خوش آمدید

فرماندار تنگستان: در سال جاری پیشرفت ریالی برای پروژه‌های عمرانی تنگستان تا مقطع کنونی ۷۵ درصد می‌باشد

فرماندار تنگستان: در سال جاری پیشرفت ریالی برای پروژه‌های عمرانی تنگستان تا مقطع کنونی ۷۵ درصد می‌باشد


فرماندار تنگستان در جلسه شورای اداری اظهار داشت: اعتبارات عمرانی سال جاری این شهرستان از منابع مختلف بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال می‌باشد که تا مقطع کنونی پیشرفت ریالی و فیزیکی متناسب با یکدیگر و بالغ بر ۷۵ درصد می‌باشد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری تنگستان، غلام‌رضا ترک‌زاده در یازدهمین جلسه شورای اداری تنگستان در سال ۱۳۹۳ به تشریح برنامه‌های کلی دولت پرداخت و عنوان داشت: پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ که نمادی از مردم سالاری دینی شکل گرفت، دولت تدبیر و امید در مسائل عمومی در راستای توسعه مشارکت مردمی، تأمین حقوق شهروندی، ارتقاء سطح معیشت و کیفیت بخشی سطح زندگی، بهسازی و باز آفرینی ظرفیت نهادها و دستگاه‌های دولتی، نزدیک کردن مردم به حاکمیت، ایجاد نشاط اجتماعی و … گام‌های مهم و اساسی برداشته است.
وی به موفقیت‌های دولت در حوزه اقتصادی نیز اشاره و بیان داشت: دولت با شعار خروج از رکود و رونق اقتصادی برنامه‌های خود را تدوین و اجرایی نمود که در گام نخست موفق به ایجاد ثبات در بازار و مهار تورم ۴۰ درصدی شد.
فرماندار تنگستان ادامه داد: دولت در برنامه اقتصادی ضمن کاهش نرخ تورم از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد، رشد اقتصادی کشور طی دو سال گذشته از منفی ۶ درصد به مثبت ۴ درصد افزایش داد که این دستاورد مهم اقتصادی تأثیر مستقیمی در افزایش قدرت خرید مردم و سطح رفاه عمومی گردید.
وی به دو دستاورد دولت در عرصه سیاست خارجی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خنثی سازی پروژه ایران هراسی و امنیتی سازی جمهوری اسلامی ایران و نیز موفقیت‌های چشمگیر دستگاه دیپلماسی دولت در مذاکرات هسته‌ای از دستاوردهای دولت در بحث سیاست خارجی بوده است.
ترک‌زاده ارتقاء سطح علمی و توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی را از برنامه‌های دولت برشمرد و یادآور شد: امروز دانشگاه‌ها از فضای امنیتی خارج شده و دانشجویان فارغ از این مسائل به فعالیت‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در چارچوب قانون اساسی و نظام می‌پردازند.
وی به تحولات حوزه سلامت در سطح کشور اشاره و اجرای این طرح را از بی نظیرترین و بی بدیل‌ترین طرح‌های ارتقا سطح سلامت در کشور ذکر کرد.
فرماندار تنگستان حفظ محیط زیست را از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت برشمرد و عنوان داشت: بحث آلودگی‌های زیست محیطی به ویژه در مناطق جنوبی به صورت جدی در دستور کار دولت قرار دارد.
وی اجرای متعدد پروژه‌های عمرانی را از دیگر دستاوردها نام برد و اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را در تخصیص بی سابقه اعتبارات برای پروژه‌های عمرانی که مزیت بسیار بالایی را در منافع عمومی دارد، جهت داده است.
ترک‌زاده در ادامه به تشریح اعتبارات شهرستان پرداخت و اظهار داشت: با تلاش‌های جناب آقای دکتر سالاری، استاندار محترم بوشهر، استان بوشهر در سال ۱۳۹۳ به عنوان شاخص‌ترین استان در توزیع اعتبارات در سطح کشور بوده است.
وی اعلام کرد: در این راستا اعتبارات عمرانی سال جاری شهرستان تنگستان نیز از منابع مختلف بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال که تا مقطع کنونی پیشرفت ریالی و فیزیکی متناسب با یکدیگر و بالغ بر ۷۵ درصد می‌باشد.
فرماندار تنگستان به تأثیرات مثبت برگزاری نشست‌های هم اندیشی توسعه بخش‌های استان اشاره کرد و عنوان داشت: اجرای برخی از پروژه‌های مهم، نتیجه مصوبات نشست‌های هم اندیشی توسعه بخش‌های استان به ریاست استاندار محترم بوشهر بوده است و این یکی از جدید‌ترین روش‌هایی است که مدیریت ارشد استان در ارج‌گذاری به نیروهای نخبه و فرهیخته استان در راستای بهره‌گیری از اندیشه آنان برای کارهای عمومی به کار گرفته است.
وی ضمن تبیین برنامه‌های راهبردی شهرستان در سال ۱۳۹۴ اظهار داشت: توسعه فعالیت‌های تجاری، کشاورزی و صنایع دریایی و آبزی پروری در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار از اهم برنامه‌های سال آتی شهرستان تنگستان خواهد بود.
فرماندار تنگستان همچنین پروژه‌های مصوب سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مربوط به شهرستان تنگستان اعم از احداث سد مخزنی خاییز، احداث بزرگراه بوشهر – دلوار، احداث بزرگراه اهرم – برازجان و احداث دهکده گردشگری در بخش دلوار را از مهم‌ترین طرح‌های شهرستان در سال آتی ذکر کرد.
وی در پایان نیز از زحمات همه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان به ویژه جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر، حجت الاسلام پورفاطمی نماینده محترم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که با تلاش خودشان بیشترین مساعی را داشته‌اند، کمال تشکر و سپاس‌گذاری را به عمل آورد و در آستانه سال جدید برای همه مرم شریف این شهرستان و مسئولین امر آرزوی توفیق نمود.


  • 606 بازدید
  • 2 نظر