خوش آمدید

گزارش تصویری / جلسه شورای اداری بخش دلوارمعرفی بخشدار دلوار

گزارش تصویری / جلسه شورای اداری بخش دلوارمعرفی بخشدار دلوار

در جلسه شورای اداری بخش دلوار و با حضور فرماندار تنگستان، امام جمعه دلوار و جمعی از مدیران، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی، رسول رستمی به عنوان بخشدار دلوار معرفی شد.غلام‌رضا ترک‌زاده  در جلسه شورای اداری بخش دلوار به سابقه تاریخی دلوار اشاره و اظهار داشت: هویت تاریخی و مبارزاتی منطقه دلوار برای محققان تاریخ معاصر در سطح ملی و فراملی به عنوان نماد مقاومت


گزارش تصویری / جلسه شورای اداری بخش دلوارمعرفی بخشدار دلوار در جلسه شورای اداری بخش دلوار و با حضور فرماندار تنگستان، امام جمعه دلوار و جمعی از مدیران، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی، رسول رستمی به عنوان بخشدار دلوار معرفی شد.

غلام‌رضا ترک‌زاده  در جلسه شورای اداری بخش دلوار به سابقه تاریخی دلوار اشاره و اظهار داشت: هویت تاریخی و مبارزاتی منطقه دلوار برای محققان تاریخ معاصر در سطح ملی و فراملی به عنوان نماد مقاومت و دژ مستحکم پایداری شناخته شده است.
وی افزود: با توجه به سوابق تاریخی بخش دلوار و اهمیت و جایگاه این بخش، تلاش شد تا فردی شایسته، متخصص و مجرب و آشنا به مسائل و مشکلات این منطقه در مدیریت ارشد بخش دلوار قرار گیرد.
ترک‌زاده بر توسعه همه جانبه بخش دلوار تاکید و خاطرنشان کرد: علاوه بر تصویب 119 میلیارد ریال اعتبار در فصل عمران شهری و روستایی بخش دلوار، بالغ بر 70 میلیارد ریال جهت احداث قطعه 14 بزرگراه بوشهر – دلوار – دیر، مبلغ 10 میلیارد ریال برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری دلوار اختصاص یافته است.
 وی ادامه داد: چندین پروژه بزرگ و کوچک مانند لایروبی اسکله‌ها، احداث مخزن آب شهر دلوار، احداث بلوار ورودی شهر دلوار به محمد عامری و ... نیز در دستور کار قرار دارد.

امام جمعه دلوار نیز اظهار داشت: منطقه دلوار با توجه به پیشینه تاریخی، وسعت جغرافیایی و شاخص‌های جمعیت از اهمیت بسیار بالایی در سطح بخش‌های شهرستان برخوردار است.
حجت‌الاسلام علی زاهددوست ابراز امیدواری کرد: با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی و بخشدار جدید دلوار مشکلات زیرساختی پیگیری و حل شود.
بخشدار جدید دلوار نیز  به اهمیت و ظرفیت‌های بخش دلوار اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر سابقه تاریخی و مبارزاتی دلوار، در بعد جغرافیایی نیز وجود 100 کیلومتر مرز آبی از مزیت‌های کم‌نظیر این بخش است.
رسول رستمی ادامه داد: در 1200 کیلومتر مرز آبی شمال خلیج فارس، فقط در بخش دلوار جمعیت انسانی متمرکز سکونت دارند که دلیل دیگری بر اهمیت ژئوپولوتیک این منطقه در داخل و خارج از کشور است.
وی اشتغال پایدار را از ضرورت‌های بخش دلوار ذکر کرد و افزود: با وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بی شماری که در این بخش وجود دارد، اشتغال به صورت فصلی بوده و چندان پایدار نیست.
رستمی  اضافه کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های انسانی و تشکیل اتاق فکر از پتانسیل‌های کم‌نظیر بخش در حوزه تجارت و دریانوردی، آبزی‌پروری و نیز توسعه زیرساخت‌های اقتصادی برای توسعه و آبادانی دلوار استفاده خواهد شد.

در پایان این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های پرویز شعبانی به عنوان سرپرست بخشداری دلوار، رسول رستمی به عنوان بخشدار دلوار معارفه شد.

 

 

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 2 دي ماه 1393
  • 605 بازدید
  • 3 نظر