خوش آمدید

حضور سفیران فرهنگی کشور بمناسبت روز ملی خلیج فارس به دلوار

موضوعات : فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر خبر داد

برگزاری روز ملی خلیج فارس با حضور ۵۰ قوم ایرانی دراستان  بوشهر و حضور این گروه در دلوار :خبرگزاری ساحلی : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرگفت: ۵۰ قوم ایرانی به عنوان سفیران فرهنگی در قالب سازمان های مردم نهاد اول اردیبهشت برنامه‌های روز ملی خلیج فارس را آغاز می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری ساحلی  از بوشهر، محمد ابراهیم فروزانی ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی بزرگداشت روز ملی خلیج فارس  با بیان اینکه برنامه‌های   آیینی اقوام ایرانی به مناسبت روز ملی خلیج فارس در بوشهربرگزار می‌شود اظهار کرد: به منظور پاسداشت روز ملی خلیج فاس گروهی از اقوام ایرانی در قالب سازمان‌های مردم نهاد در استان بوشهر به اجرای برنامه‌های آیینی می‌پردازند.

وی با بیان اینکه 30 قوم ایرانی در این آیین شرکت می‌کنند خاطرنشان کرد:  این گروه با عنوان سفیران فرهنگی روز یکم اردیبهشت با خواندن نمازصبح درشاهچراغ در شیراز حرکت خود را با جمعیت ثابت 30 نفره به سمت بوشهر آغاز می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: در طول سفر سفیران دیگری به این گروه اضافه می‌شوند و این تعداد به 50 نفر می‌رسد.

فروزانی از برگزاری برنامه‌های آیینی، تبادل فرهنگی و معرفی رسوم و فرهنگ خاص خبرداد و گفت: در طول سفر این سفیران فرهنگی و در مکان‌های مناسب این گروه اجراهای آیینی، تبادل فرهنگی و معرفی رسوم و فرهنگ خاص اقوام خود را دارند.

وی با بیان اینکه این گروه در شهر برازجان برنامه آیینی اجرا می کنند افزود: این گروه با حضور درشهر دلوار زادگاه شهید رئیسعلی دلواری ضمن تجلیل از رشادت‌های سرداران استعمار ستیز جنوب، با آرمان ‌ای شهدا تجدید میثاق می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: برنامه اصلی این گروه برای پاسداشت روز ملی خلیج فارس در روز دهم اردیبهشت است که حرکت آنان به صورت زنجیره ای انسانی از میدان شهید رئیسعلی دلواری آغاز و به سمت پارک شورا و اجرای آیین‌های هر قوم ادامه دارد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 1 ارديبهشت ماه 1393
  • 1056 بازدید
  • 0 نظر