خوش آمدید

نگرانی امام‌جمعه دلوار به شیب صعودی کرونا/ مبادی ورودی بوشهر باید کنترل شود

حجت الاسلام والمسلین زاهددوست امام جمعه دلوار:

با توجه به آمار صعودی مبتلایان به کرونا در بوشهر، مبادی ورودی استان باید کنترل شود و اگر چنین اتفاقی نیفتد ممکن است روزانه وضعیت آمار مبتلایان بیشتری را داشته باشیم.


به گزارش خبر ساحلی،حجت‌الاسلام‌والمسلمین زاهد دوست ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه دلوار با اشاره به‌روز جهانی قدس اظهار داشت: این اولین روز قدس است که بدون حضور شهید حاج قاسم سلیمانی برگزارمی‌شود. شهیدی که اسماعیل هنیه در مراسم تشییع پیکرش، او را شهید قدس نامید.

 

امام‌جمعه دلوار افزود: حقیقتاً شهید سلیمانی شهید قدس بود چراکه او بود که «راهبرد مبارزه به‌جای مذاکره» را سیاست اصلی مقاومت قرارداد و در سراسر منطقه به الگو تبدیل شد و مقاومت اسلامی را از پرتاب سنگ به پرتاب موشک نقطه زن سوق داد و کرانه باختری را مسلح کرد و گاهی با شرکت مستقیم در جنگ‌ها مثل جنگ ۲۲ روزه هدایت عملیات را بر عهده می‌گرفت و با طرح‌های او بود که افسانه‌ی شکست‌ناپذیری صهیونیسم باطل شد و زنگ نابودی اسرائیل پلید به صدا درآمد.

وی تاکید کرد: هدف‌ استکبار و صهیونیسم این است که نام فلسطین به فراموشی سپرده شود اما ملت انقلابی ایران و همه ملت‌های مسلمان جهان، در روز قدس اعلام می‌کنند که مسئله فلسطین به‌هیچ‌وجه فراموش نخواهد شد.

زاهد دوست تصریح کرد: روز قدس فقط برای دفاع از فلسطین نیست بلکه روز دفاع از اسلام است چراکه وجود غده سرطانی اسرائیل برابر همه مسلمانان و برای منطقه غرب آسیا پرخطر و مضر است و بحمدالله امروز به برکت جهاد و مقاومت امت اسلام از هرروز ضعیف‌تر و ناتوان‌تر شده است.

امام‌جمعه دلوار با گرامیداشت یاد و نام یکی از پُرافتخارترین نمادهای این فتح الفتوح، «شهید حسن باقری» افزود: این شهید سرافراز در بین فرماندهان جوان، مؤمن و انقلابی، به تعبیر رهبر معظم انقلاب «معجزه‌ی انقلاب» است و نقش بسیار مهمی در فتح خرمشهر داشت.

زاهد دوست تأکید کرد: فعالیت‌های انقلابی «شهید باقری» در میدان‌ها دفاع مقدس، قابل الگو گیری در سایر میدان‌ها است باید از مکتب شهدا الگو گرفت.

 

وی با تبریک و تسلیت شهدای جمعی از دریادلان ارتش جمهوری اسلامی در ناوچه کنارک به‌ویژه شهید مصطفی پویان فر از دیار حماسه خیز دلوار افزود: فرهنگ شهادت‌طلبی ملت ایران موجی از عزت و اقتدار را در ج هان به ارمغان آورده است.  شهدا برای خود عزت و برای کشور و وطن خود عظمت و اقتدار و برای خانواده خود افتخار را به ارمغان آورده‌اند.

امام‌جمعه دلوار با اشاره به اقدامات ارزشمند نیروهای مردمی و دولتی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا افزود: راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش، بخشش اجاره املاک، کنترل مبادی ورودی و ضدعفونی معابر، برگزاری رزمایش مواسات، توزیع نان صلواتی و غذای گرم و افطار ولایت از اقدامات ارزشمندی بود که توسط گروهای جهادی و مردمی در این ایام صورت گرفته است.

وی ضمن قدردانی از پزشکان، پرستاران و جامعه سلامت استان اظهار داشت: استاندار بوشهر و دانشگاه علوم پزشکی ستاد استانی مبارزه با کرونا نسبت به کنترل روند صعودی مبتلایان به کرونا تدابیر لازم اتخاذ نمایند...

 

امام‌جمعه دلوار تصریح کرد: به نظر می‌رسد از دلایل اصلی این روند صعودی رفت‌وآمد افراد از استان‌های دارای وضعیت قرمز مبتلایان است که راهکار آن این است که مبادی ورودی استان را کنترل کنیم و اگر چنین اتفاقی نیفتد ممکن است روزانه وضعیت آمار مبتلایان بیشتری را داشته باشیم.


  • 300 بازدید
  • 0 نظر