خوش آمدید

نشست پرسش وپاسخ مردم و مسئولین حوزه جنوب بخش دلوار در بندر بوالخیر

مهندس رستمی بخشدار دلوار:ارتقائ معيشت مرزداران و مرزبانان خوش نام و پراوازه تنگستان همواره مورد توجه دولت محترم تدبير و اميد بوده و ایجاد منطقه ويژه گردشگری دل آرام و منطقه ويژه علم و فناوری طرح ریزی شهرک صنايع دریای که ظرفیت تولید شغل بالايي را دارد در همين راستا است


خبرساحلي برگزاری نشست پرسش وپاسخ مردم و مسئولین حوزه جنوب بخش دلوار در بندر بوالخیر. دراین نشست که با حضور مهندس رستمی بخشدار دلوار ، اعضائ شواری اسلامي بخش ،اعضائ شوراي اسلامي روستاها و دهياران وجمعی از مسئولین دستگاههاي اجرايي شهرستانی برگزار گردید .

ابتدا شورا ها ودهیاران حوزه جنوب به طرح و بیان مسائل مشکلات روستاي خود پرداختند و سپس مسئولین دستگاههاي اجرايي به درخواستهاي نمايندگان مردم پاسخ دادند بخشدار دلوار ضمن تشکر و قدر دانی از شورای بخش دلوار جهت انجام هماهنگي براي تشکیل چنین جلسه ای افزود:یکی از اهداف این جلسه شنیدن رو در رو همه مسائل و مشکلات از طرف مردم و پاسخگویی مستقیم مسئولین بود که بسیار مثمر ثمر بود. وی گفت:متاسفانه بخش دلوار و عموما شهرستان تنگستان دچار مشکلات توسعه اي و عمراني است كه ريشه خیلی از این مشکلات مباحث ساختاری و به سازمان سياسي ، فضايي و ويژگي هاي جمعيتي ان بر مي گردد. ایشان در ادامه به تشريح عملكرد دولت در حوزه اقتصادي پرداخت و اظهار داشت: در بین کشور های آسیایی دو کشور هستند که ظرفیت اقتصادی آنها نرخ رشد بالاي10%را می تواند داشته باشد یکی کشور چین است که 12سال نرخ رشد بالای 10%را تجربه كرده و دیگری کشور ایران که به واسطه سرزمین پهناور و ويژگي هاي جمعیتی ، تنوع اقلیمی ... این ظرفیت رشد را دارد که متاسفانه در سالهای گذشته ما شاهد رشد اقتصادی به منهای 6%بوديم در دو سال گذشته با رعايت اصول اقتصادي رشد مثبت را تجربه كرديم در شاخص اشتغال در شرايطي كه نياز كشور به توليد شغلي معادل900هزار شغل در سال بود متاسفانه در 8سال قبل از دولت تدبیر و امید سالانه تنها 14هزار شغل ایجاد گرديد که امروزه شاهد این حجم بزرگ بیکاری در کشور ودر سطح روستا وخانواده ها هستیم. بخشدار دلوار افزود:وضعیت دیپلماسی به شکلی بود که در حل بحرانها ومعادلات امنيتي در منطقه یک کشور بزرگ وطراز اول و تاثیر گذار را اجازه ورود نمي دادند .

دولت تدبیر و امید با مد نظر قرار دادن اصل ( عزت ، حكمت و مصلحت ) موجب افزايش قدرت ملي و امنيت ملي شد.به فرجام رسيدن برجام در نوع خود در تاريخ ديپلماسي يك تحول بود ، جايي كه يك كشور نيمه پيرامون در مقابل كشور هاي داراي حق وتو براي استيفاي حقوق ملت خود مي ايستد . و سايه شوم تحريم و تهديد را از سر كشور و مردم برمي دارد اين دستاورد خصوصا برای مناطق مرزی که با کشورهای فراساحلی در ارتباط هستند بیشتر محسوس و تاثیر گذار خواهد بود. نماينده ارشد دولت در دلوار با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته سال گذشته در بخش گفت:بر اساس گزارش بنياد مسكن شهرستان از بدو انقلاب تا به امروز 330هزار متر مربع معابر در 41روستای بخش ساحلی آسفالت شده است که 125هزار مترمربع مربوط به سال گذشته و در قالب نهضت اسفالت بوده است درواقع معادل 4یا 5دولت اين شاخصه افزايش پيدا كرد ه است .

وی در بیان اقدامات صورت گرفته در قالب طرح هاي منظومه توسعه روستايي افزود : در سال گذشته از ٧٥ زمين فوتبال چمن مصنوعي كه در روستاهاي استان احداث شد ١٧ مورد ان در بخش دلوار ايجاد شد و در همين راستا ٣١ پارك و بوستان روستايي در حال احداث مي باشد رستمي در پايان به نگاه ويژه استاندارمحترم به توسعه دريا محور و تنوع بخشيدن اقتصاد نواحي ساحلي استان خصوصا بخش دلوار اشاره كرد و افزود : ارتقائ معيشت مرزداران و مرزبانان خوش نام و پراوازه تنگستان همواره مورد توجه دولت محترم تدبير و اميد بوده و ایجاد منطقه ويژه گردشگری دل آرام و منطقه ويژه علم و فناوری طرح ریزی شهرک صنايع دریای که ظرفیت تولید شغل بالايي را دارد در همين راستا است


  • نویسنده : Admin
  • تاریخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت ماه 1395
  • 613 بازدید
  • 4 نظر