خوش آمدید

محور فعالیت‌های عزاداری امام حسین(ع) معرفت‌افزایی جامعه شود

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

زاهددوست امام جمعه دلوار:

باید محور فعالیت‌های هیات‌های عزاداری و مبلغان دینی در مجالس امام حسین(ع) معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی در جامعه شود.


به گزارش خبرساحلی ،حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته شهر دلوار اظهار داشت: حادثه کربلا را می‌توان با استناد به مولفه‌ها و ویژگی‌های قیام، بزرگترین رویداد بشریت در طول تاریخ قلمداد کرد.

وی افزود: باید محور فعالیت‌های هیات‌های عزاداری و مبلغان دینی در مجالس امام حسین(ع)، معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی در جامعه باشد و باید مجلس عزای امام حسین(ع) به‌ عنوان مدرسه ارزش‌های دینی عزاداران حسینی قرار گیرد.

امام جمعه دلوار با اعلام این که ماه محرم بهترین فرصت برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد: یکی از اهداف مهم قیام امام حسین(ع)، احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بود لذا همه ما مسلمانان و پیروان سیدالشهدا نیز باید نسبت به ادای این فریضه الهی احساس مسوولیت بیشتری کنیم.

وی با اشاره به دو رویداد مهم فرهنگی در بخش دلوار در هفته آینده گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید، به حول و قوه الهی و تحت عنایت امام عصر(عج) مدرسه علمیه جدید التاسیس حضرت ام‌البنین (س) افتتاح و اولین سال تحصیلی خود را آغاز خواهد کرد.

زاهددوست با اشاره به ماموریت و جایگاه حوزه علمیه خواهران عنوان کرد: اهمیت نظام خانواده در اسلام و اثرگذاری آن در جامعه بر کسی پوشیده نیست و تاکتیک‌های گوناگون دشمنان در مقابله با اسلام که بنیان خانواده را هدف گرفته‌اند را هم کسی کتمان نمی‌کند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این بنای خیر و با برکت به لطف الهی شرایط خوبی را به وجود می‌آورد تا در سایه دین و فراگیری متون دینی به تقویت بنیان خانواده و آشنایی خانواده‌ها به سبک زندگی دینی کمک کند.

وی با اعلام این که ورود به حوزه علمیه، مقدمه‌ای برای فاطمی‌زیستن است، اظهار داشت: ظرفیت بسیارخوبی برای تحصیل آموزه‌های  دینی در بین خواهران وجود و و حوزه خواهران نقش به سزایی در افزایش معنویت و دین‌داری در جامعه دارد.

امام جمعه دلوار در خصوص دومین اقدام فرهنگی در شهر دلوار گفت: دعای روحبخش ندبه توسط هیات رزمندگان در شهر دلوار زادگاه شهید رئیسعلی دلواری با پخش زنده از شبکه یک سیما انجام می‌شود که در این راستا، ضروری است تمام برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌ها توسط مسئولین شهرستان تنگستان انجام شود تا اوج دینداری و ولایت‌مداری مردم بخش دلوار با شرکت در این مراسم معنوی برای تمام مردم ایران اسلامی و سایر کشورها به نمایش گذاشته شود.

 وی ادامه داد: برگزاری باشکوه این مراسم با همکاری مسوولین، باعث حفظ آبروی زادگاه شهید رئیسعلی دلواری خواهد شد و همه مردم در برگزاری این برنامه معنوی سهیم هستند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 25 شهريور ماه 1396
  • 441 بازدید
  • 0 نظر