خوش آمدید

لایحه برنامه ششم توسعه کاستی‌های محسوسی دارد/ ضرورت اصلاح چند ماده برنامه ششم

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

امام جمعه دلوار گفت:

متأسفانه در لایحه برنامه ششم توسعه خلأها و کاستی‌های محسوسی وجود دارد و چند ماده آن نیازمند اصلاح جدی است.


به گزارش خبرساحلی، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار با اشاره به 31 مرداد روز صنعت دفاعی اظهار داشت: اقتدار و امنیت هر کشور در سایه پیشرفت‌ها و توانمندى‌‏های آن در عرصه صنعت دفاعى است.

وی افزود: صنعت دفاعى کشور دوران تلخ حقارت و عقب‌ماندگی را پشت سر گذاشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به شکل معجزگونه‌ای متحول شد و بـــا یک عزم انقلابی و به صحنه آوردن استعدادهاى خلاق داخلی، علیرغم همه محدودیت‌هاى ناشـــى از تحریم‌هاى ظالمانه دشمنان، دستاوردهاى سترگ و افتخارآمیزى را براى ملت ایران و نظام  اسلامى رقم زده است.

زاهددوست تصریح کرد: صنعت دفاعی ما به برکت انقلاب اسلامی و در پرتو رهبری هوشمندانه امام راحل(ره) و اندیشه‌‏هاى ناب خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای ‏(مدظله العالی) و با استفاده از سرمایه انسانى خلاق و اعتماد به نفس دانشمندان و متخصصین متعهد امروز بحمدلله به مرحله‏‌ای رسیده که این عرصه به نمایشگاهى از عظمت، پویایى، چابکى و ورزیدگی برای نظام اسلامی تبدیل شده است.

امام جمعه دلوار گفت: در شرایطى که ســـردمداران نظام سلطه و جبهه معاندین و معارضین انقلاب همچنان از گزینه‌هاى روى میز ســـخن مى‏‌گویند، اما راهبرد پیشرفت و ارتقاى ظرفیت‌هاى دفاعى کشور به‌عنوان یکى از جدى‌‏ترین مطالبات راهبردى مقام معظم رهبـــرى با همت و هوشمندى حوزه صنعت دفاعى و دانشمندان متخصص ما در دستور کار قرار گرفت و امروز بحمدالله شاهد هستیم که دســـتاوردها و توانمندى‏‌هاى سترگ حوزه صنعت دفاعى کشور در عرصه‌هاى زمینى، دریایى و هوافضا ما را به قدرت برتر و بلامنازع منطقه تبدیل کرده است.

وی بیان داشت: یک روز در 28 مرداد سال 32 به دلیل اعتماد و خوش‌بینی زمامداران وقت به آمریکا ملت ما مورد تحقیر قرار گرفت اما امروز به برکت انقلاب اسلامی با تکیه‌ بر داشته‌ها و توان بومی فرزندان همین ملت در صنعت دفاعی توانسته‌ایم به خودکفایی کامل و استقلال و عزت برسیم و این را مدیون رهبری و شهدا هستیم.

زاهددوست اظهار داشت: ما امروز به موشک، تجهیزات نظامی و دفاعی بیش از گذشته نیازمندیم تا جلوی زورگویی‌های زورگویان مقتدرانه ایستادگی کنیم و خواب‌هایی که آن‌ها برای این ملت و سرزمین دیده‌اند را پریشان کنیم.

امام جمعه دلوار با اشاره به دوم شهریور آغاز هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولتمرد رجائی و باهنر و قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت، بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگوی تمام‌عیار خدمت‌رسانی بدون منت به مردم بودند و با تمام وجود به گفتمان انقلاب و توصیه‌های امام باور و اعتقاد راسخ داشتند و به‌جای دشمن به مردم و داشته‌های خودمان اعتماد داشتند و در برابر همه فشارهای دشمن راسخ و استوار مانند کوه می‌ایستادند.

وی گفت: متأسفانه در هفته دولت به دلیل پرداختن به خدمات دولت مجال و فرصت کافی برای معرفی این دو اسطوره دولتمرد باقی نمی‌ماند در حالی که باید از فرصت هفته دولت برای معرفی بیش از پیش این دو شهید عرصه خدمت بیشتر استفاده شود.

زاهددوست افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی به تبعیت از مقام معظم رهبری بارها حمایت خود را از دولت اعلام کرده‌اند اما انتظار دارند دولت هم  توصیه و رهنمودهای اکید رهبری به دولت‌مردان را چراغ راه خود قرار دهند و به تأسی از اوامر نائب امام زمان در جهت خدمت به مردم و رفع مشکلات  آنان تلاش کند و در برابر همه زیاده‌خواهی‌ها مقاومت و ایستادگی کند.

امام‌جمعه دلوار گفت: تمام دولت‌های گذشته نقاط ضعف و قوتی داشته‌اند و هر کدام اقدامات بسیار ارزشمندی برای این ملت و کشور انجام داده‌اند این دولت هم دارای توفیقاتی بوده بنابراین آنچه مورد انتظار است دولت به دور از سیاه نمایی دولت‌های گذشته خدمات، قابلیت‌ها و داشته‌های خودش را به جامعه معرفی کرده و در جهت رفع مشکلات اساسی مردم و ایجاد آرامش در جامعه تلاش کند.

وی بیان کرد: هفته دولت فرصتی برای ارزیابی خدمات و عملکرد دولت بوده که البته لازمه این ارزیابی رعایت انصاف و عدل است.

زاهددوست اضافه کرد:‌ بهترین و منصفانه‌ترین شاخص در ارزیابی عملکرد دولت بازخوانی توصیه‌ها و رهنمودهای اکید رهبری به این دولت است که  دولت تا چه میزان در تحقق آن راهبردهای اساسی توفیق داشته است.

امام جمعه دلوار ادامه داد:‌ موضوعات اساسی نظیر اهتمام جدی در تحقق اقتصاد مقاومتی، غافل نشدن از دشمن خصوصاً آمریکا و توجه و جدی گرفتن خطر نفوذ آنان، انقلابی بودن و انقلابی ماندن، حفظ شتاب علمی کشور، تلاش برای کاهش تورم و خروج از رکود و ساماندهی وضعیت اشتغال و آمار‌دهی واقعی و ملموس، مردمی بودن و طعمه ندانستن پست اجتماعی و سیاسی و همچنین اهمیت دادن به کار فرهنگی از مهم‌ترین راهبردها و مطالبات رهبری در چند سال اخیر از دولت محترم بوده که هر کدام از آن‌ها می‌تواند بهترین شاخص برای ارزیابی عملکرد دولت باشد.

وی با اشاره به ارائه لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه توسط دولت به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: انتظار این بود که مهم‌ترین مسائل کشور نظیر اقتصاد مقاومتی، مسائل فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده و... در برنامه ششم جایگاه ویژه‌ای داشته باشد اما متأسفانه در این لایحه خلأها و کاستی‌های محسوسی وجود دارد و چند ماده آن نیازمند اصلاح جدی است که امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هوشیاری قبل از تصویب آن را اصلاح و کاستی‌ها را مرتفع کنند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 30 مرداد ماه 1395
  • 645 بازدید
  • 0 نظر