خوش آمدید

نقش آمریکا و غرب در کودتای نافرجام ترکیه مورد بررسی قرار گیرد

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست:

نقش آمریکا و غرب در کودتای نافرجام ترکیه باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا از سبک موضع‌گیری دولت آمریکا و عدم حمایت قاطع از دولت اردوغان نشانه‌ها و ردپای آمریکا و غرب در این کودتا نمایان است.


به گزارش خبرساحلی، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار با اشاره به 5 مرداد سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد اظهار داشت: عملیات مرصاد آخرین حربه صدام بعد از پذیرش قطعنامه 598 علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران بود که با مجاهدت مخلصانه و ایستادگی رزمندگان اسلام در برابر تهاجم وحشیانه و ناجوانمردانه آنان ناکام ماند. 

وی با اشاره به 6 مرداد روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: توصیه مؤکد مقام معظم رهبری در قالب رویکرد مدبرانه اقتصاد مقاومتی این است که در عرصه کارآفرینی توجه ویژه‌ به نیروهای مردمی و میدان دادن به مردم است و از منظر حضرت آقا اقتصاد مقاومتی باید مردم بنیاد باشد. 

زاهددوست گفت: با توجه به وجود جوانان جویای کار و اشتغال و بعضاً محروم بودن از مهارت‌های تخصصی، استقرار مرکز و آموزشگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این بخش امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد که امیدواریم با پیگیری مجدانه بخشدار و مسؤولان اجرایی و همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زمینه راه‌اندازی این مرکز فراهم شود.

امام جمعه دلوار با اشاره به وضعیت تأسف‌بار ظلم و خونریزی مردم بی‌گناه مسلمان در کشمیر گفت: مسأله کشمیر از جهت مسامحه‌کاری و کم‌توجهی برخی کشورهای اسلامی و سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی شبیه مسأله فلسطین است. 

زاهددوست بیان کرد: شعارهای انقلابی و آزادی‌خواهانه مردم کشمیر نیروهای امنیتی و اربابان آن‌ها شدیداً عصبانی کرده است زیرا در اقصی نقاط دنیا هر کجا در مبارزه با ظلم و ظالم قیام می‌کنند الگوی آن‌ها انقلاب مردمی اسلامی ملت ایران است و این معنای واقعی صدور گفتمان انقلاب اسلامی است که امام راحل (ره) بر آن تأکید داشته‌اند. 

وی با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه اظهار داشت: نقش آمریکا و غرب در کودتای نافرجام ترکیه باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا از سبک موضع‌گیری دولت آمریکا و عدم حمایت قاطع از دولت اردوغان نشانه‌ها و ردپای آمریکا و غرب در این کودتا نمایان است. 

 امام جمعه دلوار گفت: در همه کشورها باید به خواست مردم احترام گذاشته شود و اگر اردوغان از حمایت مردمی از دولت خود خرسند است و آن را دموکراسی می‌نامد باید به خواست و مطالبه سایر ملت‌ها مانند ملت مظلوم سوریه و بحرین هم توجه کند و اگر دولت خود را قانونی می‌داند و تعدی به آن را روا نمی‌داند باید به همه دولت‌ها مانند دولت قانونی سوریه و ملت آن هم احترام بگذارد.

زاهددوست با اشاره به اقدامات تروریستی فرانسه ادامه داد: داعش و ســـایر گروه‌های تروریســـتی توسط همین کشورهای اروپایی از جمله فرانسه  تشکیل و حمایت شده است و تا زمانی که  در جهت منافـــع غرب حرکت می‌کرد و به کشتار مردم بی‌دفاع سوریه و عراق مشغول بود و به‌ظاهر خطری برای خودشان نداشت، نه‌تنها اقدامات داعش را محکوم نمی‌کردنـــد، بلکه این جنایت‌ها نوعی حمایت داعش و دفاع از مردم ســـوریه و عراق می‌دانستند، اما امروز گریبان خودشان را گرفته است.

 وی گفت: احداث مصلی جمعه در بخش دلوار نیازمند کمک‌های مردمی و مشارکت همه افراد خیر و نیک‌اندیش است.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: این طرح مهم گامی مؤثر در توسعه برنامه‌های فرهنگی - آموزشی در این بخش خواهد بود که امیدوارم با مشارکت و همکاری مردم و مسؤولان، منطقه از نعمت مصلای جمعه برخوردار شود و خداوند همه را مشمول ثواب کثیر این اقدام معنوی فرماید.

زاهددوست افزود: از مدیران اجرایی شهرستان تنگستان نیز درخواست دارم در تکمیل این طرح به دلیل نیاز مبرم بخش دلوار به این مجموعه، فرهنگی و آموزشی همکاری کنند.

گزارش تصویری:

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 12 مرداد ماه 1395
  • 733 بازدید
  • 4 نظر