خوش آمدید

فرماندهان اسرائیلی: پهپاد سرنگون شده در ایران از نوع «هرون» یا «ایتان» بوده است

فرماندهان اسرائیلی: پهپاد سرنگون شده در ایران از نوع «هرون» یا «ایتان» بوده است


فرماندهان اسرائیلی: پهپاد سرنگون شده در ایران از نوع «هرون» یا «ایتان» بوده است

خبرساحلی: فرماندهان نظامی اسرائیل می‌گویند پهپاد سرنگون شده اسرائیل، از نوع «هرون» یا «ایتان» بوده است.

  خبرگزاری رویترز از قول فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی گزارش داده در صورت تأیید خبر سرنگونی پهپاد اسرائیل در حریم هوایی ایران این پهپاد احتمالا از نوع پهپادهای «هرون» یا نوع قدرتمندتر«ایتان» (یا هرون تی‌پی) بوده است. به نوشته رویترز، اسرائیل از این پهپادها برای انجام مأموریت‌های شناسایی دور برد استفاده می‌کند.

پیش از این برخی رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز خبر مشابهی منتشر کرده بودند.

خبرگزاری رویترز از قول فرماندهان نظامی در اسرائیل گزارش داد که استفاده از هر دو نوع این پهپادها برای انجام مأموریت‌های شناسایی محتمل است.

هواپیمای بدون سرنشین هرون تی‌پی ساخت صنایع هوافضای اسرائیل است که می‌تواند در یک نوبت بیش از 24 ساعت پرواز کند. این هواپیما مدل پیشرفته‌تری از پهپادهای «هرون» است که از آن هم در عملیات‌های با فاصله طولانی استفاده می‌شود.

روابط عمومی کل سپاه روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

براساس این اطلاعیه، هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 4 شهريور ماه 1393
  • 577 بازدید
  • 0 نظر