خوش آمدید

هنوز وضعیت معیشت مردم بخش دلوار و استان معلق است

حجت الاسلام والمسلمین علی زاهد دوست امام جمعه دلواراز دغدغه های امروز مرزنشینان بخصوص مرزنشینان بخش دلوار گفت:

علیرغم وعده های مسولان اجرایی در خصوص ساماندهی موضوع کالای ملوانی و شرایط معیشتی مردم اما هنوز وضعیت معیشت مردم معلق است که امیدواریم مسولین این موضوع را سریع تر بر مبنای اقتصاد مقاومتی ساماندهی کنند.


به گزارش خبرساحلی :

امام جمعه دلوار در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز ملی خلیج فارس گفت، فقط یک آبراه یا قطعه سرزمین نیست بلکه پاره ای از پیکر و بخشی غیر قابل تفکیک از کشورمان است که با قدمت چند هزار ساله و داشتن هزاران سند تاریخی ریشه در دل و جان ملت ما دارد بنابراین باید از حق مسلم خودمان در خلیج فارس دفاع کنیم و اجازه تعدی و تجاوز و تحریف را به وابستگان به استکبار ندهیم.

وی افزود، ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر در روایات و متون دینی ما ارزش و منزلت بالایی برای کار و مقام کارگر بیان فرموده‌اند که بیانگر اهمیت بالای رسیدگی به اوضاع کار و کارگر است. در اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری معظم انقلاب اسلامی نقش کارگران مهم و تاثیرگذار است که با تلاش شبانه روزی خود خواهند توانست برای خودکفایی کشور نقش آفرین باشند و کشور را از وابستگی ها نجات دهند.

در ادامه افزود،سالروز شهادت استاد شهید آیت‌الله مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم استاد شهید مطهری معلمی وارسته بود که وجودش در سنگر حوزه و دانشگاه نقش آفرین و تاثیر گذار بود. تسلط کامل ایشان بر مباحث علمی و در عین حال بیان موضوعات مختلف علمی به زبان ساده از خصوصیات بارز این استاد گرانقدر بود که امیدواریم معلمان و مربیان جامعه ما هم ویژگی های ایشان را الگوی خود قرار دهند و روش های موفق تدریس ایشان را در فضای مدرسه و دانشگاه پیاده کنند. مسئولان برای رفع دغدغه های قشر شریف معلمان توجه بیشتری کنند و به معلم فرصت دهند بجای دغدغه معیشت به دنبال تفکر و تصمیم گیری در عرصه تعلیم و تربیت فرزندان جامعه ما باشند.

امام جمعه دلوار از اهمیت و یاد شهدا بیان کرد ، محفل نورانی سالروز تدفین شهدای گمنام و یادواره سرداران و شهید مدافع حرم و شهدای گلگون کفن شهر دلوار در ۱۳ اردیبهشت برگزار خواهد شد و امیدواریم مردم جهت ارج نهادن به مقام رفیع شهدا در این محفل نورانی حضور باشکوه داشته باشند.

وی از دغدغه های امروز مرزنشینان بخصوص مرزنشینان بخش دلوار گفت ، علیرغم وعده های مسولان اجرایی در خصوص ساماندهی موضوع کالای ملوانی و شرایط معیشتی مردم اما هنوز وضعیت معیشت مردم معلق است که امیدواریم مسولین این موضوع را سریع تر بر مبنای اقتصاد مقاومتی ساماندهی کنند.

وی با اشاره به  حج تمتع امسال در ميان اما اگرها است بیان کرد ، نكته لازم است بيان شود كه حج براي امت اسلام بايد در سايه عزت و امنيت كامل برگزار شود و مسئولان سازمان حج و دولت محترم هم به اين مسئله توجه كنند و تحت تاثير بهانه هاي واهي و كارشكني مكرر سعودي ها قرار نگيرند و همچنين با توجه به حوادث ناگوار سال گذشته و سوء مديريت سعودي ها تامين و تضمين امنيت و حفظ جان زائران بسيار مهم و داراي اهميت است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

علی زاهد دوست در پایان خطبه ها بیان کرد که غارت ٢ميليارد دلار از حساب ملت ايران توسط امريكا مصداق بارز راهزني و نقض برجام است و اين اقدام خلاف عرف بين الملل -زيرا افراد حقيقي در يك كشور حق ندارند از دولت كشور ديگري شكايت كنند. متاسفانه دوستان مادر داخل بجاي اينكه امريكا را محكوم كنند بدنبال اين هستند كه در چه دولتي اين موضوع اتفاق افتاده است و آن را به گردن يكديگر بيندازند هر زماني اتفاق افتاده الان غارتگر اموال مردم، امريكاست و امروز در اين دولت فعلي ، امريكا تصميم به مصادره و غارت اموال مردم گرفته است .لذا دولت بايد شفاف به مردم اطلاع رساني كند و در قبال دلارهاي سرقت رفته پاسخگوي افكار عمومي باشد. اين غارتگري و راهزني محصول ديپلماسي انفعال و التماس و تبسم هاي نابجاست.

بین دو نماز جمعه امروز لوح سپاس به تمام زحمت کشان و برگزار کننده مراسم اعتکاف اهدا شد.

گزارش تصویری:

 

 


  • نویسنده : Admin
  • تاریخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت ماه 1395
  • 416 بازدید
  • 0 نظر