خوش آمدید

مسوولانی با زندگى اشرافى نمى‌توانند مشکلات مردم را درك كنند

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست:

مسوولانی كه سرمایه ميلياردی، زندگى اشرافى و تجملات‌گرایانه دارند هرگز نمى‌توانند مشکلات و گرفتاری‌های مردم علی‌الخصوص فقرا و ضعفا را درك كنند.


به گزارش خبرساحلی ،حجت الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه های نماز جمعه شهر دلوار اظهار داشت: در آستانه نزدیک شدن به ماه رجب و لیلة الرغائب هستیم که پیشاپیش ولادت با سعادت حضرت امام باقر(ع) را به مردم نجیب و انقلابی شهر دلوار تبریک عرض می‌کنم. 

وی افزود: پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) در خصوص اهمیت این ماه عظیم می فرمایند: رجب ماه خدا و شـــعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است کسى که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد موجب خشنودى بزرگ خدا گردد و غضب الهـــى از او دور گردد و درى از درهاى جهنم به روى او بسته گردد.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: لیله الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب است که در روایات جزو بزرگ‌ترین شـــب‌ها به حساب مى‌آید که رحمت و مغفرت و برکات الهی در این شب بصورت کثیر شامل حال بندگان خود مى‌شود و فرصتى براى دعا کردن و به دست آوردن آرزوها است. 

وی ادامه داد: دعا در این شب مستحب است و در روایات داریم دعا در این شب نسبت سایر ایام و لیالی دیگر به اجابت نزدیک‌تر است و بعد از شب قدر و عرفه از حیث عظمت و  فضیلت، لیلة الرغائب با عظمت‌تر و با فضیلت‌تر از سایر شب‌هاست و  چون شب اجابت دعا و شب عطاء کثیر خداوند سبحان است از این جهت در بین مردم به شب آرزوها معروف شده است. 
 
زاهددوست با تبریک سال نو که توسط ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای به سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده است، گفت: آرزو می‌کنیم و از در گاه ذات لایزال الهی استدعا می‌کنیم سال نو سالى توام با سلامتی، عزت، برکت، امنیت و موفقیت روزافزون برای ملت عزیز ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد .

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با همت بیش از پیش مسوولان سال جدید، سال رفع گرفتاری‌ها و معضلات اقتصادی و سال رفاه و آسایش مردم در سایه تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه و حمایت از تولید داخلی و اشتغال جوانان قرار گیرد. 

امام جمعه دلوار عنوان کرد: نام‌گذارى سال جدید به‌ عنوان سال اقتصاد مقاومتى و تأکید چند باره رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تولید داخلی و اشتغال نشان‌دهنده آن است که در کنار برخى کارهاى خوب صورت گرفته، هنوز اقدام شایسته و عمل لازم و کافی در جهت تحقق  اقتصاد مقاومتى از سوى مسئولان کشور انجام نشده است.

وی بیان کرد: امروز یک بار دیگر در طلیعه سال نو حضرت آقا  به صراحت فرمودند مطالبه اصلى رهبرى و مردم از مسئولان کشور تمرکز  تولید و اشتغال است و در پیام  رهبری معظم انقلاب اسلامی و سخنرانی جامع و راهبردی و راهگشای معظم له در حرم رضوی لمس مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اشراف کامل حضرت آقا بر معضلات و کمبودهای زندگى مردم محسوس بود.

وی ادامه داد: این خصوصیت متمایز رهبران دینى با حاکمان ظالم زورگوست که در اوج قدرت و در مقام زعامت و رهبرى مثل مردم عادی و در سطح طبقات ضعیف جامعه زندگى و سختى و تلخ‌کامى مردم را با تمام وجود احســـاس مى‌کنند چون که زندگى آنها از سطح زندگى عموم مردم جدا نیست لذا مى‌توانند درک کنندکه مردم چه مشـــکلاتى دارند و چه سختى‌های مى‌کشند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: با توجه به سخنان رهبری در آغاز سال جاری در حرم رضوی،گناه نابخشودنی است که مسوولان در باب تحقق اهداف اقتصاد مقاومتى در سال جدید  هرگونه کوتاهى و کم‌کاری کنند و باید تمرکز فعالیت‌هاى دولت بر تولید داخلى و اشتغال مولد قرار بگیرد.

وی با اعلام این که سایر مسوولان در نظام اسلامی نیز باید چنین باشند، گفت: مردم هم در تعیین مسوولان کشور باید به این شاخص مهم توجه داشته باشند، مسوولانی که سرمایه میلیاردی دارند و زندگى آنان اشرافى و تجملات‌گرایانه و با زندگی مردم فاصله دارند این مدیر یا مسئول هرگز نمى‌تواند مشکلات و گرفتاری‌های مردم علی‌الخصوص فقرا و ضعفا را درک کنند اما مسؤولى که از جنس خود مردم باشد و مانند مردم زندگى کند مشـــکلات آنها را با تمام وجود حس مى‌کند.

وی ادامه داد: برخی از آقایان از شعار ساده زیستى ناراحت مى‌شـــوند و آنرا تمسخر مى‌کنند اینها همان کسانی هستند که زندگی‌ اشرافی و تجمل‌گرایانه دارند.

امام جمعه دلوار با اشاره به برگزاری نمایشگاه و جشنواره پیام آسمانی در پارک ساحلی دلوار و در جوار تپه رشادت گفت: این جشنواره  با هدف عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تبیین و تبلیغ آموزه‌های دینی به روش‌های نوین و جذاب همزمان با تعطیلات نوروز برای دومین سال متوالی با حضور گروه تبلیغی موسسه فرهنگی تبلیغی ثامن از شهر مقدس قم  برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: از عموم هم استانی‌های عزیز و مسافران نوروزی دعوت می‌کنیم در  ایام تعطیلات بعد از ظهرها شاهد برگزاری این جشنواره فرهنگی و تبلیغی باشند که  دارای محتوایی متنوع و برای گروه های سنی مختلف به صورت جذاب و مفرح است. 

زاهددوست عنوان کرد: در این جشنواره مبلغین جوان تلاش می‌کنند در قالب بازی و سرگرمی به روشی مبتکرانه در فضایی جذاب و تاثیرگذار مفاهیم و آموزه های دینی را به مخاطبین منتقل کنند.

وی با قدردانی از حضور مردم در هنگام تحویل سال در جوار تربت مطهر شهدا و برگزاری مجلس بزرگداشت شهدا در ایام نوروز گفت: یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی جامعه ما شهدا هستند که تکریم آنان و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا برهمه ما لازم و واجب است و نباید اجازه دهیم نام و مجاهدت شهدا کم‌رنگ و یا خدای ناکرده در جامعه فراموش شود.

زاهددوست افزود: ذکر نام و یاد شهدا برای شهر و دیار ما معنویت آفرین است و وقتی یاد و نام شهدا بر سر زبان‌ها می‌افتد فضای شهر و جامعه ما هم رنگ و بوی آسمانی می‌گیرد و موجب تأثیرات مثبت روحی فراوانی در میان مردم و به ویژه جوانان خواهد شد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 6 فروردين ماه 1396
  • 487 بازدید
  • 0 نظر