خوش آمدید

موج شکن شهید رئیسعلی دلواری در شهر دلوار نیازمند توسعه برای قشر صیادی

حسن درویشی بخشدار دلوار:

مردم استان بوشهر بویژه بخش دلوار مرزبانان اصلی حوزه خلیج فارس هستند.


به گزارش خبر ساحلی، جلسه ساماندهی موج شکن شهید رئیسعلی دلواری با حضور شهردار و شورای اسلامی و مدیران تعاونی صیادی و لنجداران شهر دلوار و فرماندهی مرزبانی شهرستان بوشهر و تنگستان و دشتی به ریاست بخشدار دلوار برگزار شد.

درویشی بخشدار دلوار با توجه به اشتغال مردم بخش دلوار از طریق دریا بیان نمود:توسعه موج شکن شهید رئیسعلی دلواری مطالبه صیادان شهر دلوار بوده که با توسعه این مجموعه مردم از این خدمات بهرمند خواهند شد.

ایشان افزودند:برای ارتقا و تغییر نوع صید ،شیلات استان و شهرستان طرهای نوین شیلاتی را به صیادان آموزش دهند.

وی افزود: با همکاری مدیرکل جذب سرمایه گزاری استانداری و شیلات استان برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان و صیادان بندر رستمی بیش از 30 قفس با ظرفیت هر کدام 30 تن برای پرورش ماهی در دریا پیش بینی و به زودی راه اندازی خواهد شد.

درویشی با بیان نگرانی مردم از برخی افراد سودجو در حوزه مرزی دلوار گفت: با خاطیانی که باعث بی اعتمادی و نگرانی حوزه اشتغال مردم بخش دلوار شده توسط نیروهای امنیتی مرزی و قضایی برخورد جدی خواهد شد.

بخشدار دلوار بیان نمود: تلاشها و زحمات نیروهای امنیتی مرزبانی دریایی در بخش دلوار قابل تقدیر است.

 

علی نعمتی ریاست شورای اسلامی شهر دلوار در این جلسه بیان نمود: از نیروهای مرزبانی که نگهداری از اموال و برقرای امنیت مردم را جز وظایف اصلی خود می دانند قدردانی مینمائیم.

ایشان افزودند:مردم بخش دلوار صادقانه و با همکاری نیروهای مرزبانی مشغول امرار معاش در دریا هستند که برخی افراد سود جو که عموما ساکن این منطقه نیستند از این موقعیت سو استفاده کرده و باعث نگرانی مردم ما میشوند.

رئیس شورای شهر دلوار با توجه به ایجاد یک سرپناه برای جامعه صیادی گفت:با توجه به موقعیت منطقه نمونه گردشگری شهر دلوار، جابجایی و ایجاد یک سرپناه و ساماندهی قایقهای صیادی با همکاری و هماهنگی دستگاهای امنیتی بخصوص مرزبانی استان امکان پذیر خواهد بود.

گزارش تصویری:


  • 198 بازدید
  • 0 نظر