خوش آمدید

معاون استاندار بوشهر خبر داد: آموزش 8 هزار نفر برای اشتغال در 2 نیروگاه بوشهر

معاون استاندار بوشهر خبر داد: آموزش 8 هزار نفر برای اشتغال در 2 نیروگاه بوشهر

بر اساس توافق صورت گرفته استان بوشهر با سازمان انرژی اتمی، 8 هزار نیروی متقاضی کار در استان بوشهر برای اشتغال در دو نیروگاه جدیدی که در بوشهر ساخته خواهد شد، آموزش می‌بینند.

رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس این توافق نیروهای متقاضی کار در نیروگاه‌های اتمی بوشهر در طول سه سال آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت


وی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان بوشهر با وزارت نفت توافق شد که در یک بازه زمانی 4 تا 5 ساله، 15 هزار نفر از نیروهای جویای کار استان بوشهر برای اشتغال در صنایع مختلف نفت و گاز آموزش ببینند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در سفر دولت به استان بوشهر احداث دو دهکده گردشگری در استان بوشهر نیز مورد توافق قرار گرفت که با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و استان بوشهر احداث شود و در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

عوض‌پور بیان کرد: همچنین قرار است با همکاری بانک گردشگری و بخش خصوصی در ورودی شهر بوشهر یک دهکده گردشگری احداث شود.

وی تصریح کرد: تا قبل از سفر رئیس جمهور به استان، یک‌هزار و 170 میلیارد تومان اعتبار از منابع مختلف از جمله قانون بودجه و اعتبارات ملی(350 میلیارد تومان) گرفته بودیم که نشان از عملکرد خوب دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعبتارات ملی است.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه 200 میلیارد تومان پیش‌بینی اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر است، گفت:  سال گذشته از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری 28 میلیارد تومان به استان اختصاص یافت در حالی که در سال جاری 115 میلیارد تومان از این اعتبارات هزینه شده که 5 میلیارد تومان جدید هم اختصاص یافته است که نشان از چهار برابر شدن اعتبارات سفر رهبری به استان دارد.

مسیر خروجی جدید بوشهر به تصویب رسید

عوض‌پور بیان کرد: در سفر دولت خروجی جدید برای بوشهر که از ضروریات بود هم به تصویب رسید، برای این امر تلاش شبانه‌روزی صورت گرفت و پیگیری‌های متعددی با سازمان مدیریت بحران، پدافند غیر عامل، معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری داشتیم و دولت را برای اجرای این طرح قانع کردیم.

وی بیان کرد: مسیر خروجی جدید بوشهر از میدان مطهری(سه راه باغ زهرا) به سمت جاده صدرا، در امتداد جزیره عباسک و نهایتا جاده جدید بوشه به گناوه است.

معاون استاندار بوشهر گفت: در سفر اخیر دولت به بوشهر، 440 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از دولت برای بخش خصوصی استان مصوب شد که به ظرفیت پروژه‌های نیمه فعال واحدهای صنعتی و اشتغال اختصاص می‌یابد.

رئیس جمهور خواستار کمک وزارت نفت به ورزش بوشهر شد

معاون استاندار بوشهر گفت: رئیس جمهور در این سفر در نشست خبری خود اعلام کرد که وزارت نفت باید به ورزش بوشهر کمک کند و ما در این راستا پیگیری و اقدامات خود را انجام خواهیم داد.

عوض‌پور بیان کرد: تلاش داریم نظام درآمد هزینه استانی را در بوشهر طی برنامه ششم توسعه اصلاح یا احیا کنیم تا روند پیگیری و تصویب بودجه‌ برای استان بهتر شود.

وی گفت: مطالعات احداث 10 شهرک کشاورزی در نقاط مختلف استان بوشهر در حال انجام است و با اختصاص 30 درصد اعتبار از سوی سازمان شهرک‌های کشاورزی و 70 درصد از سوی استان این اقدام را انجام خواهیم داد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 11 بهمن ماه 1393
  • 535 بازدید
  • 6 نظر