خوش آمدید

شایعه تایید منطقه آزاد بوشهر و صعود قیمت ها


خبر ساحلی : با وجود اینکه استاندار بوشهر از پیگیری‌های محرمانه برای تبدیل بوشهر به منطقه آزاد خبر داده بود اما از هفته های گذشته شایعه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و همین شایعه کافی بوده تا قیمت مسکن در بوشهر افزایش یابد.

خبر ساحلی : با وجود اینکه استاندار بوشهر از پیگیری‌های محرمانه برای تبدیل بوشهر به منطقه آزاد خبر داده بود اما از هفته های گذشته شایعه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و همین شایعه کافی بوده تا قیمت مسکن در بوشهر افزایش یابد.

به گزارش ساحلی؛ موضوع تبدیل بندر بوشهر به منطقه آزاد از سال‌ها پیش مورد توجه مسئولان استانی بوده و همواره تلاش‌هایی برای تصویب این طرح در دولت انجام شد، در دولت دهم بود که حسنوند استاندار وقت بوشهر در سفر رئیس جمهور به روستای قرآنی چارک عنوان کرد تصویب این طرح فقط منوط به امضای شخص رئیس جمهور است.

با این حال اما احمدی‌نژاد تا روزی که بر مسند ریاست جمهوری نشسته بود این طرح را امضا نکرد تا اینکه دولت تدبیر و امید بر سرکار آمد.

با انتخاب سالاری به عنوان استاندار بوشهر، موضوع تبدیل بندر بوشهر به منطقه آزاد مجددا در مسیر پیگیری قرار گرفت هر چند در بین توده مردم نیز این موضوع مورد بحث بود که با تبدیل بوشهر به منطقه آزاد، قیمت‌های کالا و به ویژه مسکن سر به فلک خواهد کشید.

در نخستین نشست خبری سالاری با اصحاب رسانه که اواخر سال گذشته در استانداری برگزار شد، استاندار بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر موضوع منطقه آزاد بوشهر عنوان کرد: این موضوع در دستور کار ما قرار دارد اما به دلیل مسائلی، روند اداری کار به صورت محرمانه در حال انجام است.

استاندار بوشهر همچنین تاکید کرد: قطعا محل منطقه آزاد بوشهر در شهرستان بوشهر خواهد بود اما به دلیل محدودیت‌ها، امکان اعلام محل دقیق این منطقه وجود ندارد، سالاری همچنین تاکید کرد با تبدیل بوشهر به منطقه آزاد، قیمت کالاها و مسکن افزایش نخواهد یافت، موضوعی که این روزها در شهر شاهد هستیم و قیمت برخی کالاها و از جمله قیمت مسکن بالا رفته است.

در پیامی که از طریق شبکه واتس آپ به صورت انبوه بر روی تلفن همراه برخی از مردم در بوشهر ارسال شده آمده است:«خبر فوری: امروز جلسه‌ای در استانداری بوشهر با حضور استاندار، وزیر کشور و هیئت همراه برگزار شد و منطقه آزاد بوشهر به تصویب رسید، از منابع موثق خبر می‌رسد که این تصمیم در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسیده است و  از هیئت دولت نیز خبر می‌رسد که شخص رئیس جمهور با این تصمیم موافقت کرده و تا هفته آینده حکم قطعی این تصمیم به استانداری بوشهر ارجاع می‌شود».

این پیام در حالی به سرعت روز گذشته در بوشهر منتشر شده که اولا استاندار بوشهر روز گذشته در بوشهر نبود و برای پیگیری موضوعات مختلف از جمله منطقه آزاد در تهران بود، ضمن اینکه اصلا وزیر کشور نیز به بوشهر سفر نکرده بود.

این درحالی است که پس از انتشار این خبر برخی از بنگاه‌داران مسکن از افزایش قیمت مسکن به شدت گلایه داشته و عنوان کردند قیمت مسکن پس از مطرح شدن موضوع تبدیل بوشهر به منطقه آزاد بی‌جهت افزایش پیدا کرده است.

در حالی که تبدیل بوشهر به منطقه آزاد روال اداری خود را طی می‌کند و نتایج خوبی هم به دست آمده اما هنوز به صورت رسمی تصویب نشده و استاندار نیز تاکید کرده روال اداری این طرح به صورت محرمانه در حال انجام است.

اما روز گذشته با سفر استاندار به تهران شایعاتی مطرح شد ولی برخی با انتشار شایعه‌ای که از اصل کذب بود سعی در انعکاس خبر تایید منطقه آزاد بوشهر کردند.

فارس نوشت، باید دید در روزهایی که طرح منطقه آزاد بوشهر روزهای حساس و تقریبا نهایی خود را سپری می‌کند، چه زمانی خبر تصویب نهایی این طرح اعلام خواهد شد


  • 917 بازدید
  • 0 نظر