خوش آمدید

هر وقت از توصیه‌های رهبری فاصله گرفتیم پشیمان شدیم

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

امام جمعه دلوار گفت: هر جا از دستورات قرآن و توصیه‌های پیامبرگونه رهبرمان فاصله بگیریم ندامت و پشیمانی زودهنگام دامن ما را خواهد گرفت و نتیجه آن چیزی جز شکست و ذلت نخواهد بود.


به گزارش خبر ساحلی :حجت‌الاسلام علی زاهددوست در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دلوار اظهار داشت: با توجه به تأکید قرآن کریم بر مکر و حیله دشمنان که نباید مورد غفلت قرار بگیریم، بارها مقام معظم رهبری در خصوص عهدشکنی طرف مقابل در برجام هشدار دادند و در آیات قرآن نیز این مسئله به روشنی بیان شده است.

وی اضافه کرد: امروز شاهد تحقق پیش‌بینی مقام معظم رهبری هستیم که ایشان با تکیه بر آیات قرآن کریم همواره از اعتماد به دشمن و خوشبینی به آنان شدیدا جامعه و خصوصا مسئولان نظام اسلامی را نهی می فرمودند.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: بطور کلی هر جا از دستورات قرآن و توصیه‌های پیامبرگونه رهبرمان فاصله بگیریم ندامت و پشیمانی زودهنگام دامن ما را خواهد گرفت و نتیجه آن چیزی جز شکست و ذلت نخواهد بود.

وی ادامه داد: از خصوصیات مومن این است که از اشتباهات و گرفتاری‌های خود درس عبرت بگیرد و از آن برای موفقیت آینده استفاده کند و امروز نقض برجام و اثبات بدعهدی دشمن برای مسئولان ما باید یک درس و عبرت فراموش ناشدنی و دائمی باشد.

زاهددوست با اشاره به درندگی حیواناتی مانند سگ اظهار داشت: خصوصیت حیوانات درنده از جمله سگ‌های هار این است که اگر موقع حمله کردن ؛ انسان در برابرش استقامت کند و محکم بایستد مایوس می‌شود و  برمی‌گردد و کوتاه می‌آید وگرنه آن سگ هار به قصد دریدن و آسیب رساندن به انسان حمله می‌کند و تا به انسان آسیب نرساند عقب نمی‌رود.

وی ادامه داد: امروز خصوصیات دشمنان ما همان خصوصیت حیوانان درنده و سگ هار است و باید در مقابلشان مشت گره کرد و با هوشیاری ایستادگی کنیم تا عزت کشور و منافع ملت حفظ شود و الا دشمن‌ همواره برای آسیب رساندن و ضربه زدن به ملت ایران و نظام اسلامی در کمین‌گاه نشسته است.

امام جمعه دلوار با اشاره به 20 آذر سالروز شهادت شهید محراب حضرت آیت‌الله دستغیب عنوان کرد: سخنرانی‌های روشنگرانه شهید محراب حضرت آیت‌الله دستغیب باعث رسوایی منافقین و دگراندیشان شد که کینه این عالم دینی را به دل گرفتند و او را در محراب عبادت به شهادت رساندند.

وی اضافه کرد: کتاب‌های ارزشمند این شهید بزرگوار به‌عنوان گنجینه‌ای ارزشمند در اختیار ماست که باید زمینه بهره‌برداری از این آثار در مدارس و دانشگاه‌ها فراهم نماییم .

امام جمعه دلوار با اشاره به میلاد نبی مکرم اسلام و آغاز هفته وحدت گفت: پیامبر اکرم(ص) تا پایان عمر شریف‌شان همواره نسبت به وحدت و اخوت میان مسلمانان تاکید داشتند زیرا در سایه وحدت و برادری برکات بسیاری نصیب امت اسلام می‌شود و هیچ قدرتی جرات دست‌درازی به بلاد اسلام را نخواهد داشت.

وی با اشاره به دیدار صمیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده شهدای مدافع حرم عنوان کرد: این دیدار صمیمانه که با هدف تجلیل از خانوادههای شهدای مدافع حرم صورت گرفته است، نشان از قدرشناسی نظام اسلامی و در راس آن رهبر عزیز و بصیرت‌آفرین انقلاب اسلامی از جوانان و عزیزانی است که برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و امنیت مرزهای ایران اسلامی جوانمردانه به‌پا خواستند و با تقدیم جان خود از ارزش‌های دینی دفاع نمودند.

وی ادامه داد: این دیدار، قدردانی از گذشت خانواده‌های شهدای مدافع حرم و کسانی است که عزیزان خود را در راه دفاع از حریم دین و امنیت مردم، از دست داده‌اند.

زاهد دوست یادآور شد: به تعبیر رهبر عزیز انقلاب شهدای مدافع حرم برخوردار از روحیه غیرت دفاع از حریم اهل بیت(ع) و بصیرت و آگاهی از واقعیت های جهان اسلام و همچنین شوق و اشتیاق برای رسیدن به مقام شهادت بودند که تکریم و احترام خاص به آن عزیزان  لازم است.

وی با اشاره به افتتاح ساختمان اولین حوزه علمیه شهرستان تنگستان به نام ریحانه النبی(خواهران) با حضور آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: تاسیس و راه‌اندازی این فضاهای فرهنگی و معنوی به معنویت‌افزایی و رشد و پیشرفت فرهنگی در جامعه کمک می‌کند که لازم می‌دانم از تلاش‌های امام جمعه محترم شهر اهرم و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان و همکاری همه مسئولین و کسانی که در این زمینه همکاری نموده‌اند تشکر و قدردانی نمایم.

وی ادامه داد: امیدوارم شرایط تاسیس نظیر این فضای معنوی(حوزه علمیه خواهران) در سایر شهرها علی‌الخصوص در زادگاه سردار شهید رئیسعلی دلواری نیز با همکاری همه عزیزان هر چه زودتر فراهم گردد.


  • 714 بازدید
  • 7 نظر