خوش آمدید

پیام تشکر ستاد بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری از مردم و مسئولین

پیام تشکر ستاد بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری از مردم و مسئولین


در پی برگزاری کنگره شهید رئیسعلی دلواری، ستاد برگزاری این کنگره طی پیامی از تمامی مردم و مسئولینی که در برگزاری این بزرگداشت همکاری کردند تشکر و قدردانی به عمل اوردند.

 

  در پی برگزاری کنگره شهید رئیسعلی دلواری، ستاد برگزاری این کنگره طی پیامی از تمامی مردم و مسئولینی که در برگزاری این بزرگداشت همکاری کردند تشکر و قدردانی به عمل اوردند. در ذیل متن این پیام را مشاهده می نمایید.

بسمه تعالي

الحمدالله الذي جعلنا من المتمسكين بولايه اميرالمومنين و الائمه عليهم السلام

سپاس پروردگار هستي بخش كه فرصت عطا فرمود يكبار ديگر بندگان مخلص و جهادگر الهي را ارج نهاده و نسبت به فداكاريهاي ايشان به مقدار بضاعت خود اداء دين نماييم .

قريب به يك قرن از مبارزات ضد استعماري مردم شريف ايران در مقابل استبداد و استعمار مي گذرد و در اين يكصد سال نهضت هاي متعددي براي برقراري برابري و عدالت و رفع ظلم و تجاوز به وقوع پيوسته و انسانهاي پاكبازي با تقديم مايملك خود تا سرحد جان صحنه‌هاي بي بديلي را خلق نمودند .

همه اين رشادت‌ها در راستاي اهداف متعالي حفظ منافع ملي و كرامت و شرف مردم ريشه‌دار و اصيل ايران بوده است و جميع سلحشوران از هيچ كوششي فروگذار نكرده اند ليكن در گذر زمان نهضت هايي در تاريخ اين مرز و بوم ماندگار شده و ملت ما را عزيزتر نموده كه بن و ريشه آن ديني و مذهبي بوده و به عبارتي ديگر به حبل الله المتين چنگ زده است و آناني كه وقتي از گلوله خصم دون نقش بر زمين مي‌شدند فرياد يا حسين و يا عباسشان بلند گرديد و يا وقتي درفشي را به اهتزاز در مي‌آورند به پاي آن از نهان جان نداي الله اكبر سر مي‌دادند و يا به ماهيت كارشان كه مي‌نگري جان مايه حركت آنها آموزه‌هاي ديني و اسلامي مي‌باشد و آناني كه اگر مقاومت مي‌كردند و جهاد مي‌نمودند زير هيچ بيرقي بجز علم دين و مذهب جمع نمي‌شدند .

قيام و مقاومت جنوب به رهبري علماي دين و فتواي مراجع عظام و علمداري و فرماندهي سرباز دين و ميهن شهيد رييسعلي دلواري از همين نمونه‌هاي جاويدان اين سرزمين است . بدون ترديد آناني كه مشروطه را سركوب نمودند غافل بودند خميرمايه حركت را كه در يد با كفايت روحانيت شيعه بود پس از سالها مبارزه با رهبري حضرت امام خميني (ره) جمهوري اسلامي ايران متولد مي‌ شود كه در ادامه راه با صلابت امام خامنه‌اي (مدظله العالي) اقتدارش عالم گير شده و استكبار را به زانو درآورده است و آناني كه پيشاني مبارك شهيد رييسعلي را نشانه گرفتند تصور نمي‌كردند كه پس از سالها خون جبين او فوران كرده و سرداراني همچون شهيدان چمران و ماهيني و مهدوي ها پوزه استكبار را به خاك مي‌رسانند و آناني كه عزت اين ملت مظلوم را به ثمن بخس به بيگانگان تقديم كردند از اينكه امروز اجنبي ها جرات كوچكترين تعرض به آب و خاك ايران را ندارند مبهوت و گيج مانده‌اند . درود مي‌فرستيم بر همه آزاد مردان و شير زنان با بصيرت سرزمينمان كه با استعانت از درگاه حق تعالي و پيروي از علماي دين ولايتمداري خود را به اثبات رسانيده‌اند.

12 شهريور 1393 شاهد تجلي عشق و دلدادگي ايران اسلامي به فداكاريهاي دليران استان بوشهر بود كه حريم ايران عزيز را از 500 سال تا كنون محافظت نموده‌اند و مجاهدتهاي سردار بزرگ جنوب شهيد رييسعلي دلواري را ارج نهاده و جانفشانيهاي همه مبارزان و همرزمان وي در سراسر استان دلاورخيز بوشهر گرامي داشته‌اند و يكبار ديگر نام تنگستان و دليران آن با افتخار و با حمايت هاي بي دريغ عمومي از دستگاههاي سمعي و بصري به نيكي مردان و زنان اين ديار زنده گرديد .

بدينوسيله مراتب قدرداني خود را از  نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر حضرت آيت اله صفايي بوشهري كه باني احياء مجدد نام شهيد رييسعلي و همرزمان وي بوده است و از حضور موفورالسرور جناب آقاي دكتر لاريجاني رييس محترم مجلس شوراي اسلامي كه با ايراد سخنراني بياد ماندني و تحليل بسيار زيبا و جامع مبارزات جنوب موجب شكوه و جلال اين همايش گرديدند و از حمايت هاي استاندار ساعي استان كه با تفويض سخاوتمندانه امور به زير مجموعه واژه حميت و مردانگي را معنا بخشيدند و نمايندگان بزرگوار استان ، وكلاي توانمندمان در مجلس و معاون محترم اجرايي رييس مجلس شوراي اسلامي و معاونين محترم استاندار كه مصرانه پي گير امور بودند و امام جمعه دلسوز و خستگي ناپذير شهر دلوار كه با اقدامات منحصر بفرد خود در مدت استقرار در بخش ، چراغ راه ما شده‌اند و فرماندار پرتلاش و پي‌گير شهرستان و معاونين وي كه بي‌ريا پاي كار بودند و همه كساني كه در برپايي اين همايش بزرگ اعم از مسئولين استاني و شهرستان و بخش ، مشاركت جدي داشتند و از صدا و سيماي استان بوشهر ، مدير و مجريان و تصويربرداران كه جانانه در ثبت و انعكاس همايش همت نمودند و اصحاب رسانه و سايت هاي محلي استان خاصه از همه ملت عزيز و بزرگوار اعم از اهالي استان بوشهر و سراسر كشور از همه اقشار كه با حضور پرشور و حماسي خود ياد شهداء قيام جنوب را گرامي داشتند اعلام نموده و خاضعانه تقدير و سپاسگزاري مي‌نماييم . انشاءاله وعده ما براي صدمين سالگرد اين شهيد بزرگوار با همياري و راهنمايي همه بزرگواران در 12 شهريور 1394

شوراي اسلامي بندر دلوار – ستاد برگزاري نود و نهمين سالگرد شهادت شهيد رييسعلي دلواري - خانواده شهيد ، بازماندگان و نوادگان

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 20 شهريور ماه 1393
  • 689 بازدید
  • 0 نظر