خوش آمدید

مرغ شب عید آماده در استان بوشهر است

مدیر عامل تعاونی مرغداران استان بوشهرازتولید 4500 تن مرغ در ایام نوروز خبر داد و گفت: با این میزان تولید مرغ، پاسخگویی نیاز بازار خواهیم بود و حتی توان صادرات مرغ گرم به سایر استانها هم خواهیم داشت...


مدیر عامل تعاونی مرغداران استان بوشهرازتولید 4500 تن مرغ در ایام نوروز خبر داد و گفت: با این میزان تولید مرغ، پاسخگویی نیاز بازار خواهیم بود و حتی توان صادرات مرغ گرم به سایر استانها هم خواهیم داشت.

وهیب حاجی دشتی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بوشهر در ارتباط با وضعیت و مشکلات موجود مرغداری‌ها در سطح استان اظهار داشت: در حال حاضر اکثر مرغداری‌ها در سطح استان فعال هستند و تولید مناسبی از لحاظ تولید مرغ در سطح استان داریم به‌طوری که نیازی به واردات مرغ از سایر استانها احساس نمی‌شود.

حاجی دشتی در ادامه افزود: هم اکنون مجوزهای تاسیس مرغداری بیش از حد نیاز در استان صادر شده و همین امر مشکلاتی را برای صنعت مرغداری به‌وجود آورده است، به‌طوری که با افزایش بیش از حد تولید مرغ میزان عرضه با تقاضا در بازار تناسب ندارد و همین مسئله مرغداران را برای عرضه و فروش دچار مشکلاتی کرده است.

مدیرعامل تعاونی مرغداران استان بوشهر در ارتباط با همکاری مسئولان برای حل مشکلات مرغداران نیز گفت: مسئولان جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان همکاری مناسبی داشته‌اند و در جلساتی که با معاونان استانداری، مسئولان جهادکشاورزی، دامپزشکی و مدیران کشتارگاه‌های طیور برگزار شده هماهنگی‌های لازم برای توزیع و عرضه مرغ و همچنین تنظیم بازار انجام شده و تعامل مناسبی در این زمینه انجام شده است.

حاجی دشتی در خصوص میزان تولید مرغ در ایام نوروز اذعان داشت: از اوایل بهمن ماه سال‌جاری تا پایان همین ماه در مرغداری‌های استان بیش از یک میلیون و هفتصد قطعه جوجه ریزی انجام شده است که این میزان معادل تقریبی تولید 4500 تن مرغ  در ایام نوروز خواهد بود که از این لحاظ پاسخگویی نیاز بازار خواهیم بود و حتی توان صادرات مرغ گرم به سایر استانها هم خواهیم داشت.

مدیرعامل تعاونی مرغداران استان بوشهر تاکید کرد: صنعت مرغداری، صنعتی علمی است که ورود به آن نیازمند داشتن تجربه و مطالعه کافی است اما متاسفانه در چند سال اخیر شاهد بوده‌ایم که افرادی که تخصص این کار را ندارد بدون بررسی و تحقیق وارد این عرصه شده‌اند که همین امر می‌تواند صنعت مرغداری را با مخاطراتی همراه کند.

حاجی دشتی در پایان افزود: هم اکنون اکثر مرغداری‌ها با کمبود سوخت (گازوئیل) روبرو هستند و در همین راستا از مسئولان تقاضا داریم در خصوص گاز رسانی و لوله کشی گاز به مرغداری‌های استان حمایت لازم را داشته باشند تا این کار با سرعت بیشتری انجام شود و بتوانیم با استفاده از گاز که هزینه کمتری دارد هزینه تولید نیز را پائین بیاوریم.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 19 اسفند ماه 1392
  • 548 بازدید
  • 0 نظر