خوش آمدید

هتک حرمت در شب وفات حضرت زینب(س) در ساحل دریای دلوار آزاردهنده است

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست:

هتک حرمت در شب وفات حضرت زینب(س) در ساحل دریای دلوار برای مردم ولایتمدار دلوار بسیار سخت و آزار دهنده است و مردم مومن و متدین ما خواستار نظارت بیشتر مسئولین در ساحل و جلوگیری از تکرار این گونه اقدامات هستند.


به گزارش خبرساحلی،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه های امروز نماز جمعه شهر دلوار شهرستان تنگستان اظهار داشت: در سال های گذشته مراسم اعتکاف بخش دلوار در حداکثر ۴۵ مسجد برگزار می شد اما ظرف سه سال گذشته شاهد آن هستیم که از ۵ مسجد به قریب ۳۰ مسجد رسیده که این شرایط، بیان‌گر ایمان و علاقه مندی مردم به برنامه های معنوی است.

وی افزود: برگزاری آیین معنوی اعتکاف برای شهر و روستاهای ما معنویت و برکت آفرین است که امیدواریم به خداوند سبحان برکات و فیوضات آن شامل حال همه ما گرداند.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: خادمی و خدمت به معتکفین مدال بزرگ توفیق الهی است که خداوند به برخی مومنین آن را مرحمت می‌فرماید که باید از باب اعتکاف ، شکرگزار توفیق الهی باشیم.

وی با قدردانی از مشارکت خیران و عوامل برگزاری اعتکاف و مبلغین دینی بیان کرد: امسال حضور پر رنگ جوانان در آیین معنوی اعتکاف طراوت و نشاط آن را مضاعف کرده بود.

زاهددوست با  اشاره به ثبت‌نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: این که همه افرادی که از خیابان وزارت کشور عبور می‌کنند  بدون هیچ شاخص و معیاری بتوانند خود را کاندیدای ریاست جمهوری کنند و جلوی رسانه ها حاضر شوند، زیبنده نظام اسلامی و در سطح شأن و شئون ایران اسلامی نیست.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی باید طرح اصلاح قانون ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری را برای ادوار آینده بررسی کند و وقتی قانون اساسى به صراحت می‌گوید رئیس جمهور باید از رجال سیاسی باشد این رجل سیاسی باید شرایط و شاخص‌هایی از جمله سن و سال مشخص  و مدرک تحصیلی معتبر و سوابق اجرایی و سیاسی خود را ارایه دهد.

امام جمعه دلوار اظهار امیدواری کرد: در این یکی دو روز باقیمانده، انتظار می‌رود چهره های سرشناس مومن انقلابی و خدوم ملت به صحنه بیایید و برای خدمت به نظام و انقلاب اسلامی و مردم عزیز ایران خود را در معرض رای مردم بگذارند.

وی ادامه داد: ملاک و شاخص اصلی برای مردم و دلسوزان انقلاب افراد نیستند بلکه معیار اصلی انقلاب و آرمان‌های انقلاب و ولایت است و افراد هر کس که باشند تا زمانی که در چارچوب آرمان‌های انقلاب و مطیع فرمان ولی امر و رهبر عزیز انقلاب هستند محبوب و مورد علاقه مردم خواهند بود و هر لحظه ای که مردم احساس کنند که از این معیار مهم و اصلی فاصله گرفته اند و پشت کرده اند مغضوب مردم و  منفور دلسوزان انقلاب خواهند شد.

زاهدوست اضافه کرد: در تاریخ این انقلاب ثابت شده است که مردم ما با احدی عقد اخوت دائمی نبسته اند، بلکه عقد اخوت مروم با هما افراد موقت و مشروط است و ملت ایران همه افراد را با میزان آرمان های انقلاب و پیروی و عدم پیروی از ولایت سنجیده اند چه بسا افرادی هم با سابقه فراوان قبل و بعد انقلاب اما بدلیل انحراف از همین اصل مهم و حیاتی مورد نفرت مردم قرار گرفته اند.

وی عنوان کرد: بسیاری ممکن است کارنامه خوبی هم داشته اند اما ملت ما روزهای خدمت آن افراد به انقلاب را  فراموش  نمی کنند و تحسین و قدردانی هم می کنند اما روزهای ناسپاسی و گستاخی آن فرد را هم تقبیح و ملامت می کنند.

امام جمعه دلوار بیان کرد: بدبخت و بیچاره کسی است که به کلام و توصیه های مشفقانه و خیرخواهانه  ولی امر خود را تا زمانی که با طبع و میل او سازگار است بپذیرد اما زمانی که با تمایلات دنیائی  و قدرت طلبی او ناسازگار بود پشت پا بزند و بدبختر تر از  آن هم  کسی است که برای رسیدن به دنیا و قدرت طلبی خود  نص صریح فرمایش رهبری را تحریف کنند و بگویند منظور رهبری این بود و آن نبود..

وی با اشاره به حمله آمریکا به سوریه گفت: این حمله با بهانه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی انجام شده اما هدف اصلی آن در واقع کمک به داعش و تروریست هاست و همه دنیا می‌دانند سلاح‌های شیمیایی استفاده شده، سلاح‌های داعش بود که از خود آمریکا و اسرائیل گرفته و دولت سوریه به هیچ عنوان از این سلاحها استفاده نکرده است.

امام جمعه دلوار افزود: این تهاجم ناجوانمردانه آمریکایی ها به سوریه در راستای کمک به تروریست های جنایتکار و سرکوب کردن جریان مقاومت صورت گرفته است و البته عده‌ای در داخل کشور باید بدانند که آمریکا دشمن است و انتظار خیرخواهی از دشمن نوعی حماقت سیاسی است .

زاهددوست عنوان کرد: آمریکا به هیچ عنوان به دنبال کمک به کشورهایی که منافعی در آن کشورها ندارد نخواهد بود بلکه برعکس به دنبال ضربه زدن و نابودی آنهاست و به برکت انقلاب اسلامی و رهبری های مدبرانه حضرت امام همه منافع آمریکایی‌ها از ثروت ملی ایران قطع شده لذا امروز بدون شک آمریکا دشمن ماست و تا زمانی که ما از انقلاب دست برنداریم و شهدا و ارزشهای انقلاب را فراموش نکنیم این دشمنی و خصومت آمریکا  پایان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا و اروپا بر علیه کشورمان گفت: آمریکا بعد از توافق هسته‌ای برجام بیش از 50 مصوبه علیه ایران داشته است که این نشان از بدعهدی آمریکا و غیر قابل اعتماد بودن آنهاست که این می‌تواند معیاری درست برای انتخاب ما باشد اگر دیدید کسی در شعارها و صحبت های خود دم از آمریکا و دوستی با شیطان می زند بدانید این شخص قصد خدمت به ملت بزرگ ایران ندارد

امام جمعه دلوار عنوان کرد: اظهار دوستی با شیطان بزرگی که دستش به خون جوانان این ملت آلوده است  خیات به انقلاب ، امام و شهدا و خیانت به ملتی است که قریب ۴۰ سال مورد ظلم و ستم آمریکا قرار گرفته است.

وی با اشاره به هتک حرمت برخی افراد در شب وفات حضرت زینب(س) در ساحل دریای دلوار گفت: این اقدامات  باعث رنجش دل مردم متدین ما می شود و قبلا هم بارها در خصوص رعایت این نکات در کنار ساحل توصیه‌هایی از تریبون نماز جمعه گفته شده است اما متاسفانه باز هم این مسائل دردناک بی پروا  تکرار می شود.

 زاهددوست تصریح کرد: انجام این عمل نادرست و هتک حرمت به اهل بیت علیهم السلام  برای مردم ولایتمدار دلوار بسیار سخت و آزار دهنده است و مردم مومن و متدین ما  خواستار نظارت بیشتر مسئولین در ساحل و جلوگیری از تکرار این گونه اقدامات هستند.

وی افزود: استاندار بوشهر وعده قطعی احداث پلاژ  بانوان را در ساحل دلوار داده‌اند و امیدوارم این مهم با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و برای جلوگیری از اختلاط شنا با پیگیری فرماندار شهرستان تنگستان در آینده نزدیک محقق شود.


  • 707 بازدید
  • 0 نظر