خوش آمدید

هدف ستاد هماهنگی خدمات سفر، جذب گردشگر است

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: ستاد تسهیلات سفر دولت قبل در دولت یازدهم، به ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر تبدیل شده و هدف آن، جذب گردشگر خارجی و داخلی در تمام طول سال و در همه استان ها است. محمد ابراهیم فروزانی صبح امروز در نشست ستاد اجرایی هماهنگی ...


به گزارش ساحلی به هقل از اتحاد جنوب ـ بتول سهراب پور:  مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: ستاد تسهیلات سفر دولت قبل در دولت یازدهم، به ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر تبدیل شده و هدف آن، جذب گردشگر خارجی و داخلی در تمام طول سال و در همه استان ها است.

؛ محمد ابراهیم فروزانی صبح امروز در نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان بوشهرافزود: این ستاد به صورت دائمی فعالیت می کند و به موقعیت مکانی و زمانی خاصی اختصاص ندارد.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته در فصل کوتاهی می توانستیم در سطح استان گردشگر جذب کنیم که به رونق کار هتل ها لطمه می زد و با توجه به تشکیل این ستاد باید توزیع مناسبی برای سفرها ایجاد نموده و باعث توسعه اقتصادی استان در صنعت گردشگری شویم.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر بیان داشت: نکته قابل تاکید در مصوبه هیات دولت،گردشگری دریایی است که در این سال ها مغفول مانده و دولت بنا دارد با سرمایه گذاری ویژه در این بخش آن را احیا نماید چرا که در تمام دنیا این بخش دارای بیشترین ارزش افزوده است.

فروزانی، کار ستاد سفرهای نوروزی شهر بوشهر را به عنوان ویترین و پیشانی استان مهم ارزیابی کرد و افزود: از آنجا که در ایام نوروز جمعیتی بالغ بر چند برابر جمعیت شهر بوشهر وارد این شهر شده و اسکان می یابند، برنامه ریزی ویژه و فرابخشی را در بخش های مختلف می طلبد.

وی با اشاره به تعدد و آشفتگی اطلاع رسانی و راهنمایی مسافرین در سال های گذشته، بیان داشت: امسال ارائه اطلاعات به گردشگران باید به صورت سیستماتیک و یکپارچه صورت گیرد.

این مقام مسئول ، معرفی هرچه بهتر موزه ها، گردشگری دریایی، پتانسیل های تاریخی و فرهنگی استان در ایام نوروز را ضروری دانست و گفت: باید از ساحل بوشهر نیز برای گردشگری ساحلی استفاده بهینه نمود.

محمد ابراهیم فروزانی افزود: نوروز امسال، مکان های صنعتی، نیروگاه اتمی بوشهر، پایگاه هوایی، بافت قدیم، تورهای شهرستانی مثل تور خارگ به صورت هدفمند به هموطنان معرفی می شوند و بخش مغفول مانده صنایع دستی که بعد از نفت بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت.

وی پیشنهاد داد: 40 تا 50 دصد غرفه های نمایشگاه های بهاره و نوروزی امسال برای عرضه صنایع دستی تخصیصی داده شود


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 5 اسفند ماه 1392
  • 652 بازدید
  • 0 نظر