خوش آمدید

کمبود آب مشکل اساسی ۴۵۰ روستای استان بوشهر

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده بیش از پیش مردم از آب، شاهد قطع مکرر آب در بیشتر روستاهای استان هستیم که این مسئله باعث نارضایتی مردم این روستاها شده است.

 


به گزارش خبرساحلی به نقل از خبرگزاری شبکه استانی بوشهر، مردم روستاهای نوار ساحلی دلوار می‌گویند: با جیره بندی مشکل حل نشده است و فشار آب به حدی کم است که به همه آنها نمی‌رسد.

بخشدار دلوار هم ضمن تأیید صحبتهای مردم این روستاها می گوید: فرسودگی شبکه های انتقال آب و کاهش حجم ورودی عواملی است که کمبود آب ۱۴ روستای نوار ساحلی را دو چندان کرده است.

درویشی در ادامه می‌افزاید: با پیگیرهای صورت گرفته با مسئولان آب استان قرار است تا در یکی دو هفته آینده کلنگ ساخت آب شیرین کن در این منطقه به زمین زده شود تا مشکل آب این مناطق در آینده به‌طور اساسی حل شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح 20 ماه زمان می‌برد اضافه کرد: از مسؤولان آب استان می خواهیم حجم آب ورودی این مناطق را که از سدهای خاییز و کوثر تأمین می شود افزایش دهند تا مردم تابستان امسال را با دغدغه کمتری بگذرانند.

رییس اداره نگهداری و بهره برداری تأسیسات آب و فاضلاب روستایی استان هم راه حل مناسب را در مدیریت صحیح توزیع آب می داند و می گوید: یکی از مشکلات عمده نرسیدن آب کافی به مردم این مناطق، استفاده نادرست مردم از آب و نصب مخازن با حجم بالای ذخیره آب است که باعث می شود آب به نقاط مرتفع نرسد.

احسان الله سیفی بوشهری تصریح کرد: با شناسایی روستاهایی از شهرستان های تنگستان، دشتی و دشتستان که در نقاط مرتفع قرار دارند سعی می کنیم حجم آب ورودی به این روستاها را فصل گرما افزایش دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه توزیع آب در نقاط بحرانی بوسیله تانکر صورت می گیرد افزود: ۳۰ تانکر آبرسان سیار هم به‌صورت شبانه‌روزی در نقاطی که دسترسی به آب سخت است کار توزیع آب را انجام می‌دهند.

رییس اداره نگهداری و بهره برداری تأسیسات آب و فاضلاب روستایی استان خاطر نشان کرد: آب ورودی هر روستا با احتساب هدر رفت آب و متناسب با سرانه مصرف آن روستا تعیین می شود و از مردم انتظار می رود در برداشت و ذخیره آب مراعات بیشتری کنند تا آب به دیگر روستائیان نیز برسد


  • 519 بازدید
  • 2 نظر