خوش آمدید

مردم و مسئولان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت کنند

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه دلوار:

مردم و مسئولان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت کنند.


به گزارش خبر ساحلی، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با بیان اینکه شب قدر شب تقدیر تک تک انسان‌هاست اظهار داشت: همه مقدرات و همه آن حوادثی که در طول سال می‌خواهد برای آنها به وجود بیاید، چه خوشایند و چه ناخوشایند در این شب رقم می خورد.

وی با تسلیت به مناسبت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: امام راحل و عظیم الشان (ره) عصاره‌ و نمونه‌ای از حقیقت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود که در زمان ما ظهور کرد.

امام جمعه دلوار بیان کرد: امام (ره) حقیقت دین را یافته بود، دین‌شناسی بود که حق را یافته و در دین ذوب شده بود. که اگر می فرمود «عالم محضر خداست» این جمله حرف نبود، بلکه به آن باور عمیق داشت.

وی افزود: رمز موفقیت آن مرد بزرگ الهی اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی بود و این عوامل باعث خلق انقلاب عظیم اسلامی در ایران شد.

زاهددوست گفت: سیاست همراه با دیانت و معنویت، معرفی اسلام بعنوان دین حیات بخش و با برنامه و توجه به نقش عظیم مردم و اعتماد به آنها، از ویژگی های برجسته امام عظیم الشأن  و شاخصه های حرکت ایشان است که به فضل الهی همه این ویژگی ها در خلف صالح  ایشان مقام معظم رهبری هم متجلی است.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل حق بزرگی بر گردن اسلام ، شیعه و ملت ایران دارد چرا که امام بود که مکتب اهل بیت را احیا و به جهانیان معرفی کرد و ملت مومن ایران را از زیر چکمه های طاغوت نجات داد لذا عزت امروز ملت ایران و همه مسلمانان در جهان مدیون امام خمینی(ره) و شهدا است.

امام جمعه دلوار ادامه داد: تداوم این راه بزرگ انس با وصیت نامه امام راحل است و نسل جوان امروز و  آینده اگر می خواهد انقلابی بماند باید وصیت نامه آن بزرگ مرد تاریخ و منظومه فکری ایشان را سرلوحه عمل خود قرار دهد.

وی اظهار داشت: انتخاب مقام معظم رهبری به جانشینی امام خمینی(ره) را نعمت بزرگ دیگری برای این انقلاب اسلامی است و با رحلت امام(ره) تنها چیزی که موجب مرهمی بر دل مردم ایران اسلامی شد انتخاب هوشیارانه  ایشان توسط مجلس خبرگان  بود و به طور حتم امروز تداوم راه امام (ره)  و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گرو تبعیت از مقام معظم رهبری است.

زاهددوست تصریح کرد: خداوند خواست که با وجود مقام معظم رهبری خون شهیدان و مجاهدت های ملت بزرگ ایران حفظ شود و راه پرافتخار امام و انقلاب تداوم پیدا کند،

وی گفت: اقدامات و کارشکنی های  دشمنان نظام جمهوری اسلامی در این سال‌ها بی شمار بوده اما به فضل الهی تدابیر و هدایت های رهبرمعظم انقلاب اسلامی موجب نجات کشور از تنگناهای مختلف شده و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را متحیر کرده است.

امام جمعه دلوار ادامه داد: رهبری امروز خواستار آرامش، پیشرفت، استقلال، تولید علم، اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات جوانان و ترویج فرهنگ دینی در کشور و عزت سربلندی در جهان است و همه باید سرباز ولی فقیه باشیم.

وی اضافه کرد: امروز در جهان پرآشوبی که استکبار جهانی رقم زده است ایران اسلامی به برکت نعمت ولایت و رهبری، مقتدر و متحد و در امان و امنیت راه پرافتخار خود را ادامه می دهد. لذا ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران باید قدردان این نعمت الهی باشند.

زاهددوست با اشاره به قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ افزود: قیام ۱۵ خرداد سرآغاز و مبدا انقلاب اسلامی و طلیعه ای برای برچیدن بساط قرن ها ظلم و جور بود و در این روز اولین جرقه آمادگی برای تحقق انقلاب اسلامی زده شد.

وی بیان کرد: اصل جمع خوانی قرآن کریم جمع فضائل است لذا برکات زیادی دارد؛ زیرا در این محفل قاریان مجرب تلاوت کرده و افراد مبتدی می توانند لحن و صوت و تجوید بیاموزند و همچنین نکات مهم آیات تلاوت شده توسط اساتید بیان می‌شود.

امام جمعه دلوار با اشاره به برگزاری سنت حسنه جشن گلریزان برای رفع مشکلات و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: زندانیان جرایم مالی با آسیب های اجتماعی زیادی دست به گریبان هستند که امیدوارم با مشارکت شما مردم و خیرین در جشن گلریزان امسال زمینه آزادی تعدادی از این زندانیان و به تبع آن کاهش آسیب ها و ناهنجاری‌های اجتماعی فراهم شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 12 خرداد ماه 1397
  • 62 بازدید
  • 0 نظر