خوش آمدید

شرکت‌های فرانسوی به ایران به عنوان جامعه مصرف‌کننده نگاه نکنند

موضوعات : سیاسی

 

سفیر ایران در فرانسه با بیان اینکه شرکت‌های فرانسوی نباید به ایران به عنوان یک جامعه مصرف‌کننده نگاه کنند، گفت: شرکت‌های فرانسوی باید به دنبال انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری در ایران باشند.

خبرگزاری فارس: شرکت‌های فرانسوی به ایران به عنوان جامعه مصرف‌کننده نگاه نکنند

 

 

 


علی آهنی سفیر کشورمان در فرانسه روز چهارشنبه با حضور در شهر تروا مرکز دپارتمان اوب فرانسه، با مقامات شهر تروا و دپارتمان اوب و فعالان اقتصادی این منطقه ملاقات و همچنین در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فناوری شهر تروا سخنرانی کرد.

آهنی پس از ورود به این شهر، با حضور در محل شورای دپارتمان اوب با سناتور فیلیپ ادنو رئیس شورای «اوب» ملاقات کرد.

سناتور ادنو ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان ابراز امیدواری کرد که حضور سفیر ایران در این منطقه و برگزاری نشست با فعالان اقتصادی و مسئولان شرکت‌های این منطقه، به توسعه همکاری‌های اقتصادی این منطقه با ایران منجر شود.

وی به دانشگاه فناوری شهر تروا که از قطب‌های اصلی آموزش مهندسان در فرانسه می‌باشد و از شهرت خاصی برخوردار است اشاره و برای توسعه همکاری این دانشگاه با دانشگاه‌های ایرانی اعلام آمادگی کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار با تشریح تحولات جدید در مناسبات بین دو کشور و اشاره به ظرفیت‌های بالقوه همکاری دپارتمان اوب فرانسه با جمهوری اسلامی ایران، از همکاری‌های اقتصادی بین استانی با فرانسه و همچنین همکاری‌های علمی و دانشگاهی و همچنین تبادل تجربیات در خصوص شهرک‌های فناوری با دپارتمان اوب استقبال کرد.
 
پس از این دیدار سفیر کشورمان با حضور در جمع فعالان اقتصادی و روسای شرکت‌های دپارتمان اوب طی نشستی 2 ساعته که سناتور ادنو و همچنین فیلیپ وربر از مسئولان شورای رایزنان تجارت خارجی فرانسه و شورای کارفرمایان (مدف) استان، نیز حضور داشتند طی سخنرانی در خصوص جایگاه جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت‌های اقتصادی ایران و چشم‌انداز همکاری‌های کشورمان با دپارتمان اوب، به سوالات حاضران پاسخ داد.
 
آهنی در سخنرانی خود با انتقاد از تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی که به ملت ایران طی سال‌های گذشته تحمیل شده، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با استقبال از انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های فرانسوی در ایران، مصمم است با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و اتکاء به نیروی انسانی جوان و مستعد خود و با همکاری سازنده دیگر کشورها، توسعه اقتصادی کشور را تضمین کند و از میزان وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی حتی‌الامکان بکاهد.
 
وی با بیان اینکه شرکت‌های فرانسوی نباید به ایران به عنوان یک جامعه مصرف‌کننده نگاه کنند، عنوان کرد: ظرفیت‌های زیادی در ایران وجود دارد و شرکت‌های فرانسوی باید به دنبال انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های ایرانی برای تولید و مصرف در بازار ایران و منطقه باشند.
 
به گزارش فارس، در پایان این نشست، گفت‌وگوهای جداگانه‌ای با تعدادی از مسئولان شرکت‌های حاضر در گردهمایی  انجام شد و آهنی در این گفت‌وگوها، ضمن ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های لازم بر آمادگی سفارت کشورمان در فرانسه برای تسهیل تعاملات شرکت‌های این منطقه با سازمان‌ها و فعالان اقتصادی کشورمان تاکید کرد.  
 
همچنین آهنی از سازمان دانش بنیان تکنوپل بازدید و ضمن سخنرانی در جمع متخصصان و مبتکران آن به سوالات آنان پاسخ داد که مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

وی سپس با حضور در دانشگاه فناوری در شهر تروا و گفت‌وگو با رئیس این دانشگاه در خصوص همکاری‌های آتی، در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه سخنرانی و به سوالات دانشجویان پاسخ داد.
 
در پایان سفیر کشورمان نشست کوتاه و جداگانه‌ای با حضور یکی از اساتید و دانشجویان ایرانی مقطع دکتری در این دانشگاه برگزار و با آنها تبادل نظر کرد.
 
در پایان برنامه‌ها، آهنی سفیر کشورمان، ملاقاتی نیز با «مارک سه بر آن»، معاون رئیس منطقه شرق بزرگ فرانسه ( Grand-Est ) داشت. «سه بر آن» بر نقش مهم ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه و مبارزه با داعش و برهمکاری با کشورمان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و با اشاره به فرودگاه شهر تروا و موقعیت آن به عنوان دروازه شرق فرانسه، ابراز امیدواری کرد که با رشد توریسم و سفرهای گردشگری مردم 2 کشور بتوان برقراری خط پروازی شرکت‌های ایرانی به این فرودگاه را برقرار کرد.

در جریان این بازدید یک روزه، مصاحبه‌های جداگانه‌ای نیز با تلویزیون، رادیو و دیگر رسانه‌های محلی این منطقه انجام شد.

انتهای پیام/


  • 447 بازدید
  • 5 نظر