خوش آمدید

مقبره رئیسعلی دلواری بازسازی می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران در عراق حماسه آفریده است، گفت: مقبره رئیسعلی دلواری در عراق بازسازی می‌شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدیدهای خود از روند بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق اظهار داشت: امروز بازدیدهایی را از عتبات عالیات و طرح‌های در دست اجرا در عراق و شهر نجف داشتیم و دیدارهایی را نیز با مسئولان و مجریان طرح‌ها داشتیم.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران در عراق حماسه آفریده است، گفت: مقبره رئیسعلی دلواری در عراق بازسازی می‌شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری  با اشاره به بازدیدهای خود از روند بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق اظهار داشت: امروز بازدیدهایی را از عتبات عالیات و طرح‌های در دست اجرا در عراق و شهر نجف داشتیم و دیدارهایی را نیز با مسئولان و مجریان طرح‌ها داشتیم.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران در کشور عراق حماسه آفریده است، گفت: خدمات بسیار خوبی از سوی این ستاد به رنگ خدا، از سرچشمه اسلام و با منویات رهبری برای بازسازی عتبات عالیات در این کشور ارائه شده است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: در برخوردها و دیدارهایی که با مردم و مسئولان کشور عراق داشتیم، از خدمات ستاد بازسازی عتبات عالیات رضایت بالایی داشتند و قدردان این زحمات بودند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه پروژه‌های عتبات عالیات با عزم جهادی در دست اجرا است، تصریح کرد: این پروژه‌ها در شرایط عادی زمان بسیار زیادی را می‌گیرد و چندین سال طول می‌کشد ولی با عشق به اهل بیت شاهد کارهای بسیار بزرگی در زمان کوتاه هستیم که حیرت مهندسین عراقی را بر انگیخته است.

ستاد بازسازی عبتات عالیات بوشهر در عراق جایگاه ویژه‌ای دارد

وی تصریح کرد: ستاد بازسازی عبتات عالیات استان بوشهر نیز در عراق دارای جایگاه ویژه‌ای است و در این کشور بسیار خوشنام است و پروژه‌های جدیدی نیز به ستاد بازسازی عتبات عالیات پیشنهاد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته توسط ستاد عتبات عالیات بازخورد بسیار خوبی داشته است، اذعان داشت: استان بوشهر در این کشور و در شهرهای مختلف به عنوان یک استان در خدمت اهل بیت شناخته می شود.

وی تاکید کرد: دیدارهایی را نیز با علمای کشور عراق و شهر نجف اشرف داشتیم که از کارهای عظیم استان بوشهر در برهه‌های مختلف تاریخی و عصر کنونی برای خدمت به جهان اسلام تقدیر و تشکر کردند.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: برنامه‌ریزی می‌کنیم که استان بوشهر به صورت متناوب در کاظمین، سامرا، نجف و . . . طرح‌هایی را اجرا کند که این طرح‌ها با اعزام مهندسین و کارگران و هر کسی که بتواند کمکی در این زمینه داشته باشد، اجرا می‌شوند.

قبر رئیسعلی نمادی از مقاومت و شهادت‌طلبی و پایداری ایرانیان

وی با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات استان بوشهر خدمات بسیار خوبی را در کربلا ارائه می‌دهد، افزود: فردا هم به صورت ویژه به وادی‌السلام محل دفن شهید رئیسعلی دلواری خواهیم رفت تا طراحی خوبی برای قبر این شهید بزرگ انجام شود و شاهد اجرای مطلوب آن باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا قبر شهید رئیسعلی دلواری در کشور عراق نمادی از مقاومت و مجاهدت و بیداری و شهادت‌طلبی و پایداری ایرانیان باشد.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود تا مقبره شهید رئیسعلی دلواری با کیفیت بالا و در شان این شهید طراحی و اجرا شود.


  • 643 بازدید
  • 0 نظر