خوش آمدید

معاون استاندار: فقط 3 درصد درآمدهای استان به بوشهر برمی گردد

معاون استاندار: فقط 3 درصد درآمدهای استان به بوشهر برمی گردد

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: به نظام بودجه ریزی کشور که اعتبارات بوشهر متناسب با درآمدهای آن دیده نمی شود نقد داریم و این موضوع را با نوبخت معاون رییس جمهور مطرح کردیم.


معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر می گوید: بوشهر سالانه 3 هزار میلیاردتومان درآمد از گمرکات، مالیات و موارد دیگر به خزانه واریز می کند، اما کمتر از سه درصد آن در قالب اعتبارات عمرانی به استان بر می گردد.

به گزارش ساحلی به نقل از «خلیج فارس»؛ رضا عوض پور در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هفته گذشته نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به استان افزود: به نظام درآمد هزینه کشور در خصوص سهم ناچیز استان از درآمدهایش نقد داریم و این موضوع را به معاون رئیس‌جمهور اعلام کردیم که وی نیز قول بازنگری را داده است.


 


اهداف 2 درصد نفت عملی نشد

عوض پور با اشاره به اینکه سال 86 دولت اختصاص دو درصد درآمد صادرات نفت وگاز به عمران مناطق نفت خیز را با هدف جبران خسارت های وارده مصوب کرد، افزود: ولی این هدف محقق نشد، چون در استان های نفت خیز اعتبارات دو درصد نفت وگاز جایگزین اعتبارات استانی شده و ماهیت جبرانی اش را از دست داد.

عوض پور تصریح کرد: اگر مصوبه یاد شده اجرایی شود سالی 300 تا 400 میلیارد تومان به ظرفیت اعتبارات عمرانی استان بوشهر اضافه خواهد کرد که در این خصوص با معاون برنامه ریزی رییس جمهور مذاکره شد.

راه آهن و آزادراه بوشهر معادل 10سال اعتبارات عمرانی استان

معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر افزود: راه آهن و آزاد راه شیراز -بوشهر از پروژه های مهم زیرساختی است که در سفر اخیر معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری نیز مورد بررسی قرار گرفت و درباره تامین اعتبار آن توافقات خوبی صورت گرفت.


به نوشته ایرنا، وی گفت: برای اجرای این دو پروژه مهم 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اجرایی شود معادل 10 سال اعتبارات عمرانی استان هزینه می شود.

جذب اعتبارات ملی، ملاک ارزیابی مدیران

معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر افزود: امسال اعتبارات عمرانی استان بوشهر 460 میلیارد تومان است که رتبه سوم کشور را از نظر اعتبارت عمرانی استانی به خود اختصاص داده است.

وی گفت: این درحالی است عمده منابع کشور ملی و در اختیار وزارتخانه هاست و فقط 12درصد استانی است که براساس اعلام استاندار، مهمترین شاخصه ارزیابی عملکرد مدیران به جذب اعتبارات ملی بستگی دارد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 25 فروردين ماه 1393
  • 565 بازدید
  • 0 نظر