خوش آمدید

پیش بینی کامل بازی های جام جهانی

پیش بینی کامل بازی های جام جهانی


بر اساس بیشترین احتمالات و قدرت تیمها با توجه به گروهی که در آن قرار گرفته‌اند به تحلیل رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل پرداخته و در ابتدا شانس‌های صعود هر گروه به عنوان تیم‌های اول و دوم را پیش‌بینی کرده
به گزارشخبر ساحلی با انجام قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۳۲تیم حاضر در این رقابت‌ها به ۸ گروه ۴تیمی‌تقسیم شده و حریفان خود را شناختند. در گزارش زیر بر اساس بیشترین احتمالات و قدرت تیمها با توجه به گروهی که در آن قرار گرفته‌اند به تحلیل رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پرداخته و در ابتدا شانس‌های صعود هر گروه به عنوان تیم‌های اول و دوم را پیش‌بینی کرده و سپس با شاخصه‌هایی از جمله سابقه قبلی تیمها و قدرت کنونی تیمها، مسیر تیم‌های مطرح جهان تا رسیدن به فینال را مشخص کنیم.

البته با مرور ادوار گذشته جام جهانی مشاهده می‌کنیم که برخی مواقع نتایج عجیب و دور از انتظاری رقم می‌خورد که منجر به ظهور کشورهایی به عنوان پدیده در هر جام جهانی می‌شود. از این دست پدیده ها می‌توان به کره شمالی در جام جهانی ۱۹۶۶، کامرون در سال ۱۹۹۰، نیجریه و سوئد و بلغارستان در جام جهانی ۱۹۹۴، کرواسی در جام جهانی ۱۹۹۸، ترکیه، کره جنوبی و سنگال در جام جهانی ۲۰۰۲ و اروگوئه و غنا در جام جهانی ۲۰۱۰ اشاره کرد که با بر هم زدن تمامی‌احتمالات و پیش بینی کارشناسان، و با حذف تیمهای بزرگ و مدعی قهرمانی موجب حیرت و افزایش هیجان و جذابیت جام‌های جهانی نیز شده‌اند.

*مرحله گروهی

گروه A: برزیل – کرواسی – مکزیک – کامرون

برزیل، میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۴ در گروهی نسبتا آسان قرار گرفته است و مشکلی برای صعود به عنوان تیم اول نخواهد داشت. مکزیک هم می‌تواند شانس دوم صعود از این گروه باشد.

گروه B:‌ اسپانیا – هلند – شیلی – استرالیا

حضور اسپانیا و هلند باعث شده است تا تیم‌های شیلی و استرالیا کمترین امید را برای صعود از این گروه داشته باشند. به احتمال بسیار زیاد اسپانیا به عنوان سرگروه و هلند به عنوان تیم دوم این گروه راهی مرحله بعد خواهند شد.

گروه C: کلمبیا – یونان – ساحل‌عاج – ژاپن

کلمبیا به عنوان تیمی‌که بیشترین پیشرفت را در چند سال اخیر در رده‌بندی فیفا داشته با رادامل فالکائو امیدوار است که بتواند به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود کند. ساحل‌عاج با فوتبال فیزیکی مدعی دوم این گروه به حساب می‌آید.

گروه D: انگلیس – ایتالیا – اروگوئه – کاستاریکا

تقابل ایتالیا و انگلیس جذاب‌ترین دیدار گروه D خواهد بود و برنده این بازی به احتمال فراوان به عنوان سرگروه راهی مرحله بعدی می‌شود. شانس ایتالیا برای پیروزی بیشتر است. انگلیس هم می‌تواند تیم دوم این گروه باشد.

گروه E: سوئیس – اکوادور – فرانسه – هندوراس

فرانسه با ستارگانش شانس اول صعود از این گروه است. در صورت سرگروهی فرانسه، سوئیس که توانست بدون باخت به جام‌جهانی راه پیدا کند شانس دوم صعود از این گروه خواهد بود.

گروه F: آرژانتین – ایران – نیجریه – بوسنی‌وهرزگوین

آرژانتین در گروهی آسان قرار گرفته است تا از همین حالا خودش را سرگروه ببیند. نیجریه پیشینه بهتری در جام‌های جهانی نسبت بوسنی و ایران دارد و به نظر می‌رسد به عنوان تیم دوم از این گروه به مرحله بعد صعود کند.

گروه G: آلمان – پرتغال – آمریکا – غنا

دیدار آلمان و پرتغال تعیین کننده سرگروه خواهد بود که مسلما شانس ژرمن ها بیشتر از پرتغال است. آلمان به عنوان تیم اول و پرتغال به عنوان تیم دوم از این گروه به مرحله بعد صعود می‌کنند.

گروه H: بلژیک – الجزایر – روسیه – کره‌جنوبی

بلژیک تیمی‌جوان است که بازیکنان بااستعدادی نظیر ادن هازارد، مروان فلاینی، تیبو کورتوآ، ونسان کمپانی، رومرو لوکاکو و کوین دبویر را در ترکیب خود دارد و می‌تواند سرگروه شود. روسیه هم احتمالا این تیم را همراهی خواهد کرد.

مرحله یک هشتم نهایی

با احتساب صعود این ۱۶ تیم در مرحله حذفی تیم‌ها طبق جدول زیر به مصاف هم خواهند رفت و در صورتی که پیش‌بینی‌ها درست از آب در بیاید شاهد دیدارهای زیر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برزیل خواهیم بود:

برزیل  هلند

کلمبیاانگلیس

فرانسه نیجریه

آلمان  بلژیک

اسپانیا کامرون

ایتالیا  ساحل عاج

آرژانتین سوئیس

روسیه  پرتغال

*مرحله یک چهارم‌نهایی:

برزیل  انگلیس

فرانسه  آلمان

اسپانیا  ایتالیا

آرژانتین  روسیه

*مرحله نیمه‌نهایی:

برزیل آلمان

اسپانیا  آرژانتین

*دیدار فینال:

هر ۴ احتمال ممکن برای برگزاری دیدار فینال وجود دارد با این حال به نظر می‌رسد شانس صعود تیم‌های قاره میزبان جام جهانی به خصوص برزیل که میزبانی بیستمین جام جهانی را در اختیار دارد، در کنار آرژانتین بیشتر از سایر تیم‌ها باشد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 20 خرداد ماه 1393
  • 1549 بازدید
  • 0 نظر