خوش آمدید

سنگ‌تمام کرجی‌ها درتشییع شهیدغواص

پیکر شهید غواص «سید جلیل میری وَرکی» بر روی دوش مردم ولایتمدار کرج در حالی تشییع شد که کرجی ها برای بدرقه این شهید سنگ تمام گذاشتند.

 مراسم تشییع پیکر شهید غواص «سید جلیل میری وَرکی» پیش از ظهر امروز از میدان شهدای کرج به سمت میدان سپاه و سپس آستانه امام زاده طاهر(ع) با حضور پر شور مردم روزه دار و ولایتمدار کرجی برگزار شد.

البرزنشینان پیکر شهید غواص «سید جلیل میری وَرکی» را که یکی از دلاوران و غواصان خط شکن عملیات کربلای ۴ بود با افتخار تشییع کردند تا حماسه ای دیگر را در کارنامه این استان ولایتمدار ثبت کرده باشند.

مسئولان استانی از جمله نماینده ولی فقیه، استاندار، فرماندار کرج، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی و شهردار و اعضای شورای شهر در کنار مردم و خانواده های شهید در این مراسم حضور داشتند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به اینکه امروز پیکر شهیدی واقعی و مدافع حریم ولایت را پس از ۲۹ سال تشییع می کنیم، اظهار کرد: امروز با حضور پر شور مردم پیکر شهید سید جلیل میری ورَکی را تا جایگاه ابدیش بدرقه می کنیم این شور مردم بر گرفته از باورهای دینی و انقلابی است.

وی در ادامه گفت: این مراسم با شکوه و عظمت خاص آغاز شده است باید با اتحاد و یکپارچگی عمل کنیم و شعار مردانگی، اقتدار، صلابت، و استکبار ستیزی را تحقق ببخشیم.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه خاطرنشان کرد: باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و تلاش کنیم از مسیر واقعی دور نشویم حضور مردم در همه عرصه و جبهه ها نابودی استکبار را حتمی خواهد کرد.

شهید "سید جلیل میری وَرکی" فرزند سید قاسم یکی از خط شکنان عملیات کربلای ۴ بود که در منطقه ام الرصاص به شهادت رسیده است. وی متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران است که در جبهه به عنوان تک تیر انداز فعال بود و به عنوان خط شکن کربلای ۴ در این عملیات به شهادت رسید و حالا بعد از گذشت ۲۹ سال از شهادتش هویت پیکر مطهر او شناسایی شد و در آستانه امام زاده طاهر (ع) کرج به خاک سپرده شد.
 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 18 تير ماه 1394
  • 578 بازدید
  • 0 نظر