خوش آمدید

سفر فاضل فردوسی به بوشهر /هفته ای بارانی برای استان

بسته خبری

بسته خبری
 پیرامون مسائل مختلف استان اخبار مختلفی را دریافت کرده اند که بصورت خلاصه ودر یک بسته خبری در زیر ملاحظه می فرمایید :
 • یکی از مشکلات شهروندان خارک نحوه ایاب و ذهاب به بوشهر و گناوه است که در هفته دولت جهت رفع این مشکل یک شناور توسط دولت و با همکاری بخش خصوصی اختصاص داده شد . بعد از گذشت زمان زیادی از این تخصیص ، خبرهای شنیده شده حاکیست که این شناور بعلت نوع ساخت خود توان پهلوگیری در اسکله جزیره خارک و بوشهر را ندارد و مشکل شهروندان جزیره خارک همچنان چشم انتظار تدبیر مسئولان ذی ربط است.

 

 • برخی اخبار شنیده شده از سفر حجت الاسلام فاضل فردوسي، امام جمعه اسبق بوشهر و عضومجمع روحانیون مبارز جهت هماهنگی بین اصلاح طلبان هم استانی دارد . شنیده ها حاکیست فاضل فردوسی قصد دارد با شناختی که از نیروهای اصلاح طلب استان دارد نقش میانجی اصلاح طلبان هم استانی را جهت فعالیت های سیاسی و حضور در انتخابات مجلس دهم بازی کند.

 

 • اخيرا و بعد از اينكه منطقه آزاد شدن بوشهر قوت گرفته است ، سرمايه گذاران متعددي براي سرمايه گذاري در پروژه ها و زير ساخت هاي استان اعلام آمادگي نموده اند . بيشتر پيشنهادات در ارتباط با موضوعات گردشگري و خدمات مي باشد .

 

 • دکتر مدرسی رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس از عدم توجه به توسعه این دانشكده انتقاد کرده است.وی این را هم گفته که هر چند این دانشکده از سال 1374 در کیلومتر ده شهر برازجان واقع شده است اما مسئولين این شهر هنوز پس از قریب به یک دهه ما را به رسمیت نمی شناسند و حاضر به ارایه خدمات به این دانشکده نیستند.دکتر مدرسی با انتقاد از این که مسئولين این شهرستان و حوزه مدیریت شهری برازجان این دانشکده را به نام روستای بنداروز می شناسند اعلام کرده که این دانشکده نه تنها متعلق به این شهرستان و استان بوشهر نیست بلکه متعلق به کل ایران است و نیازمند توجه جدی مسئولين برای رفع مشکلات موجود است.

 

 • در حالی که حضور بسیج جامعه پزشکی در روستاهای محروم استان با استقبال گسترده مردم مواجه شده است خبر می رسد که تیمی مجهز از ده رده تخصصی و فوق تخصصی از پزشکان مجرب استان با امکاناتی نظیر داروخانه ، رادیولوژی و دندانپزشک از روز سه شنبه هفته جاری تا روز پنج شنبه برای ویزیت و درمان بیماران به روستای طلحه بخش بوشکان شهرستان دشتستان در قالب بسیج جامعه پزشکی اعزام می شوند.خبرهای دریافتی نشان می دهد که در طی این سه روز این بیمارستان صحرایی از ساعت 8لغایت 13پذیرای بیماران می باشد.

 

 • با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته از سوي منابع مختلف هواشناسي ، هواي استان بوشهر در هفته جاري در اكثر اوقات باراني خواهد بود و احتمالا اين بارندگي ها تا اوايل هفته آينده تداوم خواهد داشت .

 

 • گفته مي شود نتيجه مذاكرات اخير هسته اي ارتباط مستقيمي با دو پروژه مهم در استان بوشهر دارد . يكي از اين پروژه ها احداث چند نيروگاه هسته اي جديد در استان بوشهر است كه قرار است روسها آن را در كنار نيروگاه كنوني احداث نمايند و ديگري نيز پروژه احداث راه آهن بوشهر مي باشد كه قرار است با فاينانس چيني ها به مرحله اجرا برسد .

 

 • شنيده شده است كه اخيرا حجت الاسلام حاجياني در صحبت هايي كه با دوستان خود داشته است از عدم كانديداتوري خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبري ياد كرده است . ظاهرا ايشان عنوان داشته است كه با وجود حضور شخصيتي مانند آيت الله حسيني بوشهري ، تكليف از من ساقط مي شود . در اين ارتباط گفتني است كه تعدادي از اصلاح طلبان استان به دنبال حضور ايشان در انتخابات مجلس خبرگان به عنوان نماينده جريان إصلاحات بوده اند .

 

 • در حالی که 15 نفر از کارکنان زحمتکش آتش نشانی بوشهر از تیرماه تاکنون حقوق دریافت نکرده اند همچنان در یک وضعیت بلاتکلیف و بدون گرفتن دستمزد در حال کار در این سازمان می باشند .هر چند جوهرزاده سرپرست این سازمان به شورای شهر آمد تا بتواند پیش از مطرح شدن لایحه ارسالی شهرداری بوشهر که به زودی برای اخذ مجوز بکار گیری این نیروها در قالب یک قرارداد شرکتی وارد صحن علنی برای تصمیم گیری می شود دفاع کند اما با واکنش جالبی نیز در شورا مواجه شد.یکی از اعضاء شورا اعلام کرد تعداد زیادی از کارکنان کنونی آتش نشاني بوشهر بدون داشتن تخصص مربوطه و به شکل رابطه ای وارد این سازمان شده اند .

 

 • گفته مي شود كه اخيرا يكي از چهره هاي سياسي و إجرائي استان در آبدان سخنراني را ايراد نموده است كه متاسفانه بعضي از صحبت هاي ايشان جاي تامل و تاسف بسيار داشته است . ظاهرا سخنان ايشان باعث ناراحتي بسياري از مردم و مسئولين حاضر شده بوده است .

 • نویسنده : admin
 • تاریخ : يكشنبه 2 آذر ماه 1393
 • 450 بازدید
 • 0 نظر