خوش آمدید

چهار شهر عراق سقوط کرد

چهار شهر عراق سقوط کرد
«روی هم رفته، این چهار شهر در مسیر یک شاهراه از سوریه تا بغداد قرار گرفته اند و امکان پیشروی شبه نظامیان از غرب کشور برای محاصره پایتخت عراق، افزایش یافته است.»

، سی ان ان (CNN) نوشت: چهار شهر غربی عراق با پیشروی های داعش سقوط کرد.

 

براساس این گزارش، یک مقام ارشد امنیتی عراق مستقر در استان الانبار گفت: یک گذرگاه استراتژیک مرزی به همراه سه شهر دیگر در غرب عراق روز یکشنبه به کنترل شبه نظامیان داعش درآمد.

وی افزود: داعش، علاوه بر حملاتش در شمال عراق، موضع خود در استان غربی الانبار –بزرگترین استان عراق- را نیز تقویت کرده و کنترل "گذرگاه قائم" به همراه شهرهای "راوه"، "عنا" و "حصیبه" را به دست گرفته است.

 

این درحالی است که باراک اوباما، درخواست نوری مالکی برای حمله هوایی آمریکا به تروریست های داعش را بی پاسخ گذاشته و فقط از اعزام مشاوران نظامی به بغداد سخن گفته است.

سی ان ان با اشاره به اینکه مشاوران نظامی آمریکا هم هنوز به عراق نرفته اند، می نویسد: دولت عراق، منتظر گروه اولیه از مشاوران نظامی آمریکایی است که قرار است به زودی به بغداد برسند.

 

مقام امنیتی عراقی گفته، در این میان از همه مهمتر به دست گرفتن کنترل شهر استراتژیک القائم در مرز سوریه توسط نیروهای داعش است، جایی که جنگجویان دشمن از سنگر امنی برخوردار شده اند.

سی ان ان افزود: روی هم رفته، این چهار شهر در مسیر یک شاهراه از سوریه تا بغداد قرار گرفته اند و امکان پیشروی شبه نظامیان از غرب کشور برای محاصره پایتخت عراق، افزایش یافته است. شهر حصیبه تنها 100 کیلومتر با بغداد فاصله دارد.

 

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 1 تير ماه 1393
  • 743 بازدید
  • 0 نظر