خوش آمدید

موانع توسعه صادرات و واردات شهرستان تنگستان مرتفع شود

رفیعی پور فرماندار تنگستان:

مسئولان استان و شهرستان تمام اهتمام خود را برای رفع مشکلات پیش روی صادرات و واردات به کار می‌برند.


به گزارش خبرساحلی،عبدالحسن رفیعی پور در نشست کارگروه رفع موانع توسعه صادرات و واردات شهرستان تنگستان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صادرات و واردات در بخش دلوار، اظهار کرد: مسئولان استان و شهرستان تمام اهتمام خود را برای رفع مشکلات پیش روی صادرات و واردات به کار می‌برند.

وی ضمن تاکید بر تسهیل روند امور گمرکی برای صادرات و واردات کالاها افزود: برخی موانع در صادرات مربوط به محدودیت‌های قانونی در سطح کشور است که باید با پیگیری برای رفع آنها اقدام شود.

فرماندار تنگستان از مسئولان گمرک و سایر دستگاه‌های مرتبط با صادرات و واردات کالا به‌ویژه جهاد کشاورزی و بهداشت خواست شرایط سهولت ترخیص کالا را فراهم کنند و در شرایط فعلی کشور اجازه ندهند که روال اداری و بروکراسی، ترخیص به موقع کالاها به خصوص اقلامی که با سلامت و نیازهای ضروری مردم سروکار دارند را با مشکل مواجه کند.

وی ادامه داد: در شرایط جدید پیش رو نیز دست‌اندرکاران گمرک همراهی مثبت و سازنده‌ای از خود نشان داده‌اند که البته از مدیران واقعی انتظار می‌رود که در این گونه مواقع ریسک پذیری داشته باشند و تصمیمات سریع اتخاذ کنند.

رفیعی‌پور تاکید کرد: مدیران نباید با این نگرانی که ممکن است تصمیم امروز آنها در آینده زمینه بازخواست و پاسخ‌گویی از آنها را فراهم کند از ریسک پذیری و تصمیمات سریع خودداری کنند چرا که نمی‌توان نسبت به وضعیت معیشت و اشتغال مردم بی تفاوت بود و حل مشکلات مردم نیازمند تصمیمات به موقع و ریسک پذیر است.

گزارش تصویری:


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت ماه 1398
  • 271 بازدید
  • 0 نظر