خوش آمدید

مدیرکل بازرسی استان بوشهر خبر داد: صدور حکم محکومیت قضایی برای تعدادی از مدیران بوشهری

مدیرکل بازرسی استان بوشهر خبر داد: صدور حکم محکومیت قضایی برای تعدادی از مدیران بوشهری


مدیرکل بازرسی استان بوشهر خبر داد: صدور حکم محکومیت قضایی برای تعدادی از مدیران بوشهری

تعدادی از مدیران دستگاه‌های اداری نیز با وجود اینکه دخالت آنها در برگزاری مناقصه‌ها منع قانونی داشته، در روند برگزاری مناقصه‌ها دخالت کرده‌اند...

به گزارش خبر ساحلی، محمد آقاجری ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: 30 درصد از برنامه‌های اداره کل بازرسی استان بوشهر شامل برنامه نظارتی است که بعضی از این برنامه‌ها در قالب بازرسی‌های سرزده صورت می‌گیرد.

مدیرکل اداره بازرسی استان بوشهر ادامه داد: در سال گذشته برای تعدادی از ادارات استان بوشهر دوره‌های آموزشی نحوه و شرایط برگزاری مناقصه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تدابیر اتخاذ شده توسط سازمان بازرسی نهادهایی که قصد برگزاری مناقصه را دارند باید از ابتدا مدارک خود را به سامانه اداره کل بازرسی ارسال کنند تا با انجام نظارت لازم مشکلات و نواقص آنها شناسایی شود و تا قبل از برگزاری مناقصه به نهاد مربوطه اطلاع برای رفع اشکال اطلاع رسانی شود.

380 مورد بازرسی از ادارات استان بوشهر

آقاجری یادآور شد: در سال 92 ، 380 مورد بازرسی از ادارات داشته‌ایم و همچنین هیئت بازرسی اداره کل بازرسی نیز برای مدت زمان 45 روز در اداراتی مانند بانک ملی مرکزی، جهاد کشاورزی، منطقه ویژه پارس جنوبی حضور پیدا و در نهایت گزارش عملکرد آنها را ارائه می‌کنند.

این مسئل عنوان کرد: 41 نفر از افراد مشکل‌دار در سیستم اداری استان بوشهر نیز شناسایی و به دستگاه‌های ذیربط معرفی شده‌اند، ولی تاکنون حکم قطعی برای آنها صادر نشده است.

مدیرکل اداره بازرسی بوشهر با بیان اینکه تعداد مزایده و مناقصه‌های برگزار شده استان بوشهر در سال گذشته به تعداد یک هزار و 89 مورد بوده، تصریح کرد: در 958 مورد از مناقصات حضور داشتیم و در 312 مورد نیز تذکر شفاهی داده‌ایم، حجم ریالی مناقصاتی لغو یا تجدید شده‌اند نیز به میزان 543 هزار میلیارد ریال بوده است.

آقاجری بیان داشت: تعدادی از مدیران دستگاه‌های اداری نیز با وجود اینکه دخالت آنها در برگزاری مناقصه‌ها منع قانونی داشته، در روند برگزاری مناقصه‌ها دخالت کرده‌اند که حکم محکومیت قضایی آنها صادر شده است.

تغییر کاربری غیرقانونی 540 هکتار اراضی کشاورزی در بوشهر

مدیرکل اداره بازرسی استان بوشهر افزود: 540 هکتار از اراضی کشاورزی به طور غیر قانونی تغییر کاربری یافته‌اند و همچنین 214 هکتار که برای فعالیت‌های صنعتی واگذار شده بود که تغییر کاربری غیر قانونی و تفکیک مسکونی یافته است.

وی در ارتباط با وضعیت آب استان بوشهر نیز تاکید کرد: آب شرب استان بوشهر در مواردی برای دامداری و فعالیت‌هایی نظیر بلوک‌زنی مصرف می‌شود و با توجه به اینکه با بحران کم آبی مواجه هستیم باید آب شرب نیز تنها به مصرف خانگی و آن هم یک الگوی مصرف صحیح باشد.

آقاجری اضافه کرد: در سال گذشته موارد متعددی در گمرک داشته‌ایم که مبالغ زیادی از دریافتی‌های گمرک در دفاتر ثبت نشده بود که ان را به دیوان عالی نیز گزارش کردیم و تصمیمات لازم اقدام شده است.

قاچاق 15.5 میلیارد تومانی خودرو در بوشهر

مدیرکل اداره بازرسی استان بوشهر تصریح کرد: در یک مورد نیز قاچاق خودرو به میزان 15.5 میلیارد تومان بوده که گزارش آن اعلام شده و مراحل قانونی آن در حال انجام است.

وی متذکر شد: سامانه گویای 136 نیز ستاد خبری اداره کل اداره بازرسی استان بوشهر است و به عنوان پل ارتباطی بین افراد جامعه و اداره کل اداره بازرسی است و شهروندان از این طریق می‌تواند انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه کنند.
*فارس


  • 697 بازدید
  • 0 نظر