خوش آمدید

چند بوشهری برای بیمه رایگان سلامت ثبت نام کردند؟

چند بوشهری برای بیمه رایگان سلامت ثبت نام کردند؟


خبر ساحلی: مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان استان بوشهر گفت: در اجرای طرح بیمه سلامت در کشور تاکنون ۲۵هزار نفر در استان بوشهر در سامانه بیمه سلامت همگانی نام نویسی کرده‌اند.
به گزارش ساحلی  پرویز رمضانی با بیان اینکه صدور دفترچه بیمه درمانی، طرح بیمه سلامت در استان بوشهر از پس فردا شنبه در بوشهرآغاز می‌شود اظهار کرد: در اجرای طرح صدور دفترچه بیمه درمانی هر هفته سه هزار دفترچه صادر و در اختیار ثبت‌نام شدگان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ثبت نام در طرح بیمه سلامت همگانی از اول اردیبهشت آغاز شده تصریح کرد: تاکنون 25هزار نفردر استان بوشهر در سامانه بیمه سلامت همگانی نام نویسی کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان استان بوشهر با اشاره به اینکه از جمعیت یک‌میلیون نفری استان بوشهر 10 درصد فاقد دفترچه بیمه هستند خاطرنشان کرد: بررسی‌های موجود نشان می‌دهد که 10 درصد از مردم استان بوشهر با جمعیت 100هزار نفری فاقد دفترچه بیمه هستند که می‌توانند با مراجعه و نام نویسی زمینه برخورداری از بیمه رایگان برای خود و خانواده هایشان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه هزینه پرداختی سهم بیمار کاهش می‌یابد تصریح کرد: با اختصاص بودجه لازم در ساختار جدید تحول حوزه سلامت، سهم بیماران برای پرداخت هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی در بیمه شدگان شهری به 10 و در بیمه شدگان روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به 5 درصد کاهش می‌یابد.

رمضانی با بیان اینکه بخش‌های زیادی از نارسایی درمان امسال برطرف شده، بیان کرد:  با اجرای طرح نوین در حوزه سلامت وضعیت بهداشت و درمان تحول یافته و هزینه‌های هنگفتی که در قبل بر مردم تحمیل می‌شد با سیاست گذاری‌های جدید در حوزه سلامت پیش بینی می‌شود بخش‌های زیادی از این نارسایی‌ها برطرف شود.

 

  • 609 بازدید
  • 0 نظر