خوش آمدید

«پراید» و «نیسان» شماره نمی شود

«پراید» و «نیسان» شماره نمی شود


پراید و نیسان گواهینامه تائید کیفیت استاندارد را دریافت نکردند، بنابراین شماره گذاری نمی شوند. خودروهای بدون کپسول آتش نشانی نیز از این پس شماره گذاری نمی شوند.
معاون فنی، مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی با اعلام این خبر افزود: برابر قانون، هر خودرویی باید گواهینامه استاندارد را دریافت کند. زمان گواهینامه استاندارد  پراید ونیسان ابتدای مهر به پایان رسیده است و هنوز مسئولان دو شرکت، گواهینامه جدید ارائه نکرده اند و تا زمانی که این گواهینامه ارائه نشود، ما اجازه شماره گذاری این دو خودرو را نداریم.

 

سرهنگ رستمی درباره مشکل کپسول آتش نشانی خودروها افزود: برابر قانون همه محصولات خودروی ساخت کشور باید از ابتدای مهر پارسال، به کپسول های آتش نشانی مجهز می شدند که این کار صورت نگرفت.

 

وی گفت: با پیگیری صورت گرفته و پس از نشستی میان وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان ملی استاندارد مقرر شد یک سال دیگر به شرکت های خودروسازی برای مجهز کردن خودروها به کپسول آتش نشانی فرصت داده شود.

 

به گفته وی، اول مهر امسال فرصت یک ساله این شرکت ها به پایان رسید و با توجه به اینکه هنوز بیشتر خودروهای تولیدی دو شرکت ایران خودرو و سایپا، فاقد کپسول آتش نشانی است، از شماره گذاری این خودروها جلوگیری می شود.


  • 696 بازدید
  • 0 نظر