خوش آمدید

كاهش 36درصدي تلفات موتورسواري استان بوشهر

در ده ماهه منتهي به بهمن سال 92 تعداد 61 نفر موتورسوار در محورهاي برون شهري و راههاي روستايي استان بوشهر كشته شدند كه در مقايسه با تعداد 95نفر كشته همين مدت در سال 91 در مجموع 36 درصد كاهش يافته است.


ساحلی به نقل از اتحاد جنوب: در ده ماهه منتهي به بهمن سال 92 تعداد 61 نفر موتورسوار در محورهاي برون شهري و راههاي روستايي استان بوشهر كشته شدند كه در مقايسه با تعداد 95نفر كشته همين مدت در سال 91 در مجموع 36 درصد كاهش يافته است.

به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل؛ سيد حميد رضا علم مدير كل حمل ونقل و پايانه هاي استان با اعلام اين خبر افزود: بر اساس آمار پزشكي قانوني استان خوشبختانه با توجه بيشتر مردم و رانندگان به حفظ و سلامتي خود و تلاش و همت مسئولان امر تلفات موتورسواري استان در ده ماهه 92 در مجموع محورهاي برون شهري و روستايي36درصد و تلفات كل رانندگي استان نيز در مجموع 3/14درصد كاهش يافته است.

وي افزود:در حاليكه در ده ماهه 91 تعداد 95 نفر شامل تعداد 70 نفر در محورهاي برون شهري و تعداد 25 نفر در محورهاي روستايي بر اثرحوادث موتورسواري جان خود را از دست داده بودند در سال 92 و در همين مدت مجموعاًتعداد 61نفر شامل تعداد 47 نفر كشته در محورهاي برون شهري و تعداد 14 نفر كشته در راههاي روستايي رسيده كه 36 درصد كاهش مجموع را نشان مي دهد.

دبير كميته ايمني حمل ونقل و سوانح رانندگي استان تصريح كرد:در كل تلفات استان در ده ماهه سال 92 نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش 3/14 درصدي تلفات رانندگي استان بوده ايم  بطوريكه در همين مدت تعداد تلفات محورهاي برون شهري از 184نفر به 160 نفر و محورهاي روستايي از 32نفر به 25 نفر كاهش يافته است.

مدير كل حمل ونقل و پايانه ها كاهش قابل توجه تلفات خصوصاً در حوزه موتورسواري را نشانگر تاثير گذاري برنامه هاي ايمني بخش دستگاه هاي مسئول خصوصاً اجراي چهارمرحله طرح موتورسواران ايمن بوسيله اداره كل حمل ونقل و پايانه ها دانست و تاكيد كرد:از قبل هم  گفته بوديم برنامه هاي فرهنگي معمولا برنامه هاي زمان بري هستند و بايد با تداوم اين برنامه ها به فكر تاثيرگذاري اينگونه اقدامات بود و خوشحال هستيم كه پس از 5 سال  برنامه هاي فرهنگي طرح موتورسواران ايمن توانسته منشاً كاهش تلفات موتورسواري در استان شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 5 اسفند ماه 1392
  • 495 بازدید
  • 0 نظر