خوش آمدید

مسایل امنیتی و بین المللی اجازه بازدید شهروندان از داخل نیروگاه را نمی دهد

رییس (مجری) نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: بازدید شهروندان از نیروگاه اتمی بوشهر تنها به بازدید از مرکز اطلاع رسانی این نیروگاه محدود است


به گزارش ساحلی به نقل ازاتحاد جنوب  ـ بتول سهراب پور: رییس (مجری) نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: بازدید شهروندان از نیروگاه اتمی بوشهر تنها به بازدید از مرکز اطلاع رسانی این نیروگاه محدود است و مسایل امنیتی و بین المللی اجازه بازدید شهروندان از داخل نیروگاه را نمی دهد.
  محمود جعفری با حضور در نشست صبح امروز ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان افزود: همکاران ما در بخش مرکز اطلاع رسانی نیروگاه آماده ارائه اطلاعات مفید و غنی به شهروندان و مسافرین نوروزی هستند.
وی ادامه داد: در سال های گذشته این مرکز با استقبال بسیار خوبی از سوی مسافرین نوروزی و شهروندان و همچنین گروه های راهیان نور مواجه شده و علیرغم مسایل امنیتی، هر ساله در همه فصول سال به ویژه در ایام نوروز پذیرای علاقمندان بازدید از مرکز اطلاع رسانی نیروگاه بوشهر هستیم.
رییس نیروگاه اتمی بوشهر بیان داشت: شرکت هایی که تور یک روزه برپا می کنند می توانند در تورهای خود، بازدید از نیروگاه را بگنجانند و از گزارش های تصویری و تفصیلی همکاران ما در مرکز اطلاع رسانی استفاده نمایند.
جعفری با اشاره به  اینکه در ایام نوروز سال گذشته بیش از 23 هزار نفر از این مرکز بازدید کردند، اضافه کرد: این آمار بازدید، آمار بسیار خوبی بود و از مسئولان ستاد سفر نوروزی می خواهم آمادگی نیروگاه اتمی بوشهر برای پذیرایی از مهمانان را در بروشورهای راهنمای مسافرین نوروزی قید نمایند.
وی تصریح کرد: داخل نیروگاه، تنها دارای ساختمان های غول پیکری است که برای شهروندان هیچ مفهومی ندارد ولی در مرکز اطلاع رسانی که سالنی با ظرفیت 100 نفر را داراست، اطلاعات خوبی از روند کار نیروگاه در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
گفتنی است: شاپور رستمی، معاون عمرانی استاندار بوشهر در این نشست از رییس نیروگاه اتمی بوشهر خواست تا به درخواست شهروندان و مهمانان نوروزی برای بازدید از داخل نیروگاه، تا آنجا که مسایل امنیتی اجازه می دهد پاسخ مثبت دهد


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 5 اسفند ماه 1392
  • 776 بازدید
  • 0 نظر