خوش آمدید

پست جدید باقر سعادت/ورودجدی کاندیدی جوان در حوزه دشتی و تنگستان/آخرین اخبار از تعطیلی پنجشنبه های ادارات استان و.....

خبرهایی کوتاه از گوشه وکنار استان:
بحث تعطيلى پنجشنبه هاى ادارات بوشهر ،به بحثى مهم در هفته هاى اخير بين كارمندان مطرح شده است.گفته شده كه استاندار بوشهر اين هفته تصميم نهايى در خصوص ادامه يا قطع تعطيلى ادارات را خواهد گرفت.

خبرهایی کوتاه از گوشه وکنار استان:
بحث تعطيلى پنجشنبه هاى ادارات بوشهر ،به بحثى مهم در هفته هاى اخير بين كارمندان مطرح شده است.گفته شده كه استاندار بوشهر اين هفته تصميم نهايى در خصوص ادامه يا قطع تعطيلى ادارات را خواهد گرفت.
• براساس پژوهش انجام شده توسط آژانس هواشناسی ایران که برگرفته از سه پایگاه هواشناسی ایالات متحده , توکیو و بریتانیا گرفته شده است ، پیش بینی شده که در سه ماهه پاییز , استان بوشهر شاهد وضعیت نرمال و فرانرمال بارشی باشد . از طرفی دیگر طبق این پیش بینی در استان شاهد وضعیت فرانرمال دمایی خواهیم بود. میزان بارش در سه ماهه پاییز 160 میلی متر برآورد شده است.
 
• گفته مي شود شخصي به نام مردانلو براي انتصاب به عنوان بخشدار آبپخش مطرح شده است . وي از كارشناسان سياسي استانداري و از عشاير شهرستان دشتي مي باشد .
 
 • در سفر سال گذشته دکتر لاریجانی به چین مقرر گردید که بخش اعظمی از پول نفت که در این کشور بلوکه شده برای ساخت پروژه های عمرانی نیمه تمام بکارگیری شود. طبق خبرهای رسیده بخشی از این سرمایه در پروژه های پتروشیمی , نفت و پروژه های استانی مانند سد دشت پلنگ , جاده های ارتباطی و... بکارگیری خواهد شد. طبق اظهارنظر فرماندار دشتی چینی ها 85 درصد اعتبار سد دشت پلنگ را تامین خواهند کرد.
 
• علیرغم استقبال بی سابقه مدیران صنایع و معادن استان از دعوت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برای احیا انجمن مدیران صنایع و ثبت نام تعداد زیادی از آنها در انجمن ، از اردیبهشت تا کنون به دلایل مبهمی انتخابات این تشکل صنعتی به تاخیر افتاده است.
با توجه به در پیش بودن تحولات مهمی در حوزه اقتصاد و صنعت استان از جمله تاسیس منطقه آزاد، بخش تولید استان از داشتن نماینده فراگیر و فعالی که بتواند در این  تحولات به نفع صاحبان صنایع اقدامی نماید محروم هستند و این امر باعث نارضایتی و ناامیدی فعالین صنعتی شده است. گفتنی است قریب به ده سال از آخرین انتخابات انجمن مدیران استان بوشهر می گذرد و معلوم نیست هم اکنون نمایندگی این تشکل ریشه دار و معتبر کشوری در بوشهر کیست و مشروعیتش از کجاست ؟
 
•  احتمال دارد كه بزودي آقاي  باقر سعادت به عنوان مسئول سازمان همياري شهرداري استان منصوب شود . سعادت مسئوليت ستاد انتخاباتي دكتر روحاني در استان بوشهر را بر عهده داشته است و هم اكنون نيز به عنوان مشاور استاندار بوشهر مشغول به فعاليت است .
 
• شايد زمان زيادي گذشته باشد ولي بد نيست بدانيد كه استارت مطرح شدن مصطفي سالاري براي استانداري بوشهر در سفر دكتر روحاني به استان بوشهر براي بازديد از مناطق زلزله زده دشتستان زده شده است ، گفته مي شود در آن زمان نامه اي در تمجيد از سالاري با امضاء سه نفر از اعضاي ستاد روحاني توسط شخصي به نام بشيري در فرودگاه بوشهر به رئيس جمهور تحويل داده مي شود كه البته زواياي ديگر اين موضوع در آينده منتشر خواهد شد .
 
 • بحث تعطيلى پنجشنبه هاى ادارات بوشهر ،به بحثى مهم در هفته هاى اخير بين كارمندان مطرح شده است.گفته شده كه استاندار بوشهر اين هفته تصميم نهايى در خصوص ادامه يا قطع تعطيلى ادارات را خواهد گرفت.
 
• پس از قطعى شدن اشتراك حوزه دشتى و تنگستان،خبر ميرسد كه يكى از جوانان تحصيلكرده شهرستان تنگستان قصد دارد تا بصورت جدى در انتخابات آينده مجلس شركت كند.مهدى قائدى كه سابقه بيش از يك دهه تدريس در دانشگاه هاى استان و على الخصوص شهرستان تنگستان را دارد،قصد دارد تا در اين انتخابات آينده مجلس شوراي اسلامي در اين حوزه انتخابيه كانديدا شود .وى هم اكنون كارمند يكى از نهادهاى مهم قضايى استان و دانشجوى مقطع دكترى دانشگاه تهران ميباشد.
 
• خبرهای شنیده شده حاکیست در جدیدترین ارتقا علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر , دکتر مجید اسدی به درجه استاد تمامی نائل آمد. دکتر اسدی اصالتا اهل شهرستان جم و دارای تخصص پزشکی هسته ای می باشد. دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با این ارتقا صاحب دو استاد با درجه استاد تمامی شد . پیش از این دکتر ایرج نبی پور به درجه استاد تمامی نائل شده بود.
 

• یکی از معضلاتی که شهر بوشهر علی الخصوص در ساعاتی مشخص مانند آغاز به کار ادارات و تعطیل شدن مدارس در شیفت های صبح و بعد ظهر را رنج می دهد ترافیک خیابانی است که وجود خودروهای آموزشگاه های رانندگی در این ساعات سبب شده که گره ترافیک بیش از هر زمان دیگر کور شود. هم اینک در قریب به اتفاق مراکز استان ها برای کاهش بار ترافیک از ورود خودروهای آموزشگاه های رانندگی برای امر آموزش در سطح خیابان های شهری ممانعت به عمل می آيد و سعی می شود با استقرار آنها در یک مکان زمینه آموزش افراد را فراهم سازند.

• در آخرین نشست علنی شورای اسلامی شهر عالی شهر بشیر احمدی با سه رای موافق از پنج رای ماخوذه به عنوان اولین شهردار شهرجدید عالی شهر انتخاب شد .در رزونومه کاری احمدی سرپرستی سازمان همیاری استان بوشهر ،معاونت و سرپرستی شهرداری بهبهان و دو دوره شهرداری بندردیلم دیده می شود. وی برادر شهید و از اهالی روستای منصوریه شهرستان بهبهان ازتوابع استان خوزستان است.

• در حالی که در چند سال اخیر جمعه بازار به نزدیکی پارک شغاب انتقال یافته ایراداتی وجود دارد که به نظر می رسد شهرداری بوشهر باید برای آن چاره اندیشی کند . در این بازار که شهرداری بوشهر حقوق وعوارض را از کاسبکاران دریافت می کند  چندان به حقوق شهروندان  توجهی نمی کند. قابل قبول نیست که در قرن 21  جمعه بازار که جایگاه فروش میوه ، تره بار و پوشاک است آسفالت نباشد و مردمی که این قدر با اشتیاق جهت خرید می آیند در گرد و خاک جمعیت و ماشین ها غرق شوند. نبود تقریبا هیچگونه خط کشی یا پلاکاردی جهت پارک ماشین ها وموتورسیکلت ها سبب سد معبر و ازدحام خودروها شده است  ضمن این که شهرداری به حداقل حقوق شهروندان که تامین اب شرب است نیز توجهی نکرده است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 29 مهر ماه 1393
  • 816 بازدید
  • 0 نظر