خوش آمدید

شایعه بمب‌گذاری، فرودگاه امام‌خمینی(ره) تهران را بهم ریخت

شایعه بمب‌گذاری، فرودگاه امام‌خمینی(ره) تهران را بهم ریخت


شایعه بمب‌گذاری، فرودگاه امام‌خمینی(ره) تهران را بهم ریخت

شایعه بمب‌گذاری در یک پرواز ورودی فرودگاه امام خمینی(ره) تهران، روال عادی پروازهای این فرودگاه بین المللی را تحت تاثیر قرار داد.

یک مسافر پرواز استانبول- تهران پیش از فرود هواپیمای متعلق به یکی از شرکتهای هوایی ایران در فرودگاه امام خمینی(ره) تهدید کرد که بمب به همراه دارد و همین مساله، موجب شد که برنامه پرواز هواپیماها دچار اختلال شود.

 این حادثه روز دوشنبه گذشته - ۲۰ مرداد- یک روز پس از سقوط آنتونوف - ۱۴۰ رخ داد و برای حدود یکساعت سبب تاخیر در پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه امام خمینی(ره) شد.

یک منبع مطلع در این زمینه گفت که تهدید به انفجار بمب در هواپیما از سوی مسافر مذکور حداقل به مدت یک ساعت روند پرواز هواپیماهای ورودی و خروجی را در فرودگاه امام خمینی (ره) با اخلال مواجه کرد و موجب شد پروازهای خروجی آن با حدود یک ساعت تاخیر انجام شود.

وی افزود: پروازهای ورودی به فرودگاه نیز از زمان ادعای مسافر مذکور تا زمان برطرف شدن تهدید، اجازه فرود در باند فرودگاه امام خمینی را نیافتند.

طبق اطلاعات رسیده به خبرنگار جام جم آنلاین، این حادثه در ساعات پایانی دوشنبه شب به وقوع پیوست و به محض تهدید مسافر مذکور، هواپیمای حامل وی به سرعت به سمت منطقه ایزوله فرودگاه هدایت شد.

با این حال، مراجع امنیتی پس از بررسی های لازم دریافتند ادعای حمل بمب توسط مسافر یادشده صحت ندارد و او، حامل هیچ بمبی نیست.

در پی این رویداد، مسافر خاطی بازداشت و تحویل مراجع قضایی شد و روند پروازها در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به شرایط عادی بازگشت.

هنوز مشخص نیست انگیزه مسافر یادشده از طرح این ادعا و تهدید چه بوده است.

به گفته کارشناسان، طرح اینگونه ادعاها و شایعات، به دلیل استانداردهای بسیار بالای امنیتی در سیستم هواپیمایی ایران، بسیار به ندرت رخ می دهد و معمولاً مجازات های سنگین قضایی نیز برای فرد خاطی در پی دارد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 23 مرداد ماه 1393
  • 1860 بازدید
  • 0 نظر