خوش آمدید

شرط‌های ایران برای لغو تحریم عمره

شرط‌های ایران برای لغو تحریم عمره


سخن‌گوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عذرخواهی رسمی عربستان از ایران و مجازات دو مأمور خاطی فرودگاه جده را دو شرط اصلی لغو تحریم عمره از سوی ایران برشمرد.

 
  حسین نوش‌آبادی درباره تأثیر نامه عذرخواهی عربستان در لغو تحریم عمره گفت: تا زمانی که دولت عربستان عذرخواهی رسمی‌اش را به ایران ابلاغ نکند و دو مأمور خاطی و هتاک عربستان به اشد مجازات نرسند سفرهای عمره همچنان لغو خواهند ماند. این دو شرط، دو شرط اساسی جمهوری اسلامی برای پایان تعلیق عمره است.
 
او افزود: عذرخواهی رسمی هنوز از سوی مراجع رسمی عربستان به دست ما نرسیده است. البته دولت عربستان در مذاکرات با مسوولان ما متعهد شده است که دو مأمور خاطی فرودگاه جده را به اشد مجازات برساند. نامه عذرخواهی عربستان بررسی می‌شود اما کافی و جواب‌گوی شأن ملت ایران نیست. تا زمانی که امنیت کامل زائران در عربستان تأمین نشود و شأن آن‌ها به درستی درنظر گرفته نشود، عمره لغو خواهد بود.
 
نوش‌آبادی در نشست خبری امروز (سه‌شنبه، هشتم اردیبهشت) با بیان این‌که ایران از سیاست دائمی لغو عمره استقبال نمی‌کند، گفت: ما به دنبال لغو همیشگی عمره نیستیم و کشور عربستان را به عنوان خادم حرم الهی موظف می‌دانیم که علاوه بر تأمین امکانات و امنیت داخلی کشور برای زائران، به آن‌ها و کرامت انسانی احترام بگذارد.

  • 747 بازدید
  • 0 نظر