همه این عزیزان آرزوی عزت و سربلندی داریم.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 23 اسفند ماه 1392
  • 748 بازدید
  • 0 نظر