خوش آمدید

طلا بخرید، ضرر نمی کنید

موضوعات : گوناگون و مختلف

طلا بخرید، ضرر نمی کنید


194836_379

چند وقتی است که فلز زرد رنگ در بازار بی رنگ شده است. یک روز قیمتش بالا می رود و روز دیگر پایین می آید. انگار این نوسانات قرار نیست دست از سر این فلز محبوب بر دارد. قیمت های جهانی رو به نزول هستند اما در بازار ایران این صعود قیمت طلا است که هر روز خودی نشان می دهد.
محمد ولی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهرات معتقد است که برای سامان دادن به نوسانات قیمت طلا باید یک هویت مستقل برای این صنعت پر ارزش در نظر گرفته شود.

چرا در چند هفته اخیر شاهد نوسانات قیمتی در بازار طلا بوده ایم؟

حدود ۴۳ سال است که در بخش تولید طلا و جواهر فعالیت دارم و همیشه شاهد این نوسانات قیمت در بازار بوده ام. تمام دنیا به طلا نگاه سرمایه ای دارد فلزی که می توان به راحتی بر رویش سرمایه گذاری های کلان کرد و به این دلیل است که قیمت واحدی نیز در تمام دنیا دارد. همه بازارهای دنیا موظف هستند که این قیمت واحد را رعایت کنند. بنابراین به دلیل خاص بودن طلا اگر کوچکترین اتفاقی در دنیا بیفتد باعث دگرگونی و نوسان قیمت در بازار طلا می شود. مثلا همین بحران اخیر اوکراین و لشکرکشی روسیه و آمریکا در این کشور باعث شدکه بازار طلا ملتهب و متشنج شود.

پیش بینی شما از قیمت طلا چیست؟

امروز می خواهم به مخاطبان شما این را اعلام کنم که طلا هیچ وقت خیانت نمی​کند. هر کسی که به سمت طلا می​آید مطمئنا بعد از مدتی به خاطر این سرمایه گذاری که بر روی این فلز کرده است یک اطمینان خاطری به دست می آورد. در جامعه ما اگر امروز فردی حتی یک النگو یا ۱۰ عدد النگو داشته باشد خود را سرمایه دار می داند و امنیتی از لحاظ مالی احساس می کند.

از نظر من در هر شرایطی که باشید طلا بخرید ضرر نخواهید کرد. پیش بینی من از قیمت طلا این است که در کشور و شرایط فعلی که قیمت ها رو به افزایش و در حال تغییر است نباید انتظار داشت که فلز طلا با توجه به حساسیت های که نیز در دنیا بر روی این فلز وجود دارد با سیر نزولی مواجه شود و قیمت ها کاهش پیدا کند.مردم ما اگر از ولخرجی های که می کنند دست بکشند و طلا بخرند مطمئنا یک آینده نسبتا خوبی را خواهند داشت زیرا طلا فلزی است که ماندگار خواهد بود و می توانند به عنوان یک سرمایه همیشگی به آن نگاه کنند زیرا در سریعترین زمان ممکن هم تبدیل به پول و سرمایه می شود و هم می تواند بسیاری از دغدغه مالی خانواده ها را از میان بردارد.

مردم ما یک مردم آگاه و فکور هستند و دیگر نیازی نیست بسیاری از مسائل را برایشان بازگو کرد و تقریبا در جریان اخبار طلا هستند. اگر بخواهم راجع به صنعت طلا چند نکته را بازگو کنم باید بگویم که با توجه به فرهنگ بدی که در جامعه و بازار نسبت به صنعت کشور وجود دارد مردم متاسفانه تمایل به خرید کالاهای خارجی دارند.

امروز تولیدات ما می تواند هم پای تولیدات خارجی رقابت منطقی را داشته باشد و چیزی هم کم ندارند. از لحاظ ظرافت، ماندگاری، کیفیت و عیاری بسیار بهتر از کالاهای خارجی است که وارد بازار ما شده است. ما صنعتی داریم که به اندازه ۷ هزارسال قدمت دارد. علاوه بر بخش داخلی که در حال حمایت شدن است نگاهی به صادرات نیز داریم با علم به اینکه می دانیم باید نگاهی علمی و عمیق به این موضوع داشته باشیم. اگر بتوانیم یک هویت مستقل داشته باشیم می توانیم بخش عظیمی از نیازهای مردم را بر طرف کنیم و من از مصرف کنندگانی که پشتوانه و سرمایه اصلی ما هستند می خواهم که بدانند ما چیزی کمتر از رقبای خودمان نداریم و از ایرانیان عزیز تقاضا دارم که تولیدات و محصولات ایرانی بخرند و مطمئن باشند که به هویت خودشان کمک خواهند کرد و سهمی در پیشرفت کشورشان داشته باشند.

بیشتر از هر چیز دیگری ثبات در بازار طلا برای ما مهم است و باید از حواشی این فلز زرد رنگ دوری کنیم. ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که به ثبات برسیم و همین ثبات نسبی که در چنذ وقت اخیر داشتیم نشان دهنده مدیریت درست در شرایط بحرانی است. دولت و ملت باید دست در دست هم دهند تا این سرمایه خدادادی را به صورت بهینه استفاده کنیم


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 19 ارديبهشت ماه 1393
  • 695 بازدید
  • 0 نظر