خوش آمدید

قطع انشعابات غیرمجاز آب در تنگستان/ تکمیل آبشیرین‌کن‌ها تسریع شود

عبدالحسن رفیعی پور فرماندار تنگستان:

با تاکید بر لزوم رفع مشکل آب در این شهرستان، گفت: برنامه جمع آوری و قطع انشعابات غیرمجاز در تنگستان آغاز شد.


به گزارش خبرساحلی، عبدالحسن رفیعی‌پور عصر یکشنبه در نشست بررسی مسائل حوزه آب اظهار داشت: تأمین و توزیع پایدار آب شرب مردم شریف شهرستان تنگستان در اولویت برنامه کاری قرار دارد.

وی اضافه کرد: در این راستا اقداماتی از جمله افزایش سهمیه آب ورودی، نوسازی بخشی از خط انتقال و شبکه توزیع آب در روستاهای بخش دلوار، قطع انشعابات غیرمجاز انجام شده است.

رفیعی پور با اشاره به وضعیت و چالش فرسودگی شبکه توزیع آب شهرستان تنگستان افزود: عملیات اصلاح و نوسازی شبکه آب رسانی در بخش دلوار با توجه به قدیمی بودن شبکه با هدف مدیریت مصرف و جلوگیری از تلفات آب امری ضروری است.

وی ادامه داد: پروژه‌های نوسازی و اجرای خط انتقال آب از دلوار به بندر رستمی، نوسازی شبکه آب بندر رستمی، خورشهاب، کری و بندر عامری در دست اجرا است.

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات اعتباری، با دستور استاندار بوشهر و اقدامات قابل تقدیر مدیرعامل آبفا این پروژه‌ها اجرایی خواهد شد و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها تأمین و توزیع آب روستاهای بخش دلوار به نقطه مطلوب برسد و کمتر شرمنده اهالی شریف این روستاها باشیم.

وی انجام مطالعه شبکه آب شهر دلوار و رفع مشکلات آب در برخی از نقاط شهر دلوار را خواستار شد و با اشاره به انشعابات زیاد غیرمجاز آب در تنگستان خاطرنشان کرد: جمع آوری و قطع انشعابات غیرمجاز شروع شده و به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و با کسانی که انشعابات غیر مجاز آب استفاده می‌کنند برخورد قانونی می‌شود.

رفیعی پور با تاکید بر برنامه ریزی و همت مسئولین استانی و شهرستانی برای حل کامل بحران کم آبی در تنگستان، تسریع در انجام آب‌شیرین‌کن‌های ۷۵۰۰ و پنج هزار متر مکعبی دلوار، تکمیل و بهره برداری از مخازن پنج هزار متر مکعبی دلوار و هزار متر مکعبی بنه گز، پایانی بر بحران کم آبی شهرها و روستاهای تنگستان دانست.


  • 187 بازدید
  • 0 نظر