خوش آمدید

صدور مجوز استاندارد 2000 خودروی وارداتی

صدور مجوز استاندارد 2000 خودروی وارداتی


مدیر کل استاندارد استان بوشهر خبر داد:

ساحلی: طی خرداد ماه سال جاری، برای 2140 خودروی وارداتی در بندر بوشهر، مجوز استاندارد صادر گردید. محمدرحیم بهره‌مند اظهار داشت: در این مدت حدود 1333 سند گمرکی توسط اداره کل استاندارد استان بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد فقط 75 سند مشمول استاندارد اجباری نبوده‌اند. مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: ارزش کل کالاهای وارداتی که...

ساحلی: طی خرداد ماه سال جاری، برای 2140 خودروی وارداتی در بندر بوشهر، مجوز استاندارد صادر گردید.
محمدرحیم بهره‌مند اظهار داشت: در این مدت حدود 1333 سند گمرکی توسط اداره کل استاندارد استان بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد فقط 75 سند مشمول استاندارد اجباری نبوده‌اند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: ارزش کل کالاهای وارداتی که توسط استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند حدود 489 میلیون دلار بوده است.
وی ضمن ابراز خرسندی از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر، گفت: در این مدت، از بین کالاهای مشمول استاندارد اجباری که از طریق گمرک بندر بوشهر ثبت سفارش شده‌اند، هیچ‌گونه کالای غیراستانداردی مشاهده نشده است.
بهره‌مند اظهار داشت: طی خرداد ماه امسال تنها حدود 250 تن خرمای کبکاب به عنوان کالای مشمول استاندارد اجباری، از گمرک بندر بوشهر صادر شده است.

قدرت‌ا... شاهین‌زاده با اعلام این مطلب گفت: در خردادماه امسال از ورود بیش از 4000 کارتن انواع کالا به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای ملی جلوگیری گردید.

 

توصیه مدیرکل استاندارد بوشهر درباره مصرف بهینه آب: مردم از لوله و شیرآلات استاندارد استفاده کنند

 مدیرکل استاندارد بوشهر از مردم خواست تا با استفاده از لوله و شیرآلات استاندارد، آب را بهینه مصرف کنند.

محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به شروع فصل گرما و ضرورت جلوگیری از بحران کم‌آبی، گفت: مردم هنگام خرید، از استاندارد بودن وسایل و تجهیزات آب‌رسانی، اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر بر این امر که صرفه‌جویی در آب به عنوان یک وظیفه ملی است تأکید کرد و افزود: یکی از وظایف اداره کل استاندارد، نظارت بر کیفیت محصولات وارداتی و تولید داخل و ارایه خدمات مطابق با استانداردهای ملی می‌باشد و به نوعی از سازمان‌های ناظر بر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است.

وی به واقعه تأسف‌بار سال گذشته در زمینه خسارت لوله‌های آبرسانی به کشاورزان، که منجر به کشف یک واحد تولیدی غیرقانونی و نهایتاً توقیف و انهدام محصولات غیراستاندارد آن واحد گردید و نیز شناسایی و توقیف محصولات مشابه دیگر در بازار که پس از انجام آزمون‌های مربوطه فاقد حداقل استانداردهای لازم تشخیص داده شدند، از عموم مردم به خصوص کشاورزان و صنعت‌گران خواست تا در زمان خرید کالا، به مشخصات و علامت استاندارد روی لوله‌های آب‌رسانی و شیرآلات بهداشتی تولید داخل دقت نمایند تا به جلوگیری از هدر رفت منابع مالی خود و منابع ارزشمند آب کمک نمایند.


جلوگیری از ورود بیش از 135 هزار دلار کالای غیراستاندارد در گناوه
معاونت استاندارد گناوه افزود: این کالاها شامل انواع لامپ LED، پکیج شوفاژ دیواری، قاشق و چنگال و خودکار بوده است.
وی با اشاره به این که مبدأ تولید تمام این کالاها کشور چین بوده است، اظهار داشت: پس از اظهار کالا و محرز شدن عدم تطابق آن‌ها با استانداردهای ملی، این حجم کالا به کشور تولیدکننده مرجوع شد.
این در حالی است که مدیرکل استاندارد استان بوشهر ضمن ابراز خرسندی از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر اظهار داشت: تمام کالاهای وارد شده از طریق گمرک بندر بوشهر، مطابق با استانداردهای ملی بوده است.
کالاهای وارداتی که مشمول استاندارد اجباری باشند، پس از انجام آزمون توسط آزمایشگاه‌های استاندارد و مشخص شدن مطابقت آن‌ها با استانداردهای ملی، جواز ورود به کشور را از طریق مرزهای قانونی کسب می‌نمایند./ب


  • 585 بازدید
  • 2 نظر