خوش آمدید

شکایت نماینده جنوب استان از یک شخص/انتصاب بخشدار دلوار و .....

پیرامون مسائل مختلف استان اخبار مختلفی را دریافت کرده اند که بصورت خلاصه ودر یک بسته خبری در زیر ملاحظه می فرمایید :

بسته خبری :
پیرامون مسائل مختلف استان اخبار مختلفی را دریافت کرده اند که بصورت خلاصه ودر یک بسته خبری در زیر ملاحظه می فرمایید :
 • برای اولین بار در برازجان عمل بیرون آوردن توده شکمی از طریق لاپراسکوپی از شکم خانمی 23ساله در بیمارستان مهر این شهر انجام شد.پزشک جراح وی خانم دکتر دارابی متخصص زنان و زایمان با کمک دکتر شهرام خادم متخصص جراح عمومی بوده است.بیمار هم اینک در سلامت دوران نقاهت را در منزل سپری می کند .هزینه متعارف این اعمال جراحی در بیمارستان های خصوصی هفت ملیون تومان براورد شده است که این عمل جراحی در بیمارستان مهر برازجان وابسته به سازمان تامین اجتماعی رایگان انجام شد .

 

 • شنيده شده است با بودجه اختصاص پيدا كرده از سوي بيت رهبري ، دولت ، ارزش افزوده و ديگر مجاري قانوني كه با پيگيري استاندار بوشهر به استان تزريق شده است ، بزودي شاهد تحول گسترده اي در اجراي پروژه هاي استاني خواهيم بود . البته نكته اساسي آن اختصاص بودجه كافي براي تسويه حساب با پيمانكاران سنوات گذشته است .

 

 • بی توجهی متولیان حوزه شهرنشینی و دستگاه های اجرایی مرتبط به بافت قدیمی شهر گناوه سبب مشکلات عدیده ای برای ساکنین این محلات شده است.انها معتقد با تغییر دولت ها و شهرداران اقدام چندانی برای بهبود وضعیت این محلات علی الخصوص آسفالت معابر انجام نشده است.پیگیری ساکنین این محلات برای ساماندهی بافت قدیم محلات گناوه نیز تاکنون به جایی نرسیده است.انتظار می رود مسولان مرتبط در این زمینه پیش از شروع فصل بارندگی چاره اندیشی کنند .

 

 • افزایش سوانح در منطقه صنعتی در عسلویه در حالی سلامت کارگران را تهدید می کند که به نظر می رسد سیستم های نظارتی ایمنی چندان مورد توجه پیمانکاران قرار نمی گیرد.وجود سه فوتی و مصدومیت های تقریبا فراوان در شرکتهای موجود در عسلویه و جم که بخش زیادی از ان رسانه اي نمی شود زنگ خطری است که مسئولان امر باید بیش از گذشته به آن توجه کنند .

 

 • آخرين اخبار دريافتي حكايت از انتصاب بخشدار جديد براي بخش دلوار است . يك منبع موثق در گفتگوبا سوك از انتصاب بخشدار جديد براي بخش دلوار بعد از هفت ماه اداره شدن توسط سرپرست خبر داد .گفته مي شود كه حكم وي صادر شده است و بزودي مراسم معارفه وي برگزار خواهد شد .

 

 • حجت الاسلام دکتر احمدی نماینده مردم شهرستان های جنوبی استان انتشار خبری در فضای مجازی که وی را متهم به بی توجهی به شهرستان عسلویه به عنوان یکی از مراکز حوزه انتخابیه اش کرده است سیاسی و بر مبنای کارکرد فردی خاص برای انتخابات دانسته است.وی با اعلام این که از فرد مذکور به دادگاه شکایت می برد این را گفته که در حال بررسی برای ورود به انتخابات سال آينده مجلس است .

 

 • گورکی رییس کمیسبون فرهنگی شورای شهر بوشهر اعلام کرده که از هفده نقطه شهر بوشهر فاضلاب خانگی و شهری وارد دريا می شود که در حداقل ده مورد آن مردم در فصل تابستان و بهار اقدام به شنا می کنند.وی اضافه کرده است که تاکنون جلسات متعددی در این زمینه توسط مسئولين مربوطه گرفته شده است اما هیچکدام تاکنون نتوانسته این معضل زیست محیطی که با سلامت مردم سروکار دارد را سامان دهد.به نظر می رسد با رسانه ای شدن مکان هایی که فاضلاب وارد دریا می شود مردم حداقل در آن مکان ها شنا نخواهند کرد.

 

 • بنظر مي رسد كه تحركات گروهي خاص در بوشهر و جوسازي هاي خلاف واقع رسانه اي اين گروه در عقب انداختن منطقه آزاد موفق بوده است. اين گروه به علت مخالفت شخصي با مدير ارشد استان، كارشكني در همه برنامه هاي توسعه استان كه توسط سالاري طراحي و پيگيري ميشود را صراحتاً در برنامه خود دارند و در اين ارتباط از تمام پتانسيل هاي خود استفاده مي كنند كه نمونه بارز آن تعويق فرستادن لايحه " منطقه آزاد شدن بوشهر " به مجلس شوراي اسلامي مي باشد . تاخير در اين موضوع باعث خوشحالي گسترده اين افراد شده است .

 

 • گفته مي شود كه بزودي پروژه اي بزرگ در زمينه تفريحي و گردشگري در ورودي شهر بوشهر و در كنار بزرگراه امام علي (ع) احداث خواهد شد . اين پروژه بسيار بزرگ و مدرن در نظر گرفته شده است .

 

نماینده شوراهای اسلامی شهر و روستای کنگان در شورای استان در نشست مجمع نمایندگان استان با شورای استان از بی توجهی مسئولان بوشهری به اشتغال در عسلویه انتقاد کرده است.طاها دشتی مطلق این را هم گفته که سهم نیروهای بومی استان در فاز 12به کمتر از 14درصد رسیده است و شرکت های پیمانکاری مستقر حتی بدون گرفتن مجوز از اداره اشتغال اقدام به کار گیری نیروی غیر بومی می کنند.


 • نویسنده : admin
 • تاریخ : چهارشنبه 21 آبان ماه 1393
 • 949 بازدید
 • 0 نظر