خوش آمدید

واکنش ستاره های جهان به سلاخی شدن برزیل

واکنش ستاره های جهان به سلاخی شدن برزیل


واکنش ستاره های جهان به سلاخی شدن برزیل

 

شکست 7 بر یک برزیل مقابل آلمان در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی 2014 بازتاب شدیدی در دنیای فوتبال داشت. در زیر واکنش‌ اهالی فوتبال به این نتیجه را می‌خوانید:

جونینیو پائولیستا، هافبک پیشین برزیل: ترمیم روحیه این تیم دشوار خواهد بود. فکر نمی‌کنم برخی بازیکنان این تیم شانس مجدد پوشیدن پیراهن این تیم را داشته باشند. حالا دیگر انتقاد از بازیکنان کار اشتباهی است. آلمان در زمین به ما نشان داد که باید چگونه فوتبال بازی کرد. باید از این شکست درس بگیریم.

فرانتس بکن‌باوئر، کاپیتان و مربی پیشین آلمان: این دیگر چه نتیجه‌ای بود؟ باورنکردنی بود.

گری لینه‌کر، مهاجم پیشین انگلیس: در حدود نیم‌قرنی که فوتبال تماشا می‌کنم این عجیب‌ترین، غیرعادی‌ترین و سردرگم‌ترین بازی بود که تاکنون دیده بودم.

آلخاندرو سابیا، سرمربی آرژانتین: نتیجه 7 بر یک نتیجه عادی بین دو قدرت فوتبال جهان نیست ولی فوتبال همین است و گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که اصلاً انتظارش را ندارید. همین چیزهاست که فوتبال را جذاب می‌کند.

بیسنته لیزارارو، مدافع پیشین فرانسه: شکست وحشتناک و تحقیرآمیزی بود. این شکست ما را تحت‌تأثیر قرار داد و ما هم ناراحت شدیم. جام جهانی برزیلی‌ها خراب شد.

دیتمار هامان، هافبک پیشین آلمان: کلاس آموزشی از آلمان. باید به این تیم سازمان‌یافته، سختکوش، متواضع و فروتن خیلی افتخار کرد. حالا یک قدم دیگر تا قهرمانی باقی مانده است.

ریو فردیناند، مدافع پیشین انگلیس: واقعاً نگران بازیکنان برزیل هستم چون ممکن است هرگز نتوانند این شکست را فراموش کنند.

رادامل فالکائو، مهاجم کلمبیا: این نتیجه همه ما را شگفت‌زده کرد. لحظه دشواری برای بازیکنان و مردم برزیل است. حالا مهمترین چیز این است که صلح و آرامش در این کشور حاکم باشد.

برد فریدل، دروازه‌بان پیشین آمریکا: می‌دانم خیلی از مردم آلمان انتظار برد تیم‌شان را داشتند اما آیا کسی فکرش را می‌کرد که چنین نتیجه‌ای رقم بخورد؟ این هم دلیلی دیگر بود تا مشخص شود که این بهترین جام جهانی در تاریخ این رقابت‌ها بود.

سپ بلاتر، رئیس فیفا: به احترام میروسلاو کلوزه که با زدن 16 گل به عنوان بهترین گلزن تمامی ادوار تاریخ رقابت‌های جام جهانی رسید، باید کلاه از سر برداشت


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 18 تير ماه 1393
  • 429 بازدید
  • 0 نظر