خوش آمدید

واگذاری زمین‌های ساحلی استان به سرمایه‌گذاران پرورش میگو

ساحلی :معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر از واگذاری زمین‌های ساحلی استان بوشهر به سرمایه‌گذاران پرورش میگو خبر داد.

به گزارش ساحلی ، رضا عوض‌پور عصر جمعه در نشست با مسئولان بخش تولیدی و اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در بخش اقتصادی و تجارت دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که این ظرفیت‌ها باید به خوبی مرود


ساحلی :معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر از واگذاری زمین‌های ساحلی استان بوشهر به سرمایه‌گذاران پرورش میگو خبر داد.

به گزارش ساحلی ، رضا عوض‌پور عصر جمعه در نشست با مسئولان بخش تولیدی و اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در بخش اقتصادی و تجارت دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که این ظرفیت‌ها باید به خوبی مرود توجه قرار بگیرند تا شاهد رشد و توسعه استان باشیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که مسئولان استان بوشهر با جدیت ب دنبال تحقق و اجرای آن هستند، توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه در خلیج فارس است که می‌تواند نقشی بسیار مهم و اساسی در بهبود اشتغال استان داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر اضافه کرد: همسایگی استان بوشهر با خلیج فارس می‌تواند موقعیت مناسبی برای صادرات استان بوشهر به دیگر کشورهای جهان باشد و می‌تواند به عنوان مبدا برای صادرات کشور قرار بگیرد.

تولید 15 درصد خرمای کشور در استان بوشهر

وی از تولید 70 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر خبر داد و افزود: سالانه 10 هزارتن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید می‌شود که امسال با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افزایش تولید میگو در استان بوشهر خواهیم بود.

عوض‌پور همچنین به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در صنایع فرآوری محصولات آبزیان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای افزایش میزان تولید میگوی استان بوشهر به دو برابر میزان کنونی،‌ زمین‌های ساحلی استان آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

وی از رتبه نخست استان بوشهر در تولید خرما خبرداد و با اشاره به تولید 15 درصد خرمای کشور در استان بوشهر، اضافه کرد: 36 درصد گوجه فرنگی کشور در فصل سرما در استان بوشهر تولید می‌شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 4 شهريور ماه 1393
  • 549 بازدید
  • 6 نظر